Sivok pomohl gólem Besiktasi k zisku Tureckého poháru

Kayseri - Útočník Tomáš Necid přispěl brankou a proměněnou penaltou k postupu CSKA do finále Ruského poháru.

11.5.2011

Gestikulující Tomáš Sivok.Foto: ČTK

Český fotbalista Tomáš Sivok výrazně pomohl Besiktasi Istanbul k zisku Tureckého poháru. Reprezentační zadák poslal dnešní finále proti městskému rivalovi Büyüksehiru vyrovnávací brankou do prodloužení a následného penaltového rozstřelu, který jeho celek vyhrál 4:3.

Favorizovaný Besiktas se v ligové soutěží trápí a zisk domácího poháru pro něj byl poslední možností, jak si pro příští sezonu vybojovat místo v Evropské lize. Sivokův celek začal dobře, po půlhodině se dostal do vedení, jenže soupeř v druhé půli během čtvrthodiny otočil skóre.

Český zadák zachránil Besiktasi aspoň prodloužení, když v 78. minutě svým typickým způsobem hlavou srovnal na 2:2. V penaltách měl pevnější nervy favorit, který tak mohl slavit čtvrtý pohárový triumf za posledních šest let. Sivok se raduje s Besiktasem podruhé, poprvé získal Turecký pohár před dvěma lety.

Finále Tureckého fotbalového poháru:

Besiktas Istanbul - Büyüksehir 2:2 po prodl. (za Besiktas gól Sivok), na pen. 4:3.
Ruský pohár - semifinále:

Spartak Moskva - CSKA Moskva 3:3 (1:1), 4:5 na pen. (za hosty dal Necid první gól a proměnil penaltu), Rostov - Vladikavkaz 0:0, 5:6 na pen.
Italský pohár - semifinále, odveta:

Inter Milán - AS Řím 1:1 (58. Eto'o - 84. Borriello), první zápas 1:0, postoupil Inter Milán. Ve finále se 29. května utká s Palermem.

11.5.2011

Bída přišla na pálenice. Ovoce na jaře pomrzlo

Tradice je znát. Zatímco na Uherskohradišťsku je 38 palíren, v Praze není ani jedna.

Pes vběhl na cizí pozemek, majitel mu ustřelil přirození. Teď jej soudí

Klatovsko – Nelehký úkol stojí před klatovským okresním soudem. Musí rozhodnout, zda je Zdeněk Skalický (53 let) nebezpečný pistolník, který ustřelil samonabíjecí pistolí psu přirození jen proto, že vběhl na jeho pozemek, nebo šlo jen o nešťastnou náhodu, když se chovatel snažil bránit své ovce před útočícím predátorem.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).