Slovan hrál o deseti, přesto slavil. Spartě možná v LM pomůže Debrecín

Bratislava - Fotbalisté Slovanu Bratislava pod vedením českého trenéra Františka Straky vstoupili do 3. předkola Ligy mistrů domácí výhrou 2:1 nad Šeriffem Tiraspol. Vítězný gól vstřelil pět minut před koncem Mészáros, přestože slovenský šampion dohrával poslední půlhodinu o deseti bez vyloučeného Lásika.

29.7.2014

František StrakaFoto: Deník/ Vít Černý

Slovan, v jehož sestavě nechyběli oba čeští hráči David Jablonský a Pavel Fořt, se ujal vedení těsně před přestávkou, kdy penaltu za ruku soupeře ve vápně proměnil bývalý hráč pražské Sparty Žofčák.

Jenže po změně stran začal mít navrch moldavský mistr. V 61. minutě fauloval ve vápně Lásik, a jelikož byl posledním obráncem, kromě penalty sudí vytáhl i červenou kartu. Pokutový kop zahrával Cadu, ale jeho střelu do středu branky gólman Perniš vystihl a míč vykopl.

Šeriff však přeci jen srovnal, když střílený centr z pravé strany propadl až na zadní tyč k Ricardinhovi. Jenže pět minut před koncem nezvládla obrana Tiraspolu dlouhý nákop na rozběhnutého Mészárose, který sklepnutím zaskočil špatně postaveného brankáře.

Debrecín si poradil s Borisovem

Vyrovnaný byl i další zápas mezi Debrecínem a BATE Borisov. A možná jméno postupujícího přinese radost na Letnou. Z těsné a nadějné výhry 1:0 se totiž po brance Sidibeho z penalty doma radovali Maďaři. Docela nečekaný výsledek…

Pokud by outsider postoupil, Sparta by se dostala mezi nasazené celky v posledním předkole. To by znamenalo, že by se vyhnula nebezpečným celkům jako Celtic Glasgow či Steaua Bukurešť (pochopitelně také musí postoupit).

Odvety se hrají za týden.

Úvodní zápasy 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:
Slovan Bratislava - Tiraspol 2:1 (1:0)
Branky: 42. Žofčák z pen., 85. Mészáros - 74. Ricardinho. ČK: 61. Lásik (Slovan).

Debrecín - BATE Borisov 1:0 (0:0)
Branka: 56. Sidibe z pen.

Autor: ČTK, Redakce

29.7.2014 VSTUP DO DISKUSE

Průměrná mzda v ČR se ve 3. čtvrtletí zvýšila na 27.220 Kč

Praha - Průměrná mzda v Česku ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 1170 korun na 27.220 Kč, tedy o 4,5 procenta. Reálně, po odečtení inflace se lidem výdělek zvýšil o čtyři procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle něj na růst mezd v mnoha oblastech tlačil nedostatek pracovníků, o které zaměstnavatelé mezi sebou soutěžili. Růst výdělků se shoduje s odhady analytiků.