Válka slov o prohře Chelsea. Mourinho zuřil: My zdržovat můžeme, oni ne

Londýn - Ne, nekritizoval vlastní svěřence. Ani se nezlobil na rozhodčího. Tentokrát si José Mourinho našel jinou oběť. Po první porážce Chelsea v této sezoně portugalský trenér obvinil podavače míčů i fanoušky ze zdržování.

6.12.2014

José Mourinho se po zápase v Newcastlu zlobilFoto: ČTK/IMAGO

Statistiky sobotního zápasu Newcastle - Chelsea mluvily jasně: "Blues" měli více ze hry, tlačili soupeře… I když vyprodukovali 26 střel, prohráli 1:2.

Hosté smutnili, přišli totiž o možnost překonat klubový rekord. Předtím nepoznali hořkost porážky ve třiadvaceti po sobě jdoucích utkáních. Ale na stadionu "Magpies" se jim tradičně nedaří a bylo to znát. Po dvou brankách Cissého najednou ve druhém poločase prohrávali 0:2. Marně bil Mourinho na poplach, marně se vztekal.

Domácí sice inkasovali - trefil se Drogba - jenže to bylo vše. Domácí v závěrečných minutách udrželi nejtěsnější náskok. Prý nefér způsobem.

"Rozhodčí klidně mohl nastavit dvacet minut. Bylo to jen šest minut. Kdyby se aspoň hrálo normálně," ulevil si horkokrevný trenér Chelsea.

Pravdou zůstává, že domácí tahali čas, co to šlo. Podobné praktiky prý Mourinhovi nevadí. "Jedna věc je, když se zdržuje na hřišti. Když brankář nespěchá s rozehrávkou… To je v pořádku. Ale jakmile něco takového probíhá mimo hřiště, tak to je špatně. Na nejvyšší úrovni by se to nemělo stávat," poznamenal Portugalec.

Na mysli měl podavače míčů i fanoušky - podle něj zdržovali ještě víc, než hráči Newcastlu.

"Jak může podavač najednou zmizet?" ptal se Mourinho na tiskové konferenci. A ihned upozornil, že neviní sudího Martina Atkinsona. "Sudí může ovlivnit pouze to, co se děje na trávníku. Těžko potrestá diváka, který schválně hodí druhý míč na plochu," pokračoval ve stejném duchu někdejší kouč Realu Madrid či Interu Milán.

Tato slova pochopitelně slyšel Alan Pardew, jeho protějšek. A neváhal se pustit do šarvátky. "Přišli jsme o zraněné hráče, dohrávali jsme kvůli vyloučení o deseti lidech. Je nepřijatelné, aby trenér soupeře mluvil o těchto věcech a takto hořekoval," vzkázal stručně a jasně kouč, jenž působí v Newcastlu již od roku 2010.

Mourinho si ale stál za svým. "Hrál jediný tým. Jsem na nás pyšný. Dali jsme do toho vše."

Autor: Martin Jůzek

6.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.