Sivok pomohl gólem Besiktasi k zisku Tureckého poháru

Kayseri - Útočník Tomáš Necid přispěl brankou a proměněnou penaltou k postupu CSKA do finále Ruského poháru.

11.5.2011

Gestikulující Tomáš Sivok.Foto: ČTK

Český fotbalista Tomáš Sivok výrazně pomohl Besiktasi Istanbul k zisku Tureckého poháru. Reprezentační zadák poslal dnešní finále proti městskému rivalovi Büyüksehiru vyrovnávací brankou do prodloužení a následného penaltového rozstřelu, který jeho celek vyhrál 4:3.

Favorizovaný Besiktas se v ligové soutěží trápí a zisk domácího poháru pro něj byl poslední možností, jak si pro příští sezonu vybojovat místo v Evropské lize. Sivokův celek začal dobře, po půlhodině se dostal do vedení, jenže soupeř v druhé půli během čtvrthodiny otočil skóre.

Český zadák zachránil Besiktasi aspoň prodloužení, když v 78. minutě svým typickým způsobem hlavou srovnal na 2:2. V penaltách měl pevnější nervy favorit, který tak mohl slavit čtvrtý pohárový triumf za posledních šest let. Sivok se raduje s Besiktasem podruhé, poprvé získal Turecký pohár před dvěma lety.

Finále Tureckého fotbalového poháru:

Besiktas Istanbul - Büyüksehir 2:2 po prodl. (za Besiktas gól Sivok), na pen. 4:3.
Ruský pohár - semifinále:

Spartak Moskva - CSKA Moskva 3:3 (1:1), 4:5 na pen. (za hosty dal Necid první gól a proměnil penaltu), Rostov - Vladikavkaz 0:0, 5:6 na pen.
Italský pohár - semifinále, odveta:

Inter Milán - AS Řím 1:1 (58. Eto'o - 84. Borriello), první zápas 1:0, postoupil Inter Milán. Ve finále se 29. května utká s Palermem.

11.5.2011

Z areálu muniční továrny v Boříně se ozývají exploze. Hasiči se z místa museli stáhnout.
SLEDUJEME ON-LINE
12 18

Výbuch v Poličce: 19 zraněných. Policie chystá evakuaci okolí

Zleva kameraman Martin Šec a režisér Jiří Strach.

Kameramani ocenili Šece za Anděla Páně 2, Jandu za seriál Rapl

Muž se dotkl tyčí vedení na železniční trati. Na místě zemřel

Podivín – Tragické následky měl ve čtvrtek pro muže kontakt s vedením na železniční trati mezi Podivínem a Ladnou. Policii o tom informoval dozorčí železničního provozu.

Vybavení a spotřeba českých domácností: Auto vlastní dvě třetiny českých rodin

Praha - Zhruba dvě třetiny energií, které české domácnosti spotřebují, používají k vytápění. V roce 2015 to bylo 196 585 terajoulů. Průměrná energetická náročnost českých domácností od roku 1990 klesla o 28 procent na 65 gigajoulů na byt. Televizí, pračkou a ledničkou disponuje drtivá většina českých domácností.