Liberec zahodil šance a prohrál s Bragou. Trpišovský přiznal: Jsem smutný

Liberec - Vstup do Evropské ligy nedopadl dobře. Fotbalisté Slovanu Liberec ve čtvrtek prohráli s Bragou 0:1. Vyrovnaný zápas pod Ještědem po hodině hry rozhodl hostují Rafa Silva. Svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského v dalším kole narazí na slavný Olympique Marseille.

17.9.2015 AKTUALIZOVÁNO 17.9.2015
8 fotografií
Liberec - Braga: Daniel Bartl sleduje Crislana

Liberec - Braga: Daniel Bartl sleduje CrislanaFoto: DENÍK/Jaroslav Appeltauer

"Jsem smutný," přiznal kouč Slovanu.

Na Liberci bylo v úvodu vidět, že si zvyká na vyšší pohárové tempo. Technicky vybavení hostující hráči dělali severočeskému celku problémy a několik nebezpečných akcí zastavili domácí jen s vypětím sil. Do gólových šancí nicméně Bragu na začátku nepouštěli, výjimkou byla 20. minuta, kdy Fonteho ránu z úhlu vyrazil brankář Koubek. Stejný hráč pak v dobré pozici přestřelil.

Slovan ke konci poločasu zvýšil aktivitu a z chvilkového tlaku vytěžil největší možnost prvního dějství. Po Bartlově centru se v 36. minutě dostal k hlavičce Šural a radost z gólu mu u tyče pokazil skvělým zákrokem brankář Matheus.

Gól z brejku

Opatrná partie zpočátku pokračovala i po pauze. Po akci zaviněné špatnou malou domů hlavičkoval Alan Silva a Koubek ještě stihl zasáhnout, po hodině hry už ale inkasoval. Fonteho přihrávka prošla napříč vápnem a domácí obránci nepokryli nabíhajícího Rafu Silvu, který doklepl míč do odkryté branky.

"Rozhodovalo, kdo dá první gól. Bohužel my jsme dvě velké šance za stavu 0:0 neproměnili a naopak inkasovali z první velké šance soupeře," uvedl Trpišovský.

Vzápětí mohl srovnat Bakoš, ale promáchl a nešťastník Šural zamířil do boční sítě. Domácí kouč poslal v 65. minutě na trávník střídající Sýkoru s Bartošákem a krátce nato měli Severočeši ještě blíž ke gólu. Jenže úplně volný Bartošák po přetaženém centru minul křížným pokusem tyč.

Oslava Bragy

Jedenáct minut před koncem mohl definitivně rozhodnout autor první branky Rafa Silva. Běžel sám na Koubka, udělal mu kličku, ale trefil jen boční síť.

Liberec se tlačil za vyrovnáním, ale druhou soutěžní porážku v této sezoně už neodvrátil. "Myslím, že jsme nebyli daleko od bodového zisku a neodehráli jsme špatné utkání," dodal Trpišovský.

Hosté před odjezdem na letiště do Prahy stihli krátkou oslavu. "Utkali jsme se s výborným soupeřem. Výhra na úvod venku je důležitá, ale musíme si uvědomit, že jde o vyrovnanou skupinu a každý může porazit každého. Každopádně nás tahle výhra uklidní do dalšího průběhu skupiny," prohlásil kouč Paulo Fonseca.

1. kolo základní skupiny F fotbalové Evropské ligy:

Slovan Liberec - SC Braga 0:1 (0:0)
Branka: 60. Rafa Silva. Rozhodčí: Pawson - Mullarkey, Brooks - Moss, Friend (všichni Angl.). ŽK: Soungole, Šural, Pavelka, Kerbr - Alan Silva, Vukčevič, Mauro. Diváci: 8132.
Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Soungole (64. Sýkora), Pavelka - Bartl, Shala (65. Rabušic), Šural - Bakoš (75. Kerbr). Trenér: Trpišovský.
Braga: Matheus - Carneiro, Boly, Pinto, Djavan - Alan Silva (75. Filipe Augusto), Vukčevič, Mauro, Rafa Silva - Crislan (62. Wilson Eduardo), Fonte (86. Ricardo Ferreira). Trenér: Fonseca.

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.