Real Madrid i bez Ronalda smetl San Sebastian, Barcelonu spasil Messi

Madrid - Že jim chyběl Cristiano Ronaldo? Žádný problém. Real Madrid otočil sobotní utkání se San Sebastianem, vyhrál 4:1 a vládne Španělsku. Stejný počin v neděli předvedla druhá Barcelona, která však fanoušky trápila o něco víc - s nad Villarrealem zvítězila jen 3:2. Třetí je po 21. kole Atlético Madrid, které dobylo Eibar 3:1.

1.2.2015 AKTUALIZOVÁNO 2.2.2015

Real Madrid zdolal San SebastianFoto: ČTK/EFE

Vítězný gól na Nou Campu zaznamenal - kdo jiný než - Lionel Messi.

Barcelona soupeře, který sní o pohárech, od úvodu tlačila. Hned několik šancí měl útočník Suárez, většina pokusů však nemířila mezi tyče. Do vedení se nakonec po půlhodině hry dostal Villarreal: Mariova střela by šla vedle branky, Čeryšev ji však v rychlosti usměrnil za Bravova záda. Ruský fotbalista se v této sezoně přímo podílel na gólu Villarrealu podvanácté.

Na konci poločasu domácí vyrovnali. Rafinhovu střelu vyrazil brankář Asenjo pouze k volnému Neymarovi, jenž vstřelil 15. branku v tomto ročníku La Ligy.

Mezi 51. a 55. minutou pak padly tři góly. Nejprve se znovu do vedení dostali zásluhou Vietta hosté, za dvě minuty ale druhý tým tabulky znovu vyrovnal a obrat téměř okamžitě dokonal 22. ligovou trefou v sezoně Messi. Barcelona ztrácí na vedoucí Real Madrid bod, "Bílý balet" má ale zápas k dobru.

Sevilla je čtvrtá

Fotbalisté Sevilly zvítězili nad Espaňolem Barcelona 3:2 a posunuli se na čtvrté místo o bod před Valencii. Rozhodl o tom až v 89. minutě Iago Aspas.

Pro katalánský celek, který vyřadil Sevillu ve čtvrtfinále Španělského poháru, začalo utkání dobře. Ve 14. minutě fauloval v pokutovém území domácí brankář Beto a nejlepší střelec Espaňolu Stuani se z penalty nemýlil. Ještě do konce poločasu ale andaluský tým otočil stav.

Nejprve se povedenou střelou z velké dálky prezentoval Figueiras, obrat dokonal v 35. minutě po přesném Vidalově pasu Vitolo. Espaňol šel navíc o pět minut později do oslabení, když gólman Casilla zasáhl míč rukou mimo šestnáctku a dostal červenou kartu.

Hráči Sevilly v druhém poločase dvakrát trefili tyč a nevyužitých šancí následně litovali, v 77. minutě se totiž o vyrovnání postaral Sánchez. Přesto nakonec domácí získali plný počet bodů, když minutu před koncem vstřelil vítězný gól po Baccově přihrávce Aspas.

Real i Atlético uspěly

Real v sobotu prohrával už od 64. vteřiny, kdy skórovali hosté (konkrétně Elustondo). Využil výhodu po rohovém kopu. Jenže za dalších 80 vteřin se měnilo skóre - hlavou srovnal Rodríguez a ještě do poločasu dokonal obrat dorážkou Benzemovy střelby stoper Ramos.

Francouzský útočník Benzema ve druhém poločase dvěma zásahy pojistil vítězství a vylepšil svou bilanci v tomto ročníku španělské ligy na jedenáct branek.

Atlético Madrid rychle vedlo 3:0 a výhru už na půdě Eibaru nepustilo. Dva zásahy zařídil hostům Mario Mandžukič.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

Real Madrid - San Sebastian 4:1 (52. a 76. Benzema, 3. Rodríguez, 37. Ramos - 1. Elustondo), Eibar - Atlético Madrid 1:3 (89. Piovaccari - 23. a 25. Mandžukič, 7. Griezmann), Granada - Elche 1:0 (56. Córdoba), Vigo - Córdoba 1:0 (56. Nolito), Levante - Bilbao 0:2 (48. a 90. Aduriz), Almería - Getafe 1:0 (44. Méndez), FC Sevilla - Espaňol Barcelona 3:2 (26. Figueiras, 35. Vitolo, 89. Aspas - 15. Stuani z pen., 77. Sánchez), FC Barcelona - Villarreal 3:2 (45. Neymar, 53. Rafinha, 55. Messi - 30. Čeryšev, 51. Vietto), Málaga - Valencie 1:0 (25. Castillejo).

Ze soboty na neděli se mění čas. Na posun jsou citliví lidé i zvířata

Bohuslav Sobotka na setkání lídrů států Evropské unie.
4 6

Sobotka po summitu EU: Deklarace obsahuje priority České republiky

Ceny Thálie pro Vránovou či Kňažka. V muzikálu uspěl Vojtek

Herečka Alena Vránová převzala dnes večer v Praze za dlouhotrvajícího potlesku zaplněného hlediště české první scény prestižní Cenu Thálie za celoživotní činoherní mistrovství. Na jevišti historické budovy Národního divadla v Praze stála už před devíti lety, kdy přebírala prestižní pohár za výkon v inscenaci Bouřlivé jaro v Divadle Ungelt, které je už téměř 20 let jejím druhým domovem.

Dominik Feri: Lajknutí neznamená hlas v urně. A to je výzva i pro mě

/ROZHOVOR/ Sešli jsme se v restauraci, která podle Dominika Feriho (TOP 09) změnila prostředí v Praze. Ráno tu lidé snídají, odpoledne studenti píší seminární práce a v létě se tady sedí na okenních parapetech a pije pivo. Přesně to vystihuje atmosféru, kterou má nejmladší radní nejen v Teplicích, ale v celé české historii, rád – uvolněnou, plnou života, diskusí a plánů. Ty má Dominik Feri velké.

Sivok před San Marinem: Vpředu máme hladové kluky, věřím jim

/ROZHOVOR od zvláštního zpravodaje Deníku/ Od českého národního týmu se zítra v San Marinu očekává čisté konto. Podle kapitána Tomáše Sivoka však právě první pohled klame, svěřence Karla Jarolíma, a speciálně obránce, nečeká jednoduchá práce.

Návštěva interiéru: petrolejová modř

Vydejme se do bytu mladého muže, úspěšného muže, fanouška dobrého umění, fotografie a modré barvy ve všech jejích odstínech. Pojďme se podívat do bytu s petrolejovou modří.