Rekordní kanonáda. Juventus nastřílel Parmě sedm gólů

Turín - Fotbalisté Juventusu v italské lize zvítězili doma 7:0 nad Parmou a připsali si nejvyšší výhru v Serii A od září roku 1983. Tehdy porazili Ascoli rovněž 7:0. Dvěma góly se na dnešní výhře podíleli útočníci Fernando Llorente, Carlos Tévez a Álvaro Morata. Juventus vede tabulku o šest bodů před AS Řím, který má však večerní zápas k dobru.

9.11.2014

Fernando Llorente a Stephan Lichtsteiner se radují z gólu v síti Parmy.Foto: čtk

Poslední Parma utrpěla nejvyšší debakl v historii. Dosud v italské lize prohrála dvakrát 0:5, a to s Interem Milán a právě Juventusem v roce 1991.
V dnešním utkání ji načal dorážkou Llorente. Následně parádní střelou z dálky zvýšil Lichtsteiner a ještě do poločasu hosty zlomil dalším doklepnutím Llorente.

Druhou půli pak začal neuvěřitelným sólem přes čtyři protihráče Tévez a svou akci přes polovinu hřiště zakončil gólovou střelou. Chvíli nato argentinský kanonýr přidal druhý zásah a vylepšil svou bilanci už na 12 gólů v této sezoně. V závěru destrukci Parmy završil dvěma zásahy střídající Morata.

Chievo se dočkalo první výhry od poloviny září, když doma porazilo 2:1 Cesenu. Hosté sice dvě minuty před koncem srovnali, ale v nastavení rozhodl o triumfu Chieva svým druhým gólem v zápase útočník Pellissier.

V sobotu fotbalisté AC Milán remizovali  na hřišti Sampdorie Janov 2:2 a zůstávají na sedmém místě tabulky. Soupeř se posunul na třetí příčku, dva body za AS Řím a pět za vedoucí Juventus. Milánský celek v Janově vedl po trefě Stephana El Shaarawyho, v nastavení prvního poločasu ale neuhlídala jeho obrana Stefana Okaku a bylo vyrovnáno. Po změně stran byla napřed po gólu Edera Sampdoria, o vyrovnání na konečných 2:2 se postaral Jérémy Ménez.

Italská fotbalová liga – 11. kolo:

Cagliari - FC Janov 1:1 (16. Farias - 53. vlastní Rossettini), Chievo - Cesena 2:1 (48. a 90. Pellissier - 88. Djurič), Empoli - Lazio Řím 2:1 (52. Barba, 55. Maccarone - 66. Djordjevič), Juventus Turín - Parma 7:0 (23. a 36. Llorente, 50. a 58. Tévez, 76. a 88. Morata, 29. Lichtsteiner), Palermo - Udine 1:1 (42. Dybala - 5. Théréau), Fiorentina - Neapol 0:1 (61. Higuaín),

1. Juventus Turín 11 9 1 1 25:4 28
2. AS Řím 10 7 1 2 16:6 22
3. Neapol 11 6 3 2 20:12 21
4. Sampdoria Janov 11 5 5 1 14:8 20
5. Lazio Řím 11 6 1 4 21:13 19
6. FC Janov 11 5 4 2 15:11 19
7. AC Milán 11 4 5 2 20:16 17
8. Udine 11 5 2 4 14:14 17