Hradec Králové vystřídal Táborsko v čele druhé ligy, slavil i Žižkov

Praha - Fotbalisté Sokolova i podruhé v sezoně porazili exligové České Budějovice. V duelu 18. kola Národní ligy doma zvítězili 1:0, přestože hráli od 58. minuty v oslabení. I v deseti však dal jediný gól zápasu Vondráček. Sokolov se v tabulce dostal o bod před Jihočechy.

15.3.2014 AKTUALIZOVÁNO 16.3.2014

Sokolov - České BudějoviceFoto: DENÍK/Zdeněk Plachý

Českým Budějovicím zápas v Sokolově příliš nevyšel. V první půli se do dobré šance dostal jen Linhart, kterého skvěle vychytal brankář Krbeček. Na obrazu hry nic nezměnilo ani vyloučení domácího Machka.

Hosté z přesilové hry vytěžili jen nepříjemnou střelu Herzána a Klesa v závěru v dobré pozici přestřelil. Jinak výrazněji domácí branku neohrozili. Naopak na domácí straně Vaněček našel centrem Vondráčka, který hlavou rozhodl.

O bod před Sokolovem je na třetím místě Ústí nad Labem, které nedopustilo třetí prohru v řadě a otočilo duel s Karvinou. Ta vedla brankou Fialy, který využil první nebezpečnější akci hostů. Jenže v 58. minutě fauloval ve vápně Knötig domácího Veverku, sudí ho vyloučil a nařídil penaltu, kterou Jursa proměnil. Přesilovou hru pak využil střídající Smola a zařídil Severočechům vítězství 2:1.

Naopak ani vyloučení soupeře nepomohlo Bohemians Praha doma v souboji s Pardubicemi. Hosté vedli po poločase 0:2 po trefě Poučka a vlastní brance Hochmeistera, jenže hned v úvodu druhé půle dostal červenou kartu Fikejz a Bohemians měli celý poločas na změnu skóre.

Pardubická obrana ale drama nedovolila, naopak v závěru dokonal výhru 3:0 střídající Hundák. Pardubice vyhrály i druhý jarní zápas bez inkasovaného gólu.

Porážky Bohemians mohl využít Vltavín k posunu z posledního místa tabulky, ale ve Vlašimi nenavázal na vítězství z minulého vzájemného duelu a prohrál 1:2.

Domácí celek dal obě branky v první půli zásluhou Favzího a Suse, Podzimek sice po změně stran snížil, ale Vlašim už výhru nepustila. Tým zkušeného trenéra Petržely tak udělal důležitý krok za záchranou, na sestupové příčky má už náskok čtyř bodů.

Jednu z posledních možností na zvýšení šancí na záchranu bude mít Vltavín v příštím kole, kdy se utká se Zlínem. Ten dnes bodoval potřetí za sebou, když remizoval 0:0 ve Frýdku-Místku a má 18 bodů stejně jako Vlašim a Třinec.

Fotbalisté Hradce Králové porazili doma Třinec 3:1 a posunuli se do čela tabulky. Sesadili z něj Táborsko, které v neděli po dvanáctizápasové sérii bez porážky prohrálo 1:2 v Mostě a na první příčku ztrácí jeden bod.

Hradec vyhrál na Třincem především zásluhou Malinského. Domácí záložník se poprvé trefil po individuální akci v 17. minutě a druhou přidal hned po přestávce. Třinec sice snížil, ale výhru hostům pojistil z penalty patnáctým gólem nejlepší střelec soutěže Vaněček.

Protože vítězství posunulo Hradec do čela tabulky, Táborsko o pár hodin později nastoupilo v Mostě s vědomím, že musí bodovat. To se ale hostům, kteří naposledy prohráli v pátém kole ve Frýdku-Místku, nepodařilo.

Po bezbrankovém prvním poločase sice poslal Táborsko do vedení Vukadinovič, domácí ale zápas otočili. Po hodině hry vyrovnal z dorážky Surynek a vítěznou branku dal dvě minuty před koncem Jiří Procházka.

Sokolov - České Budějovice 1:0 (0:0)

Branka: 69. Vondráček. Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Kotík. ŽK: Vaněček, Glaser, Kuzmanovič - J. Hála, M. Hála, Machovec, Brunclík. ČK: 58. Machek (Sokolov). Diváci: 980.
Sokolov: Krbeček - Blažek, Hruška, Vondráček, Dřížďal - Schut (89. Ivasko), Čada - Machek, Glaser, Vaněček (90. Hrubý) - Šamánek (74. Kuzmanovič). Trenér: Jindra.
Č. Budějovice: Křížek - M. Hála, Lengyel, Deli, Hanzlík (72. Hurka) - Herzán, Brunclík, J. Hála (66. Chmelo) - Klesa, Linhart, Machovec. Trenér: Urban.

Bohemians Praha - Pardubice 0:3 (0:2)

Branky: 26. Pouček, 39. vlastní Hochmeister, 90. Hundák. Rozhodčí: Bílek - Arnošt, Machálek. ŽK: Rýdel, Ibragimov, Higor Coimbra - Kudrna, Fikejz. ČK: 88. Higor Coimbra - 48. Fikejz. Diváci: 307.
Bohemians: Mandous - Laštovka, Hochmeister, Šidlo (64. Sloboda), Norek - Demeter - Ondrušík (57. Hovorka), Vlkanova, Rýdel, Just (75. Higor Coimbra) - Ibragimov. Trenér: Sazima.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Kopřiva, Němeček, Pospíšil - Jeřábek - Rešetár (77. Jarosz), Kudrna, Dostálek (90. Vencl) - Fikejz, Pouček (84. Hundák). Trenér: Krejčí.

Ústí nad Labem - Karviná 2:1 (0:1)

Branky: 60. Jursa z pen., 71. Smola - 40. Fiala. Rozhodčí: Mikel - Hájek, Gallo. ŽK: Rilke, Veverka, Králík, Jursa - Mikula, Fiala, Cverna, Eismann. ČK: 58. Knötig (Karviná).
Ústí: R. Novák - Pavlata, L. Vaněk, Valenta, Zeman - Vacek (52. Králík), Peterka, Jursa - Rilke, Teplý (46. Smola), Veverka (87. Hanich). Trenér: Přerost.
Karviná: Pindroch - Mikula, Koutný, Cverna, Knötig - R. Vaněk, Hottek (85. Halaška) - Fiala, Kurušta (61. Svatonský), Eismann - Holek (67. Juřena). Trenér: Mazura.

Frýdek-Místek - Zlín 0:0

Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Pochylý. ŽK: Prokeš, Cigánek - Pazdera, Dostál. Diváci: 2511.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Literák, Cigánek, Žídek - Talián (76. Kmoníček), Vašenda (90. Uvíra), Mozol, Zapalač - Prokeš, Staško (64. Milunovič). Trenér: Duhan.
Zlín: Dostál - Malý, Hubáček, Hájek, Pazdera - Holík (53. Železník), Salachna (89. Kroča), Elšík, Benčík - Poznar, Jordan (78. Bartolomeu). Trenér: Pulpit.

Vlašim - Vltavín 2:1 (2:0)

Branky: 35. Favzí, 45. Sus - 57. Podzimek. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Fišer. ŽK: Starý, Vebr - Očovan, Komárek. Diváci: 445.
Vlašim: Chudý - Radoš, Petrů, Kryštůfek, Starý - Vebr, Hronek (55. Tomášek) - Sus (88. Jeřábek), Favzí (77. Simerský), Průcha - Jícha. Trenér: Petržela.
Vltavín: Čaba - Valíček, Komárek, Hájek, Čermák - Láncz, Mařík (55. Nulíček), Podzimek, Očovan, Ptáček (38. Krimlák) - Hodas (74. Klán). Trenér: Knížek.

Varnsdorf - Viktoria Žižkov 0:1 (0:0)

Branka: 69. Škoda. Rozhodčí: Orel - Pilný, Vaňkát. ŽK: Cana, Martan - Folprecht, Súkenník, Škoda, Bartošák, Hadaščok, Štochl.
Varnsdorf: Fendrich - Kouřil, Zbrožek, Tvaroha - Breite, Kotiš, Jakobovský, Rudnickij (58. Cana) - Martan (67. Mach), Mikinič (46. Volf) - Schubert. Trenér: Frťala.
Žižkov: Holý - Dressler, Bodeček, Šťastný, Bartošák (85. Folwarczny) - Štochl, Súkenník, Folprecht (73. Podrazký), Mareš - Voltr (62. Škoda), Hadaščok. Trenér: Trpišovský.

Hradec Králové - Třinec 3:1 (1:0)

Branky: 17. a 46. Malinský, 75. Vaněček z pen. - 69. Ceplák. Rozhodčí: Marek - Kordula, Plesar. ŽK: Vaněček - Čelůstka, Málek. Diváci: 1292.
Hradec: Koubek - Holeš, Rolko, Križko, Čermák - Malinský (89. Kraják), Hable, Halilovič (69. Zelený) Janoušek - Kulič (81. Dvořák), Vaněček. Trenér: Prokopec.
Třinec: Paleček - Lisický, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň - Malíř, Wojnar (62. Dedič), Hupka, Ceplák - Haša (62. Málek), Gulajev (82. Gavlák). Trenér: Kula.

Most - Táborsko 2:1 (0:0)

Branky: 63. Surynek, 88. Jiří Procházka - 53. Vukadinovič. Rozhodčí: Paták - Štěrba, Kotalík. ŽK: Surynek, Johana, Jan Procházka - Presl, Džafič, Vukadinovič. Diváci: 587.
Most: Belaň - Běloušek, Johana, Řehák, Nguyen-Rosendo, Jan Procházka (62. Jakovljevič), Šlapák (65. Vojta), Nečas (84. Veselý) - Jiří Procházka, Surynek. Trenéři: Chaloupka a Hofmann.
Táborsko: Toma - Kotrba, Ciferský, Mráz, Štrbák - Džafič (86. Rabiňák), Vukadinovič, Javorek, Presl (73. Hric), Šiml - Strnad (58. Musiol). Trenér: Frňka.