Real překonal rekord. Barcelonu udržel na druhém místě Busquets

Barcelona - Fotbalisté Realu Madrid stanovili nový klubový rekord, když zvítězili v šestnáctém soutěžním duelu za sebou. Nezaváhal ani jejich městský rival Atlético. Barcelona střelecky tápala, výhru nad Valencií jí vystřeli až ve čtvrté minutě nastavení Busquets.

30.11.2014 AKTUALIZOVÁNO 1.12.2014

Gareth Bale (vlevo) a Karim Benzema vystřelili Realu Madrid výhru nad Málagou.Foto: ČTK/EFE/Jorge Zapata

Barcelona odrazila nápor Atlética Madrid a udrželä se na druhé příčce španělské ligy, ve Valencii se ovšem musela obávat o výsledek do posledních vteřin utkání. Teprve pak se dočkala gólu, jediného, který v zápase padl.

Už dvakrát se v této sezoně Messimu a spol. stalo, že neskórovali. Ofenziva strádala i tentokrát, než ji v 94. minutě spasil svým prvním gólem v sezoně defenzivní záložník Sergio Busquets. Barcelona tak uspěla v neoblíbené destinaci: ve Valencii remizovala ve čtyřech z posledních sedmi utkání.

Páté vítězství z posledních šesti zápasů v lize vybojovalo Atlético Madrid, které porazilo La Coruňu 2:0. Obhájce titulu Atlético dál ztrácí čtyři body na vedoucí Real, který v sobotu zvítězil v Málaze. Svěřence Diega Simeoneho poslal do vedení v 43. minutě dvacetiletý záložník Saúl, po přestávce přidal další gól Arda Turan.

Utkání se neslo ve stínu tragédie, která se odehrála ráno nedaleko stadionu Vicenta Calderóna. Domácí příznivci hodili jednoho z fandů Deportiva do řeky Manzanares, odkud byl v kritickém stavu převezen do nemocnice. Třiačtyřicetiletý muž podle médií utrpěl srdeční zástavu, vážné zranění hlavy a byl silně podchlazen. I když mu lékaři obnovili životní funkce, po pár hodinách v nemocnici následkům zranění podlehl.

Benzela a Bale zajistili Realu klubový rekord

Real Madrid stanovil nový klubový rekord, když zvítězili v šestnáctém soutěžním utkání za sebou. V Málaze vyhrál 2:1 a upevnil si první místo v tabulce.

Do vedení "Bílý balet" poslal v 18. minutě Karim Benzema, jemuž před bránu přesně přihrál Cristiano Ronaldo. Portugalský reprezentant poprvé v kariéře asistoval ve čtyřech ligových utkáních v řadě a s Benzemou tvoří produktivní dvojici. Na gól Francouzi přihrál už čtrnáctkrát.

Na 2:0 zvýšil v 83. minutě tvrdou střelou Gareth Bale, další gólovou asistenci si připsal Ronaldo, který poprvé od 12. ledna neskóroval v ligovém zápase, který odehrál celý. V závěru už pouze zkorigoval stav útočník Málagy Roque Santa Cruz.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:

San Sebastian - Elche 3:0 (3., 31. a 53. Vela), Getafe - Bilbao 1:2 (90.+1 Lafita - 36. San José, 90. Etxebarria), Espaňol Barcelona - Levante 2:1 (19. Caicedo, 34. García - 12. Morales), Málaga - Real Madrid 1:2 (90.+2 Santa Cruz - 18. Benzema, 83. Bale),  Vigo - Eibar 0:1 (30. Manu), Atlético Madrid - La Coruňa 2:0 (43. Saúl, 55. Arda Turan), FC Sevilla - Granada 5:1 (24. a 79. Bacca, 65. Banega, 88. M'Bia, 90. Gameiro - 42. El Arábí), Córdoba - Villarreal 0:2 (24. Vietto, 70. Uche), Valencie - FC Barcelona 0:1 (90.+4 Busquets), Almería - Vallecano 0:1 (86. Kakuta).

Na sídliště lanovkou? Brnu se komplikuje stavba tramvajové tratě

Brno /INFOGRAFIKA/- Dopravu na sídliště Kamechy může v budoucnu obstarat lanová dráha. Lanovky v Brně už vedení města ale několikrát navrhlo a zatím nikdy nedokončilo.