Chelsea ztratila, Manchester City prohrál. Arsenal i bez Rosického uspěl

Londýn - Chelsea se hledá. Svěřenci kouče Josého Mourinha s Thibautem Courtoisem v brance remizovali v neděli se Southamptonem 1:1 a po 29. kole dál vedou Premier League. Paradoxně už o šest bodů: druhý  Manchester City totiž o den dřív prohrál s Burnley 0:1. Naopak uspěl Arsenal, bez Tomáše Rosického porazil West Ham 3:0, těsně čtvrtý zůstává Manchester United.

15.3.2015 AKTUALIZOVÁNO 15.3.2015

Arsenal si poradil v derby s West HamemFoto: ČTK/AP

Chelsea, která v týdnu vypadla z Ligy mistrů, nezažívá ideální období. Sice ji v 11. minutě poslal do vedení po Ivanovičově centru Costa a s osmnácti trefami se osamostatnil v čele tabulky střelců Premier League. Španělský reprezentant se prosadil v posledních šesti ligových duelech pětkrát.

O osm minut později ale bylo srovnáno. Rozhodčí odpískal Matičův faul na Maného v pokutovém území a Tadič penaltou doprostřed brány překonal Courtoise.

Domácí v závěru sice vystupňovali tlak, hodně cenný bod pro Southampton ovšem udržel několika povedenými zákroky brankář Forster.

Statistika? Chelsea potřetí ze čtyř domácích zápasů Premier League získala jen bod. Spokojeni můžou být na Stamford Bridge jen kvůli tabulce…

Tři góly Arsenalu

Arsenal (Rosický neseděl ani na lavičce) byl od úvodních minut londýnského souboje s West Hamem jednoznačně lepším týmem.

Jedinou příležitost West Hamu měl Nolan, naopak brankář hostů Ádrian si musel poradit s šancemi Ramseyho, Walcotta nebo Sáncheze. Dlouho Kanonýry svými zákroky trápil, až v závěru poločasu nestačil na Giroudovu tečovanou střelu.

Po změně stran se zranil rozhodčí Foy, kterého musel zastoupit čtvrtý sudí Taylor. Arsenal na konci zápasu výhru pojistil dalšími dvěma góly, prosadili se Ramsey a Flamini. Tomáš Rosický se tentokrát nevešel ani na lavičku, možná ho kouč Wenger šetřil na úterní Ligu mistrů v Monaku.

Arsenal se přiblížil k druhému Manchesteru City na rozdíl jediného bodu.

Boyd překvapil City

Partě kolem Džeka a Bonyho se poslední dobou také nedaří, a to potvrdila na půdě předposledního Burnley, kterému podlehla 0:1. Citizens sice byli na půdě nováčka Premier League lepším týmem, ale i přes řadu šancí nedokázali vyzrát na brankáře Heatona.

Jediným střelcem utkání byl domácí Boyd, který utkání rozhodl povedenou střelou z dálky. Hostům se už vyrovnat nepodařilo ani s pomocí Franka Lamparda, který se po dnešním zápase stal po Ryanu Giggsovi teprve druhým hráčem v historii Premier League s 600 starty.

Manchester United rozhodl o výhře nad Tottenhamem už v prvním poločase. Nejprve v deváté minutě Carrick poslal pas za obranu Fellainimu a gólman Lloris poprvé inkasoval. Fellaini byl i u druhé branky, jeho pokus hlavou hostující obránce odrazil pouze ke Carrickovi a ten zdvojnásobil náskok "Rudých ďáblů".

Tottenham zůstal sedmý

Poločasový a také konečný stav 3:0 určil Rooney, jenž si poradil s nedůraznou obranou "Kohoutů" a vstřelil 11. branku v sezoně. Devětadvacetiletému útočníkovi se proti Tottenhamu daří, v lize mu dal už deset gólů a vyrovnal tak bilanci současného asistenta na lavičce United Ryana Giggse.

Manchester vyhrál potřetí za sebou, Tottenham naopak neprodloužil sérii tří zápasů bez prohry a zůstal na sedmém místě.

Everton zvítězil nad Newcastlem 3:0 a po pěti utkáních poprvé naplno bodoval. Aston Villa deklasovala Sunderland na jeho hřišti 4:0. Dvakrát se prosadili Benteke i Agbonlahor. Aston Villa přitom v dosavadním průběhu sezony dala ve venkovních zápasech pouze čtyři góly. Pro svěřence nedávno jmenovaného kouče Sherwooda to byla druhá výhra za sebou a vynesla je už šest bodů nad sestupové pásmo.

Na jeho hranici zůstali Queens Park Rangers, kteří prohráli na hřišti Crystal Palace 1:3. Ani poslední Leicester si příliš nepomohl, s Hullem doma pouze remizoval 0:0.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

Crystal Palace - QPR 3:1 (21. Zaha, 40. McArthur, 42. Ward - 83. Phillips), Arsenal - West Ham United 3:0 (45.+1 Giroud, 81. Ramsey, 84. Flamini), Leicester - Hull 0:0, Sunderland - Aston Villa 0:4 (16. a 44. Benteke, 18. a 37. Agbonlahor), West Bromwich - Stoke 1:0 (19. Ideye), Burnley - Manchester City 1:0 (61. Boyd), Chelsea - Southampton 1:1 (11. Costa - 19. Tadič z pen.), Everton - Newcastle 3:0 (20. McCarthy, 56. Lukaku z pen., 90.+3 Barkley), Manchester United - Tottenham 3:0 (9. Fellaini, 19. Carrick, 34. Rooney).

1. Chelsea 28 19 7 2 58:23 64
2. Manchester City 29 17 7 5 59:28 58
3. Arsenal 29 17 6 6 56:30 57
4. Manchester United 29 16 8 5 50:26 56
5. Liverpool 28 15 6 7 42:30 51
6. Southampton 29 15 5 9 40:21 50
7. Tottenham 29 15 5 9 46:42 50
8. Stoke 29 12 6 11 33:35 42