Fotbalistům pražské Slavie nevyšel úvodní zápas zimní přípravy a na umělé trávě v Edenu dnes podlehli Sezimovu Ústí 0:1. Aktuálně desátému týmu druhé ligy, který v úterý remizoval 2:2 s dalším pražským celkem Spartou, zajistil výhru čtvrt hodiny před koncem Smrek.

Slavia nasadila do první půle i novou zimní posilu z Bohemians 1905 Milana Škodu, v ofenzivě se jí ale nevedlo. Další novic v týmu útočník Jiří Böhm do zápasu nezasáhl, neboť stejně jako Jan Blažek doléčuje nachlazení. Kvůli šrámům z dopoledního tréninku odpočíval také Martin Latka.

Podle kouče Františka Straky se na jeho svěřencích podepsal těžký tréninkový program. "Máme náročný tréninkový program, a to ukázal i dnešní zápas. Nikdo nemohl čekat, že tu budeme lítat, jak nevím co. Hráči si mákli, včera jsme měli velmi náročný trénink a dnes někteří hráči hráli celých devadesát minut. Bylo vidět, že jsme v plné zátěži," uvedl pro klubový web kouč František Straka.

Přípravné fotbalové utkání:

Slavia - Sezimovo Ústí 0:1 (0:0)
Branka: 74. Smrek.

Sestava Slavie:
I. poločas: Berkovec - Nitrianský, Cicman, Hubáček, Dostál - Prošek, Petrák, Milutinovič, Trubila - Hurka - Škoda.
II. poločas: Berkovec - Nitrianský, Petrák, Cicman, Dostál - Vondráček, Jarolím, Milutinovič - Vlček, Prošek - Voráček. Trenér: Straka.

1. FK Příbram - Zenit Čáslav 4:0 (0:0)
Branky: 47. Mašek, 71. Kdolský, 76. Dušek, 85. Koukal.

Sestava Příbrami:
I. poločas: Rondzik - Štochl, Andrejevič, Krejčí, Divíšek - P. Pilík, T. Pilík, Krameš, Pleško - Krbeček, Šlapák.
II. poločas: Rondzik - Brotánek, Ricka, Andrejevič, Papšys - Mareš, Kdolský, Koukal, Mašek - Bašič, Dušek. Trenér: Vavruška.

Jablonec - Ústí nad Labem 5:2 (1:2)
Branky: 60. z pen., 67. a 75. Lafata, 21. Vukadinovič, 70. Kubista - 28. Moulis, 40. Martykán.

Sestava Jablonce:
I. poločas: Špit - Kubista, Beneš, Pavlík, Eliáš - Jurča, Loučka, Jarolím, Vukadinovič - Lafata, Just.
II. poločas: Valeš - Krajčík, Pavlík, Kubista, Novák - Pavlata, Piták, Vaněk, Kovařík - Vukadinovič, Lafata. Trenér: Komňacký.

Ostrava - Podbeskidzie Bialsko-Biala 2:4 (1:1)
Branky: 37. Kraut z pen., 76. Greguš z pen. - 80. a 88. Cienciala, 23. Ziajka, 82. Górkiewicz. Rozhodčí: Býma.

Sestava Ostravy:
I. poločas: Pietrzkiewicz - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Cverna - Lukeš, Vašenda - Fantiš, Svěrkoš, Limanovský - Kraut.
II. poločas: Andrejko - Vengřinek, Adámik, Kaizar, Velner - Vaněk, Marek - Šenkeřík, Greguš, Zejdler - Badaljan.