Reprezentační útočník Jan Rezek při své soutěžní premiéře v dresu kyperské Famagusty vstřelil dvě branky, kterými výrazně přispěl k výhře 3:0 nad gruzínskou Gagrou v úvodním utkání 2. předkola Evropské ligy.

Devětadvacetiletý fotbalista, hostující v Anorthosisu z mistrovské Viktorie Plzeň, skóroval ve 35. a 71. minutě a svému týmu na domácím hřišti zajistil slibný náskok do odvety. Celé utkání za Famagustu odchytal bývalý brankář Sparty a Slavie Matúš Kozáčik.

Mezi střelce se zapsal i Tomáš Jun, který brankou po dvou minutách na hřišti pomohl Austrii Vídeň porazit 3:0 Rudar Pljevlja. Osmadvacetiletý hráč v Černé hoře naskočil z lavičky v 73. minutě a krátce nato uzavřel třetím zásahem skóre. Předchozí dva góly zařídil Rakušanům nizozemský záložník Nacer Barazite.

Trnava vedená trenérem Pavlem Hoftychem uhrála bezbrankovou remízu na půdě FK Tirana. V základní sestavě Spartaku nastoupilo hned pět českých hráčů. V brance kapitán Martin Raška, v obraně duo Jiří Koubský - Pavel Malcharek a v záloze Marek Kaščák s Martinem Vyskočilem.

Mnohem těžší pozici do domácí odvety bude mít druhý slovenský zástupce Žilina s trenérem Pavlem Hapalem na lavičce, jenž podlehl KR Reykjavík 0:3. Hosté dohrávali 40 minut bez vyloučeného záložníka Petera Šuleka a v oslabení dvakrát inkasovali.

Úvodní zápasy 2. předkola fotbalové Evropské ligy
Šachťor Karaganda (Kaz.) - Saint Patrick's Athletic (Ir.) 2:1 (0:0), Rustavi (Gruz.) - Irtyš Pavlodar Kaz.) 1:1 (0:0), Slask Vratislav - Dundee United (Skot.) 1:0 (0:0), Rad Bělehrad - Olympiakos Volos (Řec.) 0:1 (0:0), KuPS Kuopio (Fin.) - Gaz Metan Medias (Rum.) 1:0 (1:0), Flamurtari Vlora - Baumit Jablonec 0:2 (0:0), Iskra-Stali Ribnita (Mold.) - Varaždín 1:1 (1:1), Tauras (Lit.) - ADO Den Haag 2:3 (0:0), Rudar Pljevlja (Č. Hora) - Austria Vídeň 0:3 (0:1), TPS Turku (Fin.) - Westerlo (Belg.) 0:1 (0:0), St. Juliá (Andorra) - Bnei Jehuda Tel Aviv 0:2 (0:1), Valerenga Oslo - Mika Aštarak (Arm.) 1:0 (0:0), Örebro (Švéd.) - FK Sarajevo 0:0, Anorthosis Famagusta - Gagra (Gruz.) 3:0 (2:0), Šachťor Soligorsk (Běl.) - Ventspils (Lot.) 0:1 (0:0), FC Minsk - Gaziantepspor 1:1 (1:0), Ferencváros - Aalesunds (Nor.) 2:1 (1:1), BK Häcken - Honka Espoo 1:0 (1:0), Floriana (Malta) - AEK Larnaka (Kypr) 0:8 (0:5), Maccabi Tel Aviv - Chazar Lenkoran (Ázerb.) 3.1 (3:1), Llanelli (Wales) - Dinamo Tbilisi 2:1 (1:0), Süduva (Lit.) - Elfsborg 1:1 (0:0), Olimpija Lublaň - Bohemians (Ir.) 2:0 (1:0), Differdange 03 (Luc.) - Levadia Tallinn 0:0, FC Vaduz (Licht.) - Vojvodina Novi Sad (Srb.) 0:2 (0:0), The New Saints - Midtjylland (Dán.) 1:3 (0:0), EB/Streymur (Faer. ostr.) - Karabach 1:1 (0:1), Paks (Maď.) - Tromsö 1:1 (0:1), FK Tirana - Spartak Trnava 0:0, Kecskemét (Maď.) - FC Aktobe (Kaz.) 1:1 (1:0), Metalurg Liepaja (Lot.) - Salcburk 1:4 (0:3), Vllaznia Skadar - FC Thun (Švýc.) 0:0, Željezničar (Bosna) - Šeriff Tiraspol (Mold.) 1:0 (0:0), Juvenes-Dogana (San Marino) - Rabotnički (Mak.) 0:1 (0:0), Metalurg Skopje - Lokomotiv Sofia 0:0, Glentoran Belfast - Vorskla Poltava (Ukr.) 0:2 (0:2), Crusaders FC (Sev. Ir.) - Fulham 1:3 (0:1), NK Domžale (Slovin.) - RNK Split (Chorv.) 1:2 (0:1), Hafnarfjördur (Isl.) - Nacional Funchal (Port.) 1:1 (0:1), KR Reykjavík - Žilina 3:0 (1:0).