Hvězdné trio Barcelony Neymar, Messi, Suárez zničilo ve šlágru Atlético

Madrid - Dostihy o španělský trůn pokračují. Fotbalisté Realu Madrid smetli Espaňol 3:0 a vedou ligu o bod před Barcelonou, která ve šlágru kola porazila mistrovské Atléticko Madrid 3:1.

11.1.2015 1 AKTUALIZOVÁNO 12.1.2015

Neymar (vlevo), Lionel Messi (uprostřed) a Luis Suárez zařídili Barceloně výhru nad Atlétikem Madrid. Foto: ČTK/NurPhoto/Joan Valls

Barcelona ve španělské lize doma zvítězila nad Atlétikem Madrid 3:1 a po 18 kolech ztrácí bod na vedoucí Real Madrid. Ten má však stále jedno utkání k dobru. Na Nou Campu skórovali všichni tři hvězdní Jihoameričané Lionel Messi, Neymar a Luis Suárez.

Souboj druhého se třetím celkem tabulky od začátku vycházel lépe pro Barcelonu. Ve 12. minutě otevřel skóre Brazilec Neymar po Messiho akci. Domácí v prvním poločase dominovali a soupeře výrazně přestříleli. Druhý gól přidal ve 35. minutě Uruguayec Suárez po další asistenci Messiho. Argentinský útočník si však předtím zřejmě zpracoval míč rukou.

Atlético zdramatizovalo utkání krátce po přestávce. Rozhodčí po Messiho kontaktu s Gámezem odpískal penaltu, kterou v 57. minutě bezpečně proměnil Chorvat Mandžukič. Sedmadvacetiletý Messi vůbec poprvé v profesionální kariéře zavinil pokutový kop.

Srovnat se však hostům nepovedlo, navíc tři minuty před koncem se v pokutovém území dobře zorientoval Messi a pojistil výhru Barcelony svým 16. ligovým zásahem v sezoně. Katalánský tým proti Atléticu ukončil sérii šesti soutěžních zápasů bez výhry a svěřence Diega Simeoneho zdolal poprvé od května 2013.

Real si smlsnul na Espaňolu

Realu Madrid porazil v 18. kole španělské ligy Espaňol Barcelona 3:0 a v čele tabulky má znovu čtyřbodový náskok. První gól za A-tým "Bílého baletu" vstřelil odchovanec Nacho.

Real, jemuž chyběl kvůli problémům se zády obránce Sergio Ramos, se proti katalánskému celku poprvé prosadil ve 12. minutě, kdy Ronaldo poslal zpětnou přihrávku v šestnáctce Jamesi Rodríguezovi a třiadvacetiletý Kolumbijec se v La Lize trefil pošesté. Gareth Bale ještě v prvním poločase využil přímý kop a zvýšil na 2:0.

Od 53. minuty sice hráli domácí po vyloučení Coentraa v deseti, přesto se dokázali potřetí prosadit. Arbeloa poslal v šestnáctce přesný centr na Nacha, jenž si připsal první trefu za Real v soutěžním utkání.

Celta Vigo ukončila gólový půst

Čtvrtá Valencie remizovala 1:1 na hřišti Celty Vigo, po 726 minut se prosadil Orellana.

Ve 28. minutě duelu mezi Celtou Vigo a Valencií dostali domácí šanci skórovat z penalty, Orellanův pokus ale zneškodnil gólman Diego Alves. Od sezony 2007/08 si brazilský brankář poradil už se 14 pokutovými kopy.

Na konci poločasu se podruhé v dresu Valencie prosadil Rodrigo, jenž ve španělském klubu hostuje z Benficy Lisabon. Domácí zareagovali v 61. minutě, Fabián Orellana si spravil chuť po nepovedené penaltě a ukončil čekání Viga na vstřelenou branku. V lize se celek z Galicie prosadil po 726 minutách a po sérii šesti prohraných utkání poprvé bodoval.

Málaze vystřelil remízu Amrabat

Souboj sedmé Málagy se šestým Villarrealem skončil nerozhodně 1:1. Na konci prvního dějství poslal hosty do vedení nehlídaný Jonathan dos Santos. V 58. minutě se Málaga radovala z vyrovnání poté, co Darder rozvlnil síť, po chvíli ale rozhodčí gól na radu asistenta pro ofsajd odvolal.

Domácí to ale dlouho mrzet nemuselo, dvě minuty nato gólmana Asenja přeloboval marocký útočník Nordin Amrabat.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

Levante - La Coruňa 0:0, Real Madrid - Espaňol Barcelona 3:0 (12. Rodríguez, 28. Bale, 76. Nacho), Málaga - Villarreal 1:1 (60. Amrabat - 45.+1 Dos Santos), Vigo - Valencie 1:1 (61. Orellana - 43. Rodrigo), Eibar - Getafe 2:1 (33. Del Moral, 51. Capa - 80. Castro), Almería - FC Sevilla 0:2 (58. Iborra, 63. Coke), Bilbao - Elche 1:2 (73. San José - 17. Víctor Rodríguez, 53. Fajr), Granada - San Sebastian 1:1 (79. Fran Rico z pen. - 36. Vela z pen.), FC Barcelona - Atlético Madrid 3:1 (12. Neymar, 35. Suárez, 87. Messi - 57. Mandžukič z pen.), Vallecano - Córdoba 0:1 (39. vlastní Ba).

1. Real Madrid 17 14 0 3 59:15 42
2. FC Barcelona 18 13 2 3 44:9 41
3. Atlético Madrid 18 12 2 4 35:18 38
4. FC Sevilla 17 11 3 3 28:17 36
5. Valencie 18 10 5 3 32:15 35
6. Villarreal 18 9 5 4 30:17 32
7. Málaga 18 9 4 5 22:18 31
8. Eibar 18 7 5 6 23:24 26