Rosický parádním sólem pomohl Arsenalu k postupu přes Tottenham

Londýn - Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický pomohl Arsenalu gólem do 4. kola Anglického poháru přes Tottenham. V 62. minutě zvýšil po samostatném úniku na konečných 2:0 a připsal si první gól v dresu Kanonýrů od loňského dubna.

4.1.2014 AKTUALIZOVÁNO 4.1.2014
6 fotografií

Tomáš Rosický z Arsenalu se raduje z gólu proti Tottenhamu.Foto: ČTK/EMPICS/Andrew Matthews

Rosický naposledy za Arsenal skóroval před devíti měsíci, kdy dal hned dva góly West Bromwichi v duelu Premier League. Od té doby se mezi střelce zapsal jen v barvách české reprezentaci proti Arménii.

V derby s Tottenhamem potvrdil dobrou formu a protrhl čekání na gól. Na půlící čáře obral o míč chybujícího Dannyho Rose, který se jako poslední z hráčů Hotspur nepochopitelně snažil o kličku. Rosický běžel sám na branku a čtyřicetimetrový sprint zakončil zkušeně přehozením padajícího brankáře Huga Llorise, přestože byl pod tlakem dobíhajícího soupeře.

"Vždy se snažím dostávat protihráče pod tlak. Tentokrát se napadání vyplatilo. Je to můj první gól v sezoně, navíc proti našemu největšímu rivalovi, takže z něj mám samozřejmě radost," řekl Rosický po utkání v televizním rozhovoru.

Z postupu do 4. kola se radoval také brankář Marek Štěch, který čistým kontem pomohl Yeovilu k výhře 4:0 nad Leytonem Orient. Matěj Vydra podruhé během posledních čtyř zápasů nastoupil v základní sestavě West Bromwiche, ale porážku 0:2 s Crystal Palace neodvrátil. Reprezentační útočník strávil na hřišti 69 minut.

Anglický pohár - 3. kolo:

Blackburn - Manchester City 1:1 (55. Dann - 45.+1 Negredo), Aston Villa - Sheffield Utd. 1:2 (75. Helenius - 20. Murphy, 81. Flynn), Everton - Queens Park Rangers 4:0 (44. a 68. Jelavič, 35. Barkley, 76. Coleman), Middlesbrough - Hull 0:2 (10. a 61. McLean), Newcastle - Cardiff 1:2 (62. Cissé - 73. Noone, 80. Campbell), Southampton - Burnley 4:3 (22. Clyne, 28. Lambert, 66. Rodriguez, 73. Lallana), Stoke - Leicester 2:1 (16. Jones, 55. Adam - 77. Nugent), West Bromwich - Crystal Palace 0:2 (23. Gayle, 90.+5 Chamakh), Norwich - Fulham 1:1 (45. Snodgrass - 40. Bent), Arsenal - Tottenham 2:0 (31. Cazorla, 62. Rosický).

4.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
Generální ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek.
4 8

Odměna pro šéfa VZP? Až šestinásobek platu. Radní chtějí změnit systém

Různě zdobené účtenky Andreje Babiše neznepokojují. Považuje je za výraz české lidové tvořivosti.
4

Účtenky za pivo? Sorry jako i agent Bureš

DOTYK.CZ

Největší poslanečtí snaživci? Na špici jsou Kalousek i Okamura

Už více než dvě stovky zákonů předložili současní poslanci. Sice jich protlačili jen 26, ale nesmutní z toho. Hlavně, že jsou vidět.

Pohledem Vojtěcha Žižky: Na rozhodčí nesahat

„My nesmíme ani naznačovat," říká Smrtka v jedné z cimrmanovských her a výhrůžně u toho brousí kosu. Chmurný žnec by mohl z fleku pracovat ve vedení hokejové extraligy. Ani v ní se totiž nesmí naznačovat. Jinak přilétne pokuta.

Kvůli dálnici D3 začnou brzy hlídat studny

Specialisté brzy zahájí monitoring studní v okolí budoucí dálnice D3 u Českých Budějovic. Sledovat se bude hlavně výše hladiny vody. V případě, že by byl později s vodou problém, budou mít totiž majitelé nárok na kompenzace, například prohloubení studní.

Jarolím: 6:0? Po první půli jsem těch branek čekal ještě víc

/ROZHOVOR od zvláštního zpravodaje Deníku/ První půle na výbornou, druhá už slabší, celkově však spokojenost. Tak ve zkratce zhodnotil kvalifikační výhru 6:0 nad San Marinem kouč české fotbalové reprezentace Karel Jarolím.