Slavii v poháru proti Ústí zachránil Kisel

Praha - V Ondrášovka Cupu spasil Pražany slovenský záložník, vstřelil dva góly. Vršovičtí zvítězili 3:2.

12.10.2010

Karol Kisel zařídil Slavii postup dvěma góly.Foto: ČTK

Ač měli utkání v Edenu dobře rozehrané, z vítězství se nakonec fotbalisté Ústí neradovali. Přestože vedli, prohráli Severočeši v rámci 3.kola Ondrášovka Cupu s pražskou Slavií 2:3 a v letošním ročníku pohárové soutěže končí.

„Po prohře samozřejmě nemůžu být spokojený, ale myslím si, že jsme odehráli slušný zápas a prvních dvacet minut jsme dokonce byli lepším týmem. Pokud na tento výkon navážeme v neděli v ligovém utkání, můžeme se Slavií pomýšlet na body,“ nechal se po utkání slyšet trenér Army Svatopluk Habanec.

Jeho tým vstoupil do duelu aktivně a už v 16. minutě se radoval z vedení. Útočník Jindráček napřáhl z pětadvaceti metrů a jeho tvrdá rána skončila až za zády bezmocného gólmana Zlámala.

Netrvalo ale dlouho a bylo vyrovnáno. Po rohovém kopu domácí Slavie trefil ve skrumáži Janda svého spoluhráče Koubského a od něj se míč odrazil do ústecké brány.

Na konci prvního dějství si Pražané vypracovali i další šance, střely Vyhnala a Jandy ale cestu mezi tři tyče nenašly. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:1.

Vstup do druhé půle vyšel lépe domácím. V 51. minutě fauloval ve vápně gólman Buček Kisela a ten nařízenou penaltu sám proměnil. V 68. minutě se stejný hráč prosadil i podruhé a Slávisté vedli už o dvě branky.

S tím se ale Severočeši smířit nechtěli. Osm minut před koncem zápasu snížil na rozdíl jediné branky Veverka, když za Zlámala dorazil střelu Volka. Mladý střídající forvard Army mohl vzápětí i vyrovnat, jeho únik ale brankář Slavie zlikvidoval.

Když pak na druhé straně v 86. minutě orazítkoval domácí Koreš jen tyč Ústečanů a v nastaveném čase neuspěl tváří v tvář Zlámalovi ani Polák, skončilo utkání výhrou Pražanů 3:2.

Slavia Praha - Ústí nad Labem 3:2 (1:1)

Branky:
51. z pen. a 68. Kisel, 20. Koubský - 16. Jindráček, 82. Veverka. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Pilný. ŽK: Jindráček, Gibala (oba Ústí). Diváci: 2103.

Slavia: Zlámal - Janda, Koubský, Ragued, Hubáček - Hora, Belaid (75. Jarolím), Trapp, Kisel, J. Černý (68. Koreš) - Vyhnal (63. Hloušek). Trenér: Petrouš.
Ústí n.L.: Buček - Hyčka, Polák, Valenta, Janů - Doležal (81. Franc), Vrtělka, Jindráček (46. Volek), Benčík - Gibala, Krbeček (68. Veverka). Trenér: Habanec.

Osmifinálové dvojice (první zápasy 27. října, odvety 10. listopadu):Sokolov - Mladá Boleslav, Viktoria Plzeň - Opava, Karviná - Zbrojovka Brno, Slavičín - Kroměříž, Teplice - Dynamo České Budějovice, Viktoria Žižkov - Slavia Praha, Písek - Sigma Olomouc, HFK Olomouc - Baumit Jablonec.

Autor: Pavel Přibyl