Španělsko v přípravě zdolalo Koreu díky Navasovi

Praha - Itálie před fotbalovým mistrovství světa prohrála s Mexikem 1:2.

3.6.2010

Španěl Ramos se vydává do korejské obranné hráze.Foto: ČTK

Španělští fotbalisté porazili v přípravě na mistrovství světa Koreu 1:0, když se o jedinou branku postaral svou premiérovou trefou v národním týmu Jesús Navas ze Sevilly v 87. minutě.

Na hřišti se poprvé po dvou měsících objevil záložník Arsenalu Cesc Fábregas. Úřadující mistři Evropy tentokrát nasadili spíše náhradníky a proti Korejcům si mnoho brankových příležitostí nevytvořili.

Fábregas odehrál zhruba šedesát minut bez známek následků po zlomenině nohy. Do přípravné fáze se ještě nezapojil Fernando Torres, jenž se léčí po operaci kolena.

Španělskou reprezentaci čeká poslední přípravný zápas v úterý proti Polsku. Šampionát zahájí 16. června proti Švýcarsku.

Mexiko zaskočilo Italy

Překvapivou porážku si připsali úřadující mistři světa Italové. Ti po náročném soustředění v Alpách podlehli na neutrální půdě v Bruselu 1:2 Mexiku.

"Byli jsme ve vysoké nadmořské výšce deset dnů a hráči si stěžovali na těžké nohy. Soupeř byl v mnohem lepší kondici. Své hráče znám a z prohry nejsem vůbec smutný. Podstatné je pouze to, v jaké budeme formě za deset dnů," reagoval po zápase kouč Marcello Lippi.

Němce spasil Schweinsteiger

Až dvě branky Bastiana Schweinsteigera z pokutových kopů v posledních 20 minutách zajistily Německu vítězství 3:1 nad Bosnou. Ta dlouho vedla zásluhou svého kanonýra Edina Džeka, Němci však v domácím prostředí ve druhé půli třemi góly vývoj otočili.

Přípravná fotbalová utkání:

Innsbruck: Španělsko - Korejská republika 1:0 (0:0)
Branka:
87. Navas.

Brusel: Itálie - Mexiko 1:2 (0:1)
Branky:
89. Bonucci - 17. Vela, 84. Medina.

Frankfurt n. M.: Německo - Bosna a Hercegovina 3:1 (0:1)
Branky:
73. a 77. Schweinsteiger obě z pen., 50. Lahm - 15. Džeko.

3.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Bída přišla na pálenice. Ovoce na jaře pomrzlo

Tradice je znát. Zatímco na Uherskohradišťsku je 38 palíren, v Praze není ani jedna.

Pamlsková vyhláška? Nesmysl, shodují se ředitelé škol na Mělnicku

Mělnicko - Takzvaná pamlsková vyhláška, která od 1. ledna 2017 zakazuje v základních školách prodávat výrobky s příliš vysokým obsahem soli, cukrů a tuků, možná zruší mnohé školní bufety a kiosky. Ředitelé škol na Mělnicku se shodují na tom, že vyhláška je příliš přísná, a pro provozovatele bufetů tak nebude finančně zajímavé dále je ve školách provozovat.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).