Defenziva Slavie koridu nezvládla

SEVILLA - Podobný scénář se dal očekávat. Přesto mu fotbalisté Slavie nedokázali zabránit. Do Sevilly přijeli v roli toreadorů, kteří mají zkrotit divoké ofenzivní býky soupeře. Jenže ti je nakonec ušlapali.

3.10.2007 1

Luis Fabiano (uprostřed) v sevření hráčů Slavie Marka Suchého a Petra Jandy.Foto: REUTERS/Javier Barbancho

Slávistická obrana tlaku fotbalistů Sevilly v Lize mistrů neodolala

Koridu na své španělské půdě zvládli lépe, v zápase Ligy mistrů Sevilla zvítězila 4:2. „Hlavně v obraně jsme byli zbytečně nervózní. Tři góly jsme soupeři svými chybami prakticky darovali,“ musel uznat kouč Karel Jarolím.

Hlavně na začátku utkání si útočná esa Sevilly opravdu dělala prakticky co chtěla. Forvardi Kanouté a Fabiano zle zatápěli slávistické obraně. Po chybě Suchého ve třetí minutě ještě druhý jmenovaný zaváhal.

O pět minut později ale Kanouté chytře přehodil Vaniaka a Fabiano jen hlídal, aby míč doletěl do sítě.

„Jsou skvělí směrem dopředu, ale rozhodně nemůžeme jen bránit. Nesmíme dát soupeři dostatek prostoru,“ prohlásil před utkáním slávistický kouč Karel Jarolím, přesto do zápasu poslal jediného útočníka Vlčka.

Střed zálohy vyztužil třemi hráči, kromě Belaida a Švece posunul doprostřed i Jandu. Na pravý kraj obrany se vrátil uzdravený Dřížďal.

Právě on putoval po prvním poločase do kabiny. Vystřídal ho forvard Ivana a Slavia v této fázi působila sympatickým dojmem. Chtěla najednou útočit, dokázala Sevillu i zmáčknout.

Jenže pak přišel třetí gól. Sevilla poprvé po čtyřech porážkách v řadě vyhrála.