Soupeře jsme podcenili, připustil Slepička

Olomouc - Sparta zvítězila na hřišti druholigového HFK Olomouc díky dvěma trefám Miroslava Slepičky.

9.4.2008 1

Miroslav Slepička (vpravo) byl s pěti góly nejlepším podzimním střelcem Sparty.Foto: GetPhoto/Martin Sidorják

Loňský vítěz domácího poháru prohrával až do 65. minuty na půdě druholigového soupeře 0:1, a navíc se mu vůbec nedařilo.

Po přestávce šel do hry Slepička. A ukázal, proč je nejlepším střelcem Sparty v sezoně. Dvakrát mu fotbalisté HFK Olomouc nechali kousek prostoru a byly z toho dva góly. A nakonec vítězství v prvním utkání čtvrtfinále Poháru ČMFS.

Jaké bylo pro Spartu utkání na Hané?

Hodně těžké. Soupeř hrál výborně v první půli. Tomáš Grigar chytil tři vyložené šance. První půle byla od nás špatná. Ale vyhrálo se, je to zapomenuté.

Proč první půle byla tak špatná?

Nevím. Možná jsme to trošku podcenili a čekali, že to půjde samo. Ale domácí hráli výborně, musím smeknout klobouk. Mohlo to být klidně tři nula a nikdo se nemohl divit.

Ovšem druhý poločas už jste měli ve své moci.

Možná domácí trošku odešli. My už jsme pak šli do kombinace, rozběhali jsme to. Ale určitě došlo k malému podcenění. To se ale nesmí stávat. Jsme Sparta a tady prohrávat po poločase dva tři nula, to by byla ostuda.

Oba góly jste dal s naprostým přehledem.

To je trošku štěstíčka. Hlavně je podstatné, že jsme vyhráli. Dva góly venku v poháru, to je pro nás hodně důležité. Při prvním gólu to brankář asi neviděl, to zase taková rána nebyla. Padlo to tam, zaplať pánbůh za to, že jsme skore otočili.

Stává se vám, že byste měl tolik prostoru a času k zakončení jako při druhé brance?

To se mi právě moc nestává. To bych potřeboval častěji. Nevím, jestli domácí chyběly síly nebo zkušenosti. Ale určitě ty kluky nechci podceňovat.

Autor: Petr Pelíšek

9.4.2008 VSTUP DO DISKUSE 1

Oslav sedmdesátého výročí položení základního kamene nové obce Lidice se zúčastnili vzácní hosté.