Sen o Lize mistrů trvá. Zásluhou penalt

PRAHA - Bouře nadšení zaplaví strahovský stadion. Martin Vaniak chytá pokutový kop v šesté sérii penaltového rozstřelu. A fotbalisté Slavie postupují do 3. předkola Ligy mistrů.

9.8.2007

Hráči Slávie se radostně vrhají na svého golmana Martina Vaniaka.Foto: GetPhoto/Martin Sidorják

Fotbalisté Slavie vyřadili Žilinu. O postup do Champions League se poperou s Ajaxem Amsterdam

Po dvou bezbrankových výsledcích vyřazují slovenskou Žilinu až v ruletě zvané penalty. Tu poslední neproměňuje Čech Benjamín Vomáčka.

Byl to ze strany Slavie ďábelský kvapík. V jeho rytmu tancovala téměř celý zápas, poslední krok ale neučinila. Gólový efekt v normální hrací době ani v prodloužení nepřišel. Jako by žilinský gólman Kuciak svou branku očaroval.

Běžela patnáctá minuta a strahovský stadion poprvé zahučel. Kapitán Vlček jen těsně nedosáhl na prudký Krajčíkův centr. I druhou půli odstartoval slávistický kapitán, když neproměnil samostatný únik.

Sešívaná armáda od návratu z poločasové přestávky jednoznačně ovládla bitevní pole. Zahrávala nekonečné množství rohových kopů, zkoušela to kombinačně i střelami zdálky. Jenže kouzlo trvalo.

Po celých devadesát minut i v průběhu dvou prodloužení.

Žilina se jen bránila, na samém konci sáhla i ke zdržovacím taktikám. Ubránila. Na řadu tak musely přijít pokutové kopy. Až v nich se štěstí přiklonilo na stranu slávistického výběru.

Slavia tak může naplno myslet na soupeře, o kterém si zakazovala mluvit. Trojnásobného vítěze Poháru mistrů evropských zemí, vítěze Ligy mistrů i Poháru UEFA Ajax Amsterdam.

Jedinou kaňkou pro slávistické fanoušky je fakt, že do úvodního utkání na nizozemské nebude moci zasáhnout největší hvězda „sešívaných“ Vladimír Šmicer. Ten ve středu inkasoval už druhou žlutou kartu v letošní pohárové Evropě, která vystavuje automaticky stop.

Průběh zápasu jsme podrobně sledovali - čtěte!