Skvělé! Příbram v juniorské LM vyřadila CSKA Moskva a je v osmifinále

Příbram - Příbram dělá v Evropě dobré jméno českému fotbalu. Tedy ve věkové kategorii hráčů do 19 let. Juniorský tým porazil v UEFA Youth League CSKA Moskva 5:4 na penalty a postoupil do osmifinále. Další fáze soutěže je na programu 22. a 23. února.

10.2.2016 AKTUALIZOVÁNO 10.2.2016

Jan Makoš z Příbrami (vlevo) a Fedor Čalov z CSKA Moskvy.Foto: ČTK/Pavel Němeček

Že nemá juniorská Ligy mistrů takový náboj jako seniorská? Chyba.

Příbram měla výhodu domácího a fanouškům připravila v mrazivém počasí opravdu horské chvilky. Středeční drama nabídlo čtyři góly, červenou kartu a vyvrcholilo penaltovou loterií.

"Jsem obrovsky hrdý, protože se určitě připravujeme v daleko jiných podmínkách než CSKA. Klobouk dolů před kluky, protože to všechno zvládli, a myslím, že jsme si vítězství i postup zasloužili," řekl novinářům trenér Janota.

Domácí mladíci začali velmi aktivně. Jako první prověřil brankáře Pomazuna Laňka, ale na gólmana moskevského celku nevyzrál. Ve 13. minutě se už ale skóre měnilo, když se po standardní situaci prosadil Chaluš.

Příbram uhájila těsné vedení až do pauzy, jenže vstup do druhého poločasu patřil Moskvě. Už ve 46. minutě srovnal Kučajev a za dalších deset minut skóre otočil dělovkou z dálky Gordjušenko.

Jenže svěřenci trenéra Janoty zbraně nesložili a drali se za vyrovnáním. A toho se dočkali: střelu Ayonga Pomazun vyrazil jen před Hlavatého, kterého v šestnáctce fauloval Alibekov a dostal červenou kartu. Nařízenou penaltu pak se štěstím proměnil Januška.

"Bylo to na nervy, trošku jsem se bál, že už to gólman má, ale spadlo to tam. Měli jsme asi i trošku štěstí," uznal obránce Matěj Chaluš.

Další soupeř? Třeba Barcelona

Příbram navíc měla dvacetiminutovou přesilovku, ale obranu CSKA nepřelstila.

Dramatický zápas tak vyvrcholil penaltami. V nich selhal až v páté sérii Jusupov, jehož pokus Jedlička vyrazil na tyč. Naopak Januška nezaváhal a odstartoval příbramské oslavy postupu do osmifinále.

A na koho v něm může Příbram narazit? Seznam jmen je vskutku hvězdný: Paris St. Germain, PSV Eindhoven, Benfica Lisabon, Manchester City, Barcelona, Dinamo Záhřeb, Chelsea, Lyon.

"Hlavně nechci Záhřeb, chtěl bych někoho zvučeného, třeba Barcelonu. To by bylo fantastické," doufá stoper Chaluš.

Utkání fotbalové juniorské Ligy mistrů:

1. FK Příbram - CSKA Moskva 2:2 (1:0), na penalty 5:4
Branky:
13. Chaluš, 71. Januška z pen. - 46. Kučajev, 56. Gordjušenko. Rozhodující penaltu proměnil Januška. ČK: 69. Alibekov (CSKA).

Sestava Příbrami: Jedlička - Makoš, Chaluš, Holý, Růžek - Květ - Hlavatý, Januška - Šrain, Ayong, Laňka. Trenér: Janota.

Možní soupeři Příbrami pro osmifinále (los 15. února):

Paris St. Germain, PSV Eindhoven, Benfica Lisabon, Manchester City, Barcelona, Dinamo Záhřeb, Chelsea, Lyon.

Autor: Redakce, ČTK

10.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Rekreační areál Čapí hnízdo u Olbramovic na Benešovsku.
2 5

Audit Čapího hnízda ulítl na internet. Namočení Agrofertu nelze vyloučit

Miroslav Pelta (vlevo) v diskusi s Romanem Berbrem a Dušanem Svobodou.
7

Hádka o fotbalového předsedu: Fouska naštvaly Berbrovy "čachry"

DOTYK.CZ

Uřezaná hlava nebo razie esesáků: atentát na Heydricha ve vzpomínkách

Dotyk.cz shromáždil u příležitosti 75. výročí atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha záznamy vzpomínek posledních pamětníků, které redaktoři Deníku pořídili v minulých pěti letech.

Další krvavý útok na křesťany v Egyptě. Zemřelo více než dvacet lidí

Další střelecký útok v Egyptě šokoval svět. V pátek neznámí ozbrojenci zaútočili na skupinu koptských křesťanů. Podle posledních informací zabili třiadvacet lidí a pětadvacet zranili.