Dukla má cenný skalp Olympiakosu, Slavia zlomila odpor Táborska v závěru

Praha - Fotbalisté Dukly Praha si po výhře 5:3 nad Celticem Glasgow připsali na závěr letní přípravy další cennou výhru. Tým z Julisky v posledním utkání rakouského soustředění porazil řeckého mistra Olympiakos Pireus 1:0 a prožil vítěznou generálku na novou sezonu.

15.7.2015 AKTUALIZOVÁNO 15.7.2015

Fotbalisté Dukly Praha se radují z gólu.Foto: Deník/Michal Fanta

Slavia zvítězila v předposledním přípravném utkání na půdě druholigového Táborska dvěma góly útočníka Radka Voltra 3:1, naopak Bohemians 1905 jen remizovali 3:3 s Českými Budějovicemi, které sestoupily z nejvyšší soutěže.

O výhře Dukly rozhodla tři minuty před koncem chorvatská posila Josip Jurendič, který udělal kličku brankáři a střelou do odkryté branky zařídil vítězství. Pražané triumfovali v sedmi z osmi přípravných duelů, jedinou porážku utrpěli s rakouským Mattersburgem.

"Musíme být spokojení hlavně s výsledkem. Porazili jsme účastníka Ligy mistrů, ale nesmíme zapomenout, že on je na rozdíl od nás v jiné části přípravy, pro ně to byl první zápas," řekl pro klubový web trenér Dukly Luboš Kozel.

"V úvodu zápasu na nás byl vidět trochu respekt. Největší šance první půle si vytvořil soupeř až ke konci poločasu, jednou brance zabránil Filip Rada, podruhé břevno. Ve druhém poločase jsme byli odvážnější, v závěru poločasu se nám jedna akce povedla a Jurendič to krásně vyřešil," dodal kouč Dukly.

Slavii vystřelil výhru Voltr

Na hřišti Táborska padly všechny čtyři branky před 1800 diváků až v poslední čtvrthodině. V 72. minutě si mladík Lukáš Veselý jako pátý člen slavného rodu připsal start za slávistický A-tým a hned po necelých třech minutách od svého příchodu na trávník připravil vedoucí gól pro Voltra.

Stejný hráč, který Pražany posílil v průběhu letní přestávky, pak v 82. minutě zvýšil na 2:0 a třetí branku přidal hlavou další mladík Tomáš Souček. Táborsko už jen v nastavení snížilo.

Trenér Slavie Dušan Uhrin mladší ocenil výkon Veselého. "Sledujeme všechny hráče z juniorky a na Lukáše jsme dostali dobré reference, tak jsme ho dnes na dvacet minut vyzkoušeli. Nezklamal, přihrál na gól," řekl.

Bohemians vydřeli remízu

Bohemians 1905 prohrávali s Českými Budějovicemi už 0:2, ale pak během 20 minut skóre otočili. Dvakrát skórovala nová posila Tomáš Čížek, z toho jednou z penalty, a obrat dokonal testovaný uruguayský ofenzivní záložník Rafael Acosta. Jenže v nastavení z pokutového kopu za ruku srovnal Jiří Funda.

"Chtěli jsme, aby ještě v tomto zápase hráli všichni hráči. Nakonec jsme to dokázali otočit a je škoda, že jsme to nedohráli do vítězného konce," řekl pro klubovou televizi kouč Bohemians Roman Pivarník. "Hráli jsme na dva útočníky, trochu jsme propadávali v záloze. S hrou dopředu jsem byl spokojený, měli jsme hodně šancí, s hrou dozadu ne," dodal.

Brno se opět gólu nedočkalo

Ačkoliv dvakrát trefili brankovou konstrukci, nakonec ani ve druhém zápase na soustředění v Rakousku fotbalisté brněnské Zbrojovky gólovou radost nezažili. Ve středu změřili síly s bundesligovým nováčkem z Ingolstadtu a prohráli 0:2.

Svěřenci trenéra Václava Kotala proti účastníkovi německé nejvyšší soutěže doplatili na standardní situace, po kterých obdrželi obě branky. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu Romain Brégerie, který se prosadil dorážkou odraženého míče po přímém kopu.

Zbrojovka mohla vyrovnat v 69. minutě, jenže pohledná akce skončila pouze na břevnu a Stanislav Vávra z dorážky mířil mimo tři tyče.

Hned o minutu později přišel trest za brněnské selhání, když po rohovém kopu navýšil vedení Ingolstadtu Almog Cohen. V poslední minutě mohl korigovat stav Jan Malík, ale ve své příležitosti orazítkoval pouze tyč.

Brňané uzavřou herní soustředění sobotním prestižním duelem s Werderem Brémy, příští neděli už je čeká prvoligový duel s Ostravou.