Slovenským týmům se v předkole EL dařilo. Uspěl Slovan i dva další

Bratislava - Fotbalisté Slovanu Bratislava zvítězili v zápase 2. předkola Evropské ligy nad irským druholigovým celkem UC Dublin těsně 1:0. V závěru rozhodl Zreľák, kterému asistoval český obránce Jakub Podaný, jenž odehrál celý zápas.

16.7.2015 1 AKTUALIZOVÁNO 16.7.2015

FOTBAL - ilustrační foto.Foto: DENÍK

Uspěly i další slovenské týmy: Trnava porazila 2:1 severoirský Linfield a Žilina zásluhou dvou gólů Jeliče stejným poměrem vyhrála na hřišti Dacie Kišiněv. Vaduz s Pavlem Perglem v sestavě porazil estonský Nomme Kalju 3:1.

Slovan v prvním dějství příliš ze hry neměl, v 29. minutě navíc přišel o obránce Gorosita, který byl po ostrém faulu vyloučen. Po přestávce favorit zvýšil tempo, do šancí se dostali Podaný, Milinkovič či Štefánik. Zápas ale rozhodl až v 84. minutě po Podaného přihrávce tečovanou střelou z voleje Zreľák.

"Vzhledem k vývoji zápasu je pro nás 1:0 dobrým výsledkem. Škoda zbytečné červené karty, faul Gorosita velmi ovlivnil průběh hry. Doufám, že příští týden předvedeme ještě lepší výkon a postoupíme," zhodnotil zápas pro RTVS2 kouč vítězů Dušan Tittel.

Trnava si poradila s Linfieldem

Trnava se dostala do vedení proti Linfieldu v 16. minutě, když po faulu na Mikoviče v pokutovém území proměnil penaltu Sabo. Po pěti minutách ale vyrovnal Kee. Vedení domácím ještě v prvním poločase vrátil Mikovič, ve 44. minutě si ale Trnava utkání zkomplikovala: druhou žlutou kartu inkasoval Nikolič a slovenský celek dohrával v deseti, skóre ale zůstalo beze změny. V základní sestavě Trnavy nastoupil záložník Baéz, jenž v týmu hostuje z pražské Slavie.

Na všech gólech Vaduzu v zápase s Kalju se podílel kapitán Neumayr: v prvním poločase asistoval Cicconemu a po přestávce sám skóroval. V 86. minutě vstřelil cenný gól na hřišti soupeře záložník Wakui, reagovat však v nastavení stihl znovu Neumayr, který mohl dokonce vzápětí zkompletovat hattrick, trefil ale tyč. Celý duel odehrál sedmatřicetiletý obránce Pergl, jenž dostal žlutou kartu.

Za Slask Vratislav nastoupil v 59. minutě zápasu s IFK Göteborg ke svému prvnímu soutěžnímu duelu záložník Marcel Gecov. Jeho tým se švédským sokem remizoval 0:0. West Ham překvapivě rozhodl o výhře nad Birkirkarou z Malty až v 90. minutě, kdy jediný gól zápasu vstřelil Tomkins.

Úvodní zápasy 2. předkola fotbalové Evropské ligy:

Kajrat Almaty (Kaz.) - Alaškert (Arm.) 3:0 (1:0), Jelgava (Lot.) - Rabotnički Skopje 1:0 (0:0), Dacia Kišiněv - Žilina 1:2 (0:0), Randers (Dán.) - Elfsborg (Švéd.) 0:0, Skonto Riga - Debrecín 2:2 (1:1), Šachťor Soligorsk (Běl.) - Wolfsberger (Rak.) 0:1 (0:0), Hapoel Beer Ševa (Izr.) - FC Thun 1:1 (1:0), Černo More Varna - Dinamo Minsk 1:1 (1:0), Apollon Limassol - Trakai (Lit.) 4:0 (1:0), NK Koper (Slovin.) - Hajduk Split 3:2 (3:1), AIK Stockholm - Širak Gjumri (Arm.) 2:0 (1:0), Beroe Stara Zagora (Bul.) - Bröndby Kodaň 0:1 (0:0), Kukësi (Alb.) - Mladost Podgorica 0:1 (0:0), Charleroi - Beitar Jeruzalém 5:1 (1:1), FC Kodaň - Newtown (Wal.) 2:0 (1:0), Vaduz - Nomme Kalju (Est.) 3:1 (1:0), Lokomotiva Záhřeb - PAOK Soluň 2:1 (2:0), Trabzonspor - Differdange (Luc.) 1:0 (1:0), Trnava - Linfield (Sev. Ir.) 2:1 (2:1), Slovan Bratislava - UC Dublin 1:0 (0:0), Ferencváros Budapešť - Željezničar Sarajevo 0:1 (0:0), Čukarički (Srb.) - Gabala (Ázerb.) 1:0 (0:0), Vojvodina Novi Sad - Jurmala (Lot.) 3:0 (2:0), Bialystok - Omonia Nikósie 0:0, Slask Vratislav - IFK Göteborg 0:0, West Ham - Birkirkara (Mal.) 1:0 (0:0), Inverness CT - Astra Giurgiu (Rum.) 0:1 (0:1), HNK Rijeka - Aberdeen 0:3 (0:1), Legia Varšava - Botosani (Rum.) 1:0 (0:0), Shamrock Rovers (Ir.) - Odds (Nor.) 0:2 (0:0), KR Reykjavík - Rosenborg Trondheim 0:1 (0:0), FH Hafnarfjördur - Inter Baku 1:2 (1:0).