Chelsea bez rekordu. Arsenal neuspěl ve Stoke, West Ham je třetí

Londýn - Překvapivé, někdy až šokující. Takové byly výsledky sobotních odpoledních zápasů Premier League. Fotbalisté Chelsea s Thibautem Courtoisem v brance poprvé v sezoně anglické ligy prohráli. V Newcastlu podlehli 1:2 a nedosáhli tak na 24. soutěžní utkání v řadě bez porážky, čímž by překonali klubový rekord.

7.12.2014 AKTUALIZOVÁNO 7.12.2014

Newcastle - Chelsea: Daryl Janmaat a John Obi MikelFoto: ČTK/PA

V neděli fotbalisté West Hamu doma porazili Swansea 3:1 a připsali si třetí výhru po sobě. Londýnský celek se v neúplné tabulce posunul na třetí místo, po pondělní dohrávce mezi čtvrtým Southamptonem a pátým Manchesterem United ale klesne o příčku níž.

Hostům nepomohl k bodům ani sedmý ligový gól Wilfrieda Bonyho v této sezoně.

Bývalý sparťanský kanonýr otevřel skóre, ale Carroll dvěma brankami stav otočil a v 87. minutě přidal pojistku Sakho, který v posledních osmi zápasech Premier League za West Ham skóroval sedmkrát. To už Swansea hrála bez vyloučeného brankáře Fabiańského.

Ale zpět k sobotě: Newcastle nebyl v komfortní pozici. Premiérový start za "Straky" prožil od druhého poločasu gólman Jak Alnwick, jenž nahradil zraněného Elliotta. V 57. minutě se mohl radovat z vedení svého týmu.

Sissokův centr na Papisse Cissého obránce hostů Cahill pouze tečoval a senegalský útočník se prosadil po čtyřech minutách na hřišti. Chelsea v soutěžním duelu inkasovala po 498 minutách.

V 78. minutě trefil londýnský záložník Hazard tyč, ale skóre se měnilo na druhé straně - po protiútoku přidal druhou branku Cissé. Pět minut nato se i za "Blues" prosadil střídající hráč, Didier Drogba si naběhl na přesný Fábregasův centr a hlavou přesně zakončil. Domácí už v té době byli oslabeni o Taylora, který obdržel druhou žlutou kartu.

Další trefu už ale svěřenci Josého Mourinha nepřidali a na stadionu St. James's Park prohráli potřetí v řadě.

Manchesteru City stačil jediný gól

Manchester City zvítězil nad Evertonem 1:0 a snížil náskok "Blues" na tři body.

Pro domácí nezačal duel s Evertonem dobře, už v 7. minutě musel být kvůli zranění vystřídán nejlepší střelec Premier League Sergio Agüero. Svěřenci Manuela Pellegriniho přesto ve 24. minutě rozhodli o tříbodovém zisku. Jagielka fauloval v pokutovém území Milnera a nařízenou penaltu proměnil Yaya Touré. Reprezentant Pobřeží slonoviny úspěšně využil všech sedm pokutových kopů v dresu Manchesteru City.

Jubilejní 100. duel v Premier League příliš neoslavil obránce Arsenalu Kieran Gibbs. Už po 19 sekundách prohrával jeho tým na hřišti Stoke, když Peter Crouch vstřelil nejrychlejší branku v této sezoně anglické ligy.

Stoke znovu prokázalo, že se mu proti "Kanonýrům" daří, a na konci poločasu vedlo už 3:0. Do střeleckých statistik se ke Crouchovi přidali Bojan Krkič a Jonathan Walters. Arsenal poprvé v ligovém zápase obdržel tři či více branek v prvním poločase od jiného týmu než Chelsea, Liverpoolu či Manchesteru United.

"Kanonýři" se pak snažili dosáhnout alespoň na bod. V 68. minutě se prosadil z penalty Santiago Cazorla, o dvě minuty později snížil na rozdíl jedné branky povedenou střelou z voleje Aaron Ramsey. V 78. minutě byl ale po druhé žluté kartě vyloučen obránce hostů Chambers a Stoke těsný náskok udrželo. Z posledních devíti domácích duelů s Arsenalem prohrálo jediný v únoru 2010.

Mimochodem - zatímco Petr Čech seděl na lavičce Chelsea, Tomáš Rosický nebyl ani mezi náhradníky. S českými legionáři na ostrovech to vypadá zle, nedobře (Libor Kozák - Aston Villa - je pořád dlouhodobě mimo hru kvůli zranění).

Liverpool pouze remizoval se Sunderlandem 0:0 a nenavázal na předchozí dvě výhry. Stejným výsledkem skončil duel mezi Tottenhamem a Crystal Palace, jenž tak získal první bod z londýnského derby v probíhajícím ročníku anglické ligy.

Branka nepadla ani v utkání Hullu proti West Bromwichi, zejména díky brankáři domácích Allanu McGregorovi, jenž v 9. minutě zneškodnil Dorransovu penaltu. Skotský gólman vychytal všechny tři pokutové kopy, kterým v anglické lize čelil.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo:

Newcastle - Chelsea 2:1 (57. a 78. Cissé - 83. Drogba), Hull - West Bromwich 0:0, Liverpool - Sunderland 0:0, QPR - Burnley 2:0 (51. Fer, 74. Austin), Stoke - Arsenal 3:2 (1. Crouch, 35. Krkič, 45.+1 Walters - 68. Cazorla z pen., 70. Ramsey), Tottenham - Crystal Palace 0:0, Manchester City - Everton 1:0 (24. Touré z pen.), West Ham United - Swansea 3:1 (41. a 66. Carroll, 87. Sakho - 19. Bony), Aston Villa - Leicester 2:1 (17. Clark, 71. Hutton - 13. Ulloa).

1. Chelsea 15 11 3 1 34:13 36
2. Manchester City 15 10 3 2 32:14 33
3. West Ham United 15 8 3 4 26:18 27
4. Southampton 14 8 2 4 24:10 26
5. Manchester United 14 7 4 3 24:16 25
6. Arsenal 15 6 5 4 24:18 23
7. Newcastle 15 6 5 4 17:18 23
8. Swansea 15 6 4 5 20:17 22