Snový a triumfální návrat? Na první pohled to tak vypadá. Vždyť fotbalový záložník Tomáš Rosický se v soutěžním utkání za Arsenal představil téměř po dvaceti měsících a…

… v 52. minutě přišel na hřiště, v 62. nahrál Van Persiemu na vyrovnávací gól, v 87. minutě se sám zapsal mezi střelce.

Přesto se po svém gólu, který vsítil přesnou střelou z vápna k tyči, vlastně ani neradoval. Zmírnil totiž jen prohru svého celku na půdě Manchesteru City 2:4.

„Šlo to ale potom takovým fofrem. Sotva jsem se protáhl, natáhl dres, pořádně zavázal kopačky a už jsem byl na hřišti,“ popisoval český záložník obnovený ligový debut na svých oficiálních stránkách.

„Povedla se mi hned první akce, pak jsem vystřelil a říkal jsem si – jo, to je celkem ono. Ta gólová přihrávka van Persiemu v 62. minutě mě ještě povzbudila. Dát k tomu ještě gól, což se mi povedlo v 88. minutě, to už byl úplný bonbónek,“ pokračoval.

A jeho kouč Arsene Wenger po utkání anglické konstatoval: „Je hezké mít Tomáše zpátky, ale zatím stále není natolik fit, aby mohl hrát na té nejvyšší úrovni.“

Ivanu Haškovi, stratégovi české reprezentace, ale ta slova příliš vrásek nadělat nemusela. V kvalifikačním duelu se slaboučkým San Marinem už Rosického využil a rozhodující kvalifikační bitvy s Polskem a Severním Irskem jsou v plánu až za měsíc.

„Malý Mozart“ má tedy na cestu za ideální formou ještě relativně dost času. A jeho první krůček sledoval i Vladimír Weiss nejmladší, slovenský reprezentant a fotbalista Manchesteru City. Jenž však celé utkání sledoval jen z lavičky, a tak se mu nesplnil sen zahrát si proti svému idolu, jímž je právě Rosický.

Bývalý „Kanonýr“ Adebayor se za zkrat omluvil

A co dál atraktivní zápas City s Arsenalem přinesl? Především řádění (myšleno trochu dobrém, ale hlavně ve špatném slova smyslu) Emmanuela Adebayora.

Bývalý útočník „kanonýrů“ vstřelil někdejšímu spoluhráči Almuniovi jeden gól, načež běžel přes celé hřiště, aby se vysmál příznivcům Arsenalu.
A jestliže podivná oslava se dá jakž takž omluvit, pak nad tím, jak po jednom ze vzájemných soubojů kopl Adebayor kopačkou Van Persieho do hlavy, zůstává opravdu rozum stát.

„Je mi to líto, omlouvám se,“ sypal pak ze sebe tožský útočník, příliš pochopení ale u nedávného parťáka z útoku nenašel. Konkrétně žádné.
„Vždyť je to bývalý spoluhráč! A v sobotu mě chtěl vyloženě zranit. Ještě, že se mi nic nestalo, trefil mě jen pár centimetrů od oka,“ prohlásil Van Persie.