Slavia bez Necida zahazovala šance. Podlehla rumunské Constantě

Antalya - Fotbalisté pražské Slavie prohráli v druhém přípravném utkání na soustředění v Turecku s Constantou 0:1 a nenavázali tak na nedělní vítězství nad maďarským Haladásem.

5.2.2014 AKTUALIZOVÁNO 5.2.2014

Fotbalisté Slavie (v černém) proti Táborsku.Foto: Deník/Michal Káva

Červenobílým (bez Tomáše Necida) se dnes vůbec nedařilo v koncovce, aktuálně patnáctý tým rumunské ligy rozhodl o těsné výhře gólem v 47. minutě.

V první půli nasadil trenér Miroslav Koubek silnější sestavu, která soupeře přehrávala, ale gól nedala. Po změně stran poslal slávistický kouč na hřiště spíše mladíky a hned po dvou minutách se prosadil hlavou Gavra.

Slavia měla několik šancí na vyrovnání, deset minut před koncem k němu byl blízko Bazal, ale trefil jen tyč. Dvě branky pak neuznali rozhodčí Pražanům kvůli ofsajdu.

Celý zápas odehrál ve středu obrany Jihoafričan Roger Da Costa, kterého Slavie testuje. Naopak navrátilec útočník Tomáš Necid kvůli drobnému zdravotnímu problému odpočíval. "Trénovat můžu na sto procent, v ničem mě to nelimituje, ale nechceme nic riskovat," řekl Necid pro slávistické internetové stránky.

V dalších zápasech se českým týmům vcelku dařilo - pohárový zástupce z Liberce porazil dánský Midtjylland 2:1, Ostrava pak remizovala s Košicemi.

Přípravná utkání:

Slovan Liberec - FC Midtjylland (Dán.) 2:1 (1:0)
Branky:
34. Budnik, 59. Luckassen - 74. Römer.
Sestava Liberce: Hroššo - Coufal, Kováč (77. Karišik), Rajnoch (77. Pimpara), Frýdek - Pavelka (84. Douglas), Rybalka (46. Sackey) - Šural (60. Kolár), Jarolím (84. Obročník), Luckassen - Budnik (46. Ndiaye). Trenér: Šilhavý.

Jihlava - FC Botosani (Rum.) 2:0 (2:0)
Branky: 2. Karlík, 13. Mešanovič.
Sestava Jihlavy: Hanuš - Mikula, Krejčí (60. Jánoš), Šourek, Marek (60. Josl) - Masopust (60. Kukol), Karlík, Kučera (60. Jungr), Kosak (60. Vaculík) - Marcin (60. Koloušek), Mešanovič (60. Harba). Trenér: Rada.

Dukla Praha - Zaglebie Lubin 2:0 (0:0)
Branky: 58. Štetina, 80. Engelmann.
Sestava Dukly: Rada - Božič, Štetina, Vorel, Hanousek - Hlinka, Gedeon (70. Koval), Kalouda (80. Ouedraogo) - Mareš (70. Černý), Pospěch (70. Marek), Berger (70. Engelmann). Trenér: Kozel.

Slavia Praha - Viitorul Constanta 0:1 (0:0)
Branka: 47. Gavra.
Sestava Slavie:
I. poločas: Čontofalský - Dostál, Škoda, Da Costa, Tusjak - Gecov, Hrubý - Koreš, Piták, Juhar - Vošahlík.
II. poločas: Černý - Dostál, Souček, Da Costa, Tusjak - Hrubý, Zmrhal - Prošek, Bazal (73. Lička), Mensah - Vyhnal. Trenér: Koubek.

Ostrava - Košice 1:1 (1:0)
Branky: 42. Krmenčík - 88. Haskič.
Sestava Ostravy: Šrom - Vengřinek, Kaša, Baránek, Sinělnikovs - Mensah, Greguš - Štěpán, Kukec, Narh - Krmenčík. Trenér: Komňacký.