Slavia zabrala, porazila Slovácko 1:0 a vrátila mu podzimní porážku

Praha - Fotbalisté Slavie porazili v domácí dohrávce 24. kola první ligy Slovácko 1:0 díky gólu Slováka Karola Kisela z prvního poločasu. Pražský tým napravil nepovedené derby se Spartou a soupeři vrátil podzimní porážku 0:3.

22.4.2013

Slávista Kisel se prodírá obranou Slovácka.Foto: Deník/Káva Michal

Tým z Uherského Hradiště prohrál sedmý soutěžní zápas za sebou a zůstává v tabulce jedenáctý, Slavia se posunula na osmé místo před Jihlavu, která má však k dobru úterní dohrávku s Ostravou.

Hosté, v jejichž základní sestavě chyběly i karetně ohrožené opory Trousil s Doškem, se v Edenu dostali do prvních šancí. Ve čtvrté minutě Daníček odražený míč trefil jen do náruče připraveného brankáře Čontofalského, Košút pak po rohovém kopu tvrdou ranou z první přestřelil.

V dalších minutách převzala iniciativu Slavia, ale zpočátku své akce nedokázala dotáhnout do konce. To se domácím podařilo ve 26. minutě. Čonka přesnou přihrávkou z levé strany našel volného Kisela, který z hranice šestnáctky zakončil přízemní střelou k tyči. Kapitán a nejlepší střelec "sešívaných" se prosadil posedmé v sezoně.

Na konci prvního poločasu mohli aktivnější slávisté přidat druhý gól, ale hlavičku Skácela vytáhl výborným zákrokem brankář Slovácka Melichárek.

Po změně stran se do prvního brankového ohrožení dostali hosté. K jejich smůle však Košút po standardce Volešáka zblízka těsně minul. Na druhé straně po individuální akci přestřelil také Kisel.

Jediný střelec zápasu se neprosadil ani v 74. minutě, když po Škodově přiklepnutí z šestnáctky volejem opět zamířil pouze nad. V závěrečných minutách Slavia kontrolovala svůj náskok a soustředila se především na defenzivu. V poslední minutě mohl přidat pojistku Škoda, ale obloučkem znovu minul.

Slovácko Čontofalského branku výrazněji neohrozilo a z posledních pěti ligových zápasů má na kontě jediný vstřelený gól.

Slavia - Slovácko 1:0 (1:0)

Branka: 26. Kisel. Rozhodčí: K. Hrubeš - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Hubáček, Bortel - Haša, Košút. Diváci: 5449.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Hubáček, Čonka - Vošahlík, Petrák, Gecov (88. Zmrhal), Skácel (72. Juhar) - Kisel (89. Fenin) - Škoda. Trenér: Rada.
Slovácko: Melichárek - Reinberk, Mezlík (39. Trousil), Košút, Kubáň - Hlúpik, Hofmann (77. Šumulikoski), Daníček, Volešák - Kerbr - Haša (65. Kovář). Trenér: Habanec.

22.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
Miloš Zeman na Pražském hradě ohlásil svou kandidaturu na prezidenta.
16 13

Zeman poletí za Trumpem. Termín návštěvy se dozví až tři týdny před odletem

5

Sexuální asistentky poskytly postiženým zatím 250 asistencí

Poslední rozhovor Věry Špinarové pro Deník: Stále miluji živá vystoupení

/ROZHOVOR/ Připomeňte si spolu s námi Věru Špinarovou v posledním velkém rozhovoru, který poskytla Deníku loni v prosinci - tři dny před svými půlkulatými narozeninami. Rozjímala tehdy například nad vánoční svátky, které měla moc ráda. Jen se jí nelíbil ten shon a nakupování…

Provozovatel kiosku u Pekla skončil kvůli EET. Hledá se náhrada

Polná na Jihlavsku hledá nájemce bufetu v rekreačním a sportovním areálu u rybníka Peklo. Současný provozovatel bufetu skončil, dle vyjádření starosty kvůli elektronické evidenci tržeb (EET).

Islámský stát? Fanatici, kteří nemají náboženský cíl, říká lékař Abass Jahaf

/ROZHOVOR/ Jaké je být uznávaným lékařem v České republice, když pocházíte z muslimské země? A zvláště v době, kdy Islámský stát (IS) terorizuje svět stále početnějšími útoky? Doktor Abass Jahaf byl zhruba před třiceti lety z Jemenu vyslaný do tehdejšího Československa na studia. Dnes má české občanství, pracuje v Nemocnici Most na urologickém oddělení a spolupořádáním společenských akcí se snaží sblížit muslimskou komunitu s českými občany.

Trumpův zeť bude svědčit v kauze ovlivňování prezidentských voleb

Výbor pro tajné služby amerického Senátu chce vyslechnout prezidentova zetě Jareda Kushnera v rámci vyšetřování údajných kontaktů volebního štábu Donalda Trumpa s ruskými činiteli. Kushner, manžel Trumpovy nejstarší dcery, byl během kampaně Trumpovým poradcem. Tuto funkci vykonává i nyní. Termín výslechu soud zatím neoznámil.