Real Madrid i bez Ronalda smetl San Sebastian, Barcelonu spasil Messi

Madrid - Že jim chyběl Cristiano Ronaldo? Žádný problém. Real Madrid otočil sobotní utkání se San Sebastianem, vyhrál 4:1 a vládne Španělsku. Stejný počin v neděli předvedla druhá Barcelona, která však fanoušky trápila o něco víc - s nad Villarrealem zvítězila jen 3:2. Třetí je po 21. kole Atlético Madrid, které dobylo Eibar 3:1.

1.2.2015 AKTUALIZOVÁNO 2.2.2015

Real Madrid zdolal San SebastianFoto: ČTK/EFE

Vítězný gól na Nou Campu zaznamenal - kdo jiný než - Lionel Messi.

Barcelona soupeře, který sní o pohárech, od úvodu tlačila. Hned několik šancí měl útočník Suárez, většina pokusů však nemířila mezi tyče. Do vedení se nakonec po půlhodině hry dostal Villarreal: Mariova střela by šla vedle branky, Čeryšev ji však v rychlosti usměrnil za Bravova záda. Ruský fotbalista se v této sezoně přímo podílel na gólu Villarrealu podvanácté.

Na konci poločasu domácí vyrovnali. Rafinhovu střelu vyrazil brankář Asenjo pouze k volnému Neymarovi, jenž vstřelil 15. branku v tomto ročníku La Ligy.

Mezi 51. a 55. minutou pak padly tři góly. Nejprve se znovu do vedení dostali zásluhou Vietta hosté, za dvě minuty ale druhý tým tabulky znovu vyrovnal a obrat téměř okamžitě dokonal 22. ligovou trefou v sezoně Messi. Barcelona ztrácí na vedoucí Real Madrid bod, "Bílý balet" má ale zápas k dobru.

Sevilla je čtvrtá

Fotbalisté Sevilly zvítězili nad Espaňolem Barcelona 3:2 a posunuli se na čtvrté místo o bod před Valencii. Rozhodl o tom až v 89. minutě Iago Aspas.

Pro katalánský celek, který vyřadil Sevillu ve čtvrtfinále Španělského poháru, začalo utkání dobře. Ve 14. minutě fauloval v pokutovém území domácí brankář Beto a nejlepší střelec Espaňolu Stuani se z penalty nemýlil. Ještě do konce poločasu ale andaluský tým otočil stav.

Nejprve se povedenou střelou z velké dálky prezentoval Figueiras, obrat dokonal v 35. minutě po přesném Vidalově pasu Vitolo. Espaňol šel navíc o pět minut později do oslabení, když gólman Casilla zasáhl míč rukou mimo šestnáctku a dostal červenou kartu.

Hráči Sevilly v druhém poločase dvakrát trefili tyč a nevyužitých šancí následně litovali, v 77. minutě se totiž o vyrovnání postaral Sánchez. Přesto nakonec domácí získali plný počet bodů, když minutu před koncem vstřelil vítězný gól po Baccově přihrávce Aspas.

Real i Atlético uspěly

Real v sobotu prohrával už od 64. vteřiny, kdy skórovali hosté (konkrétně Elustondo). Využil výhodu po rohovém kopu. Jenže za dalších 80 vteřin se měnilo skóre - hlavou srovnal Rodríguez a ještě do poločasu dokonal obrat dorážkou Benzemovy střelby stoper Ramos.

Francouzský útočník Benzema ve druhém poločase dvěma zásahy pojistil vítězství a vylepšil svou bilanci v tomto ročníku španělské ligy na jedenáct branek.

Atlético Madrid rychle vedlo 3:0 a výhru už na půdě Eibaru nepustilo. Dva zásahy zařídil hostům Mario Mandžukič.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

Real Madrid - San Sebastian 4:1 (52. a 76. Benzema, 3. Rodríguez, 37. Ramos - 1. Elustondo), Eibar - Atlético Madrid 1:3 (89. Piovaccari - 23. a 25. Mandžukič, 7. Griezmann), Granada - Elche 1:0 (56. Córdoba), Vigo - Córdoba 1:0 (56. Nolito), Levante - Bilbao 0:2 (48. a 90. Aduriz), Almería - Getafe 1:0 (44. Méndez), FC Sevilla - Espaňol Barcelona 3:2 (26. Figueiras, 35. Vitolo, 89. Aspas - 15. Stuani z pen., 77. Sánchez), FC Barcelona - Villarreal 3:2 (45. Neymar, 53. Rafinha, 55. Messi - 30. Čeryšev, 51. Vietto), Málaga - Valencie 1:0 (25. Castillejo).

Čeští vědci přišli na to, proč někteří lidé marodí častěji

Brno – Proč jsou někteří lidé náchylnější k infekcím a alergiím? Na tuto otázku možná našli odpověď vědci z Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Pes vběhl na cizí pozemek, majitel mu ustřelil přirození. Teď jej soudí

Klatovsko – Nelehký úkol stojí před klatovským okresním soudem. Musí rozhodnout, zda je Zdeněk Skalický (53 let) nebezpečný pistolník, který ustřelil samonabíjecí pistolí psu přirození jen proto, že vběhl na jeho pozemek, nebo šlo jen o nešťastnou náhodu, když se chovatel snažil bránit své ovce před útočícím predátorem.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).