Sérii bez gólu musíme zlomit i v lize, říká Hořava

Olomouc /ROZHOVOR/ - Záložník Sigmy Tomáš Hořava ukončil po 420 minutách střelecký půst fotbalistů Olomouce.

14.4.2011

Záložník Olomouce Tomáš Hořava.Foto: Deník/Jiří Kopáč

Přesně 420 minut čekali olomoučtí fotbalisté na vstřelený gól. Ten přišel ve druhém poločase souboje s Jabloncem ve čtvrtfinále Ondrášovka Cupu a jeho autorem byl záložník Tomáš Hořava, který gólmana Valeše překonal netradičně hlavičkou.

„Nejsem typický hlavičkách, ale to nebyla těžká pozice,“ prohlásil po zápase skromně olomoucký hrdina, který zlomil nepříjemné prokletí. „Jestli budu muset platit? Série se počítá v lize a ne v pohárovém zápase. Takže se na to případně vymluvím,“ usmíval se Hořava, který věří, že jablonecký skalp Sigmu postaví zpět na nohy. „Musíme na to navázat i v dalších zápasech,“ říká dvaadvacetiletý fotbalový režisér olomoucké hry.

O pohárovém zápase Olomouce s Jabloncem čtěte ZDE.

Po čtyřech zápasech bez vstřeleného gólu jste se konečně trefili v pohárovém zápase. Jak byste popsal svoji úvodní branku zápasu?

Po dobré kombinaci se míč dostal do kraje, přišel dobrý centr, a i když nejsem typický hlavičkář, tak to nebyla těžká pozice. Chtěl jsem to do protipohybu gólmana a povedlo se. Spadlo to tam.

Měl jste dostatek klidu na zakončení?

Nikdo tam nebyl, centr jsem výborně viděl, takže jsem se mohl soustředit jen na tu hlavičku a vyšlo to parádně. Čekal jsem hodně zápasů na gól, takže jsem rád, že se to povedlo.

Toužili jste hodně zlomit to prokletí, kdy se vám dlouho nedařilo skórovat?

Samozřejmě. Po čtyřech nepovedených utkáních, kdy jsme nedali ani gól, jsme to chtěli zlomit. Teď to byl navíc pohárový zápas, takže jsme se chtěli poprat o dobrý výsledek. To se nám podařilo. Výsledek je skvělý, jenom je možná škoda, že jsme za stavu 2:0 neproměnili nějaké šance. 3:0 by bylo úplně perfektní.

První poločas byl bez branek. Byla tam nervozita, že se stále nemůžete střelecky prosadit?

Dá se říct, první poločas byl vyrovnaný. Bylo tam i pár nebezpečných šancí Jablonce, ale my jsme stále věřili, že tam ten gól dáme.To se taky stalo a nás to uklidnilo a mohli jsme nechat hrát Jablonec.

Ve druhém poločase se obraz hry změnil. Pomohl tomu i příchod rychlého útočníka Jana Navrátila?

Navrc je rychlostní typ a to se skvěle hodilo na unavenou jabloneckou obranu. Po tom, co nastoupil, odvedl výbornou práci. Škoda jen, že neproměnil šanci, když šel sám na branku.

Spadl z vás velký balvan, že jste přerušili sérii bez vstřeleného gólu?

Byla to pro nás trochu ostuda, že jsme se čtyři zápasy netrefili, ale ta série se počítá v lize a tam jsme to ještě neprolomili. To se nám musí podařit v neděli, kdy hostíme Teplice.

Nebudete muset v kabině platit, když jste zlomil tu sérii?

Jak říkám, to se počítá v lize, takže já se na to případně vymluvím. (usmívá se) Musíme to prolomit až v zápase s Teplicemi.

První zápas jste zvládli. Znamená výsledek 2:0 před jabloneckou odvetou pohodlný náskok?

Jablonec je kvalitní tým a my jsme to zvládli jak vzadu na nulu a dali jsme i góly. Dneska můžeme být spokojeni, ale je to pohárové utkání, takže jsme teprve v poločase. V Jablonci to musíme potvrdit, ale nečeká nás tam nic lehkého. Co si pamatuji, tak jsme snad nikdy nebodovali. Prohráli jsme tam hodně zápasů za sebou, takže ještě nic není hotové.

Přesto musí výhra nad týmem ze špičky české fotbalové ligy zvednout náladu v týmu.

Přesně tak. Jablonec v lize snad přes deset zápasů neprohrál a je to pro nás výborný výsledek po tom trápení. Vítězství nás povzbudí, ale my na to musíme navázat i v dalších zápasech. První nás čeká v neděli.

MIROSLAV MAZAL

14.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Trumpovi právníci brání přepočítávání hlasů ve třech státech USA

Washington - Právníci nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa se snaží zablokovat ruční přepočítání hlasů ve státech Pensylvánie, Wisconsin a Michigan. Oznámil to dnes americký server Politico. K novému sčítání hlasů vyzvala neúspěšná prezidentská kandidátka Zelených Jill Steinová, žádost podpořila několikamilionovou kaucí.

Nádražka kvůli EET končí. Další bojují

Praha /FOTOGALERIE/ - Oblíbený podnik v Bubenči kvůli elektronické evidenci tržeb zavřel. Ostatní tradiční nádražky s administrativní zátěží zápasí.