Ronaldo se prosadil z penalty, Real Madrid vyhrál na půdě Levante

Madrid - Splněná povinnost. Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v 27. kole španělské ligy na hřišti posledního Levante 3:1 a na vedoucí Barcelonu ztrácejí znovu devět bodů. Messi a spol. hrají ve čtvrtek na trávníku Vallecana. Čtvrtý Villarreal lehce ztratil kontakt s Realem, když pouze remizoval ve Vigu bez branek. Za "Bílým baletem" zaostává o čtyři body.

2.3.2016

Real Madrid vyhrál v Levante. Pomohl k tomu i Cristiano RonaldoFoto: ČTK/EFE

Realu se v poslední době na hřištích soupeřů příliš nedařilo, nad Levante ale vedl po 38 minutách 2:0. Nejprve se z pokutového kopu prosadil Ronaldo, který tak napravil zaváhání z 25. kola, kdy neproměnil penaltu v Málaze a jeho tým tam pouze remizoval 1:1.

O pět minut později hostům výrazně pomohl brankář Levante Mariňo. Mayoralova střela se odrazila od tyče k pětadvacetiletému gólmanovi, který si míč srazil do brány. O minutu později ale vstřelil kontaktní gól Deyverson.

V závěru pojistil výhru Realu Isco a "Bílý balet" po dvou zápasech naplno bodoval. Zase tak o něco unikl dotírajícímu Villarrealu, který ale po remíze 0:0 ve Vigu prodloužil sérii bez porážky na 14 zápasů. "Žlutá ponorka" navíc pošesté v řadě neinkasovala a má komfortní náskok devíti bodů na pátou Sevillu, která porazila 1:0 Eibar.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo:

Bilbao - La Coruňa 4:1 (36., 53. a 60. Aduriz, 13. Muniain - 51. Riera), FC Sevilla - Eibar 1:0 (11. Llorente), Málaga - Valencie 1:2 (14. Čop - 41. vlastní Kameni, 49. Čeryšev), Vigo - Villarreal 0:0, Levante - Real Madrid 1:3 (39. Deyverson - 34. Ronaldo z pen., 38. vlastní Mariňo, 90.+2 Isco).

Čechům chutná. Přibrzdili ale v alkoholu

Praha – „Spotřeba potravin nabrala dobrý trend. Zdá se, že lidé nemají hlad, ale chuť," zhodnotil poslední čísla šéf odboru statistiky zemědělství, lesnictví a životního prostředí Jiří Hrbek. Poukázal na to, že v Česku i v roce 2015 rostla spotřeba potravin. Má to jen jednu vadu na kráse, bohužel tu podstatnou. Zatímco z Česka mířily do zahraničí suroviny, z ciziny k nám putovaly hotové výrobky.

Dřevo je drahé. Krade se rovnou v lese

Beroun – Topná sezona jede naplno a policisté na nejrůznějších místech republiky znovu vyšetřují krádeže dřeva v lesních porostech.Mnohým lidem se za palivové dříví nechce utrácet a raději si pro něj zajedou do lesa. Zloději odvážejí nejen kulatinu, která je nařezaná u lesních cest, ale také stromy, které si sami pokácí.