Přípravy: Slavia vyhrála díky Vukadinovičovi, Hradec zdolal Brno

Praha - Fotbalisté pražské Slavie porazili v dnešním přípravném zápase Vlašim 1:0. O výhře červenobílých nad druholigovým soupeřem rozhodl gólem v šesté minutě srbský útočník Vukadin Vukadinovič, který je v Edenu na zkoušce.

1.7.2014

Miljan Vukadinovič (vlevo) ještě v dresu TáborskaFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Poprvé v přípravě nastoupil také záložník Milan Černý, jehož Slavia rovněž testuje. "Oni dva předvedli slušné výkony. Vukadinovič to ještě podtrhl gólem a ještě jeden stoprocentní připravil. Milan taky pracoval na velkém prostoru, jeho výkony ještě porostou, až se sžije s týmem," uvedl pro klubovou televizi slávistický trenér Miroslav Beránek.

Černý by se mohl do Slavie vrátit po dvou letech, minulou sezonu působil v Dukle. "V Dukle jsem měl ještě dva měsíce smlouvu, ale dohodli jsme se na jejím rozvázání. Chtěl jsem do Slavie, oni mě pustili. Od konce minulé sezony se cítím zdravotně v pořádku a chtěl bych si výkony znovu vysloužit slávistický dres," uvedl Černý.

V dalším ze série duelů s českými soupeři zvítězil Slovan Bratislava vedený novým koučem Františkem Strakou nad Slováckem 3:1. Tým z Uherského Hradiště sice vedl po půli 1:0, ale slovenský šampion skóre v posledních osmnácti minutách třemi brankami otočil.

Nováček první ligy Hradec Králové zdolal Brno 2:0 a připravil mu první porážku v letní přípravě. Oba góly padly v prvním poločase.

"V první půli jsme nechali soupeři moc prostoru. Po přestávce a vystřídání se naše hra zlepšila, přidali jsme na důrazu, ale nedali jsme příležitosti. V kontextu celého utkání je výhra Hradce zasloužená," uznal kouč Brna Václav Kotal.

Přípravné zápasy:

Slovan Bratislava - 1. FC Slovácko 3:1 (0:1)
Branky: 77. a 83. Soumah, 72. Milinkovič - 34. Došek.
Sestava Slovácka:
I. poločas: Melichárek - Kuncl, Rada, Břečka, Šimko - Civič, Valenta, Bartoš, Trávník, Kübl - Došek.
II. poločas: Melichárek - Jeleček, Mezlík, Košút, Kuncl - Galuška, Sadílek, Šumulikoski, Havlík, Fojtášek - Kerbr. Trenér: Habanec.

Hradec Králové - Zbrojovka Brno 2:0 (2:0)
Branky: 23. Halilovič, 38. Dvořák.
Hradec: Koubek (46. Ottmar) - Malinský (60. Holeš), Rolko (60. Križko), Plašil, Poděbradský (60. P. Mareš) - Vlkanova (60. Štípek), Janoušek (60. Hable), Halilovič (60. Trubač), Jukl (60. Čermák) - Kosak (60. Kulič), Dvořák (60. P. Černý). Trenér: Prokopec.
Brno:
I. poločas: Doležal - Sedlák, Košťál, Schuster - Přerovský, Kaščák, Zavadil, Keresteš - Sýkora, Kroupa, Pašek.
II. poločas: Hladký - Buchta, Malík, Jugas - Fischer, Šumbera, Lutonský, Hyčka - Brigant, Slančík, Vávra. Trenér: Kotal.

Slavia Praha - Graffin Vlašim 1:0 (1:0)
Branka: 6. Vukadinovič.
Sestava Slavie:
I. poločas: Rakovan - Dostál, Dobrotka, Mikula, Tusjak - Salašovič, Hrubý - Vukadinovič, Vošahlík, Hurka - Červenka.
II. poločas: Hrubeš - Nitrianský, Latka, Kodr, Bejbl (65. Jankto) - Zmrhal - Prošek, Boudjemaa, Černý - Juhar - Škoda. Trenér: Beránek.

1.7.2014 VSTUP DO DISKUSE

Nedokázal jsem si pomoci, tvrdil facebookový pedofil. Schůzce zabránili rodiče

Transparent z demonstrace proti Andreji Babišovi
1 14

Babiš chce vidět žádost o vydání k trestnímu stíhání

Turistika na Ibize drtí starousedlíky. Nájem za tisíc euro neseženete

Gabriel Alberto Andrade žije už rok v dodávce. Na ostrově Ibiza, který je už téměř dvě desetiletí jeho domovem, nemůže najít bydlení odpovídající jeho příjmům. Činže na tomto turisticky obléhaném ostrově rostou kvůli zájmu turistů do strmých výšin a nikdo neví, kdy a kde se zastaví.

Odporný útok na nevinné, odsuzují čeští politici útok v Barceloně

Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) označil dnešní najetí auta do lidí v Barceloně za další "odporný teroristický útok na nevinné". Sdělil to na twitteru. Na sociálních sítích odsoudili čin také další tuzemští politici. Útok, ke kterému se přihlásil Islámský stát, si vyžádal asi 13 mrtvých a osm desítek zraněných.