Ronaldo neudržel nervy a byl vyloučen, Barcelona deklasovala Elche

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid se o první místo ve španělské lize připravit nenechali. Ale na výhru v Córdobě se pořadně nadřeli, vítěznou branku zařídil až v 89. minutě z penalty Gareth Bale. Naopak střelecké hody připravila svým fanouškům Barcelona, která deklasovala Elche 6:0. Nezaváhalo ani Atlético.

24.1.2015 AKTUALIZOVÁNO 26.1.2015

Kanonýr Barcelony Neymar (vlevo) pomohl sestřelit Elche dvěma góly.Foto: ČTK/EFE/MANUEL LORENZO

Real Madrid i po vyloučení Cristiana Ronalda zvítězil ve španělské lize na hřišti Córdoby 2:1. O výhře rozhodl v 89. minutě z penalty Gareth Bale. Barcelona vyhrála 6:0 v Elche, v tomto kalendářním roce si se sobotním soupeřem poradila už potřetí s celkovým skóre 15:0. Atlético porazilo v městském derby Vallecano 3:1, dvakrát skóroval Antoine Griezmann.

Real nezačal na hřišti nováčka dobře a už ve třetí minutě prohrával. Obránce Ramos zasáhl ve vápně míč rukou a nařízenou penaltu proměnil Nabil Ghilas, jenž v Córdobě hostuje z FC Porto. Alžírský útočník se prosadil pošesté v sezoně a je nejlepším střelcem andaluského celku.

Karim Benzema ale vyrovnal ještě v prvním poločase a dočkal se ligové branky poprvé od 29. listopadu. V 68. minutě mohli hosté znovu prohrávat, když domácí útočník Andone přeloboval gólmana Casillase, míč ale skončil na břevnu.

V 82. minutě neudržel Ronaldo nervy na uzdě, udeřil soupeře a inkasoval červenou kartu. O chvíli později se poměr hráčů na hřišti vyrovnal. Cartabia zahrál v pokutovém území rukou a obdržel druhou žlutou kartu, Bale si s penaltou poradil a Real si připsal třetí ligovou výhru v řadě.

Messi s Neymarem opět kouzlili

Barcelonu poslal do vedení v Elche ve 35. minutě Gerard Piqué, který se v tomto ročníku prosadil potřetí a vyrovnal svoji střelecky nejúspěšnější sezonu 2010/11.

Další branky přidal katalánský celek po změně stran. Nejprve se v 55. minutě po faulu na Neymara ujal exekuce pokutového kopu Lionel Messi a vstřelil 20. gól v sezoně. Argentinský útočník se následně podílel asistencemi na dvou Neymarových brankách a na 5:0 pak zvýšil druhou trefou v utkání. V nastavení skóroval ještě Pedro.

Výhru Atlétika režíroval Griezmann

Atléticu nezabránila v zisku plného počtu bodů ani absence defenzivního pilíře Godína či mladého záložníka Kokeho. Ve 12. minutě daroval Griezmannovi míč ve středu hřiště obránce hostů Zé Castro a francouzský útočník po úniku bezpečně zakončil za gólmana Toňa.

O deset minut později vyslal Mandžukič povedený pas za obranu Vallecana a Griezmann vstřelil desátý gól v tomto ročníku La Ligy. Hosté ještě do přestávky snížili, zpoza vápna se střelecky prosadil kapitán Roberto Trashorras.

Znovu do dvoubrankového vedení dostal domácí v druhém poločase nešťastným vlastním gólem Manucho. Griezmann mohl v závěru zkompletovat hattrick, trefil však pouze tyč.

Villarreal potvrdil svoji formu a podesáté v řadě v lize bodoval. Duel s Levante, které naopak nedokázalo už poosmé získat tři body, rozhodl v 56. minutě jediným gólem utkání nejlepší střelec týmu Luciano Vietto.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Córdoba - Real Madrid 1:2 (3. Ghilas z pen. - 27. Benzema, 89. Bale z pen.), Elche - FC Barcelona 0:6 (55. z pen. a 88. Messi, 69. a 71. Neymar, 35. Piqué, 90.+3 Pedro), Atlético Madrid - Vallecano 3:1 (12. a 22. Griezmann, 56. vlastní Manucho - 35. Trashorras), San Sebastian - Eibar 1:0 (55. Prieto), Villarreal - Levante 1:0 (56. Vietto), La Coruňa - Granada 2:2 (34. Rodríguez, 38. Lucas - 7. Piti, 83. Ibáňez), Bilbao - Málaga 1:1 (70. San José - 78. Javi Guerra), Espaňol Barcelona - Almería 3:0 (37. a 40. Stuani, 74. Caicedo), Valencie - FC Sevilla 3:1 (18. z pen. a 33. Parejo, 56. Fuego - 37. Bacca z pen.), Getafe - Vigo 2:1 (19. Vázquez, 85. Sarabia - 15. Charles).

Čechům chutná. Přibrzdili ale v alkoholu

Praha – „Spotřeba potravin nabrala dobrý trend. Zdá se, že lidé nemají hlad, ale chuť," zhodnotil poslední čísla šéf odboru statistiky zemědělství, lesnictví a životního prostředí Jiří Hrbek. Poukázal na to, že v Česku i v roce 2015 rostla spotřeba potravin. Má to jen jednu vadu na kráse, bohužel tu podstatnou. Zatímco z Česka mířily do zahraničí suroviny, z ciziny k nám putovaly hotové výrobky.

Dřevo je drahé. Krade se rovnou v lese

Beroun – Topná sezona jede naplno a policisté na nejrůznějších místech republiky znovu vyšetřují krádeže dřeva v lesních porostech.Mnohým lidem se za palivové dříví nechce utrácet a raději si pro něj zajedou do lesa. Zloději odvážejí nejen kulatinu, která je nařezaná u lesních cest, ale také stromy, které si sami pokácí.