Sparta porazila Tbilisi. První branku si za českého mistra připsal Shala

Praha - Vydařený úvod soustředění. Fotbalisté Sparty zvítězili v prvním přípravném utkání v Turecku nad Dinamem Tbilisi 3:1. Skóre po půlhodině hry otevřel albánský záložník Herolind Shala a připsal si první branku v dresu českého mistra. Ve druhé půli nastoupil i Nizozemec Otman Bakkal, který je v letenském celku na zkoušce.

3.2.2015 1 AKTUALIZOVÁNO 3.2.2015

Herolind Shala ze Sparty (v rudém).Foto: ČTK/Roman Vondrouš

Na Shalovu branku navázal v 53. minutě Ladislav Krejčí, který po vyrovnávací brance Dinama vrátil Spartě vedení. Konečnou podobu výsledku dal v závěru Bořek Dočkal a potvrdil střeleckou formu. Zaznamenal totiž osmý gól v deseti přípravných zápasech.

V Beleku bude Sparta trénovat do 10. února a odehraje tam ještě dva zápasy. V pátek nastoupí proti Steaue Bukurešť a o tři dny později proti Rubinu Kazaň.

Výhru Brna vystřídala hořká prohra se Znojmem

Poslední dva testy před čtvrtečním odletem na soustředění v Turecku zvládlo Brno zcela odlišně. V úvodním duelu nastoupila silnější sestava Zbrojovky proti slovenskému prvoligovému Ružomberoku, který zdolala 1:0 brankou Jakuba Jugase v závěru prvního poločasu. Ve druhém utkání podlehli brněnští fotbalisté s většinou hráčů na zkoušce druholigovému Znojmu 0:2.

Chyby v závěru potrestal dvěma góly znojemský Libor Žondra. „Druhý zápas se mi nehodnotí lehce, bohužel jsem si nedokázali vypracovat za devadesát minut gólovou příležitost, neustále jsme každý třetí míč odevzdávali soupeři, těžko se pak dá něco vytvořit," mrzelo brněnského trenéra Václava Kotala.

Přípravná fotbalová utkání v Turecku:

Sparta Praha - Dinamo Tbilisi 3:1 (1:0)
Branky Sparty: 30. Shala, 53. L. Krejčí, 74. Dočkal.
Sestava Sparty: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Vácha, Matějovský (70. Mareček), Shala (65. Bakkal) - Dočkal, L. Krejčí (75. Konaté) - Picault (46. Schick). Trenér: Lavička.

Bohemians Praha 1905 - Rapid Vídeň 2:2 (1:0)
Branky: 45.+1 a 57. z pen. M. Jarolím - 55. S. Hofmann, 83. Schaub.
Sestava Bohemians: Švenger - Pauschek, Gajič, Škerle, Šírl - Moravec (77. Bartek), Jindřišek, J. Rada, Mosquera - M. Jarolím (65. Nerad) - Mikuš (55. Lietava). Trenér: Pivarník.

Slovan Liberec - Wolfsberg (Rak.) 2:0 (1:0)
Branky: 14. Šural, 68. Hadaščok.
Sestava Liberce: Hroššo - Sus (60. Mudra), Pimpara, Karišik, Fleišman - Obročník (80. Pavelka), Douglas (46. Soungole) - Hadaščok, Šural (60. Ndiaye), Frýdek (60. Kaiser) - Bakoš (60. Luckassen). Trenéři: Kotrba a Csaplár.

Přípravné fotbalové utkání na Kypru:

FK Teplice - Kruoja Pakruojis (Lit.) 2:0 (0:0)
Branky: 70. a 87. Chukwuma.
Sestava Teplic: Slavík - Vondrášek (60. Hora), Lüftner, Hošek, Krob (46. Mozol) - Takács, Urma - Balász (46. Chukwuma), Táborský (75. Richter), Nivaldo (60. Salami) - Stratil (46. Potočný). Trenér: Ščasný.

Přípravné fotbalové utkání v Algarve (Portugalsko):

Mladá Boleslav - Midtjylland 1:0 (1:0)
Branka: 24. Vacek.
Sestava M. Boleslavi: Šeda - Kysela, Hůlka, Koch, Bořil - Ščuk (46. Šisler), Kúdela - Skalák (77. Zahustel), Vacek, Končal (77. Štohanzl) - Wágner (81. Ďuriš). Trenér: K. Jarolím.

Další utkání:

Zbrojovka Brno - Ružomberok 1:0 (1:0)
Branka: 40. Jugas.
Sestava Brna: Hladký - Jugas, Košťál, Schuster - Hyčka, Zavadil, Fischer, Keresteš - Slančík (56. Zoubele), Pašek (56. Brigant), Sýkora (56. Klán).

Brno - Znojmo 0:2 (0:0)
Branky: 79. a 86. Žondra.
Sestava Brna: Melichárek (46. Veselý) - P. Buchta, Jakub Šural, Malík - R. Buchta, Šumbera, Vávra, Brigant, Serečin - Čtvrtníček, Markovič. Trenér: Kotal.

Autor: ČTK, Jaroslav Kára

3.2.2015 VSTUP DO DISKUSE 1

Aston Martin postaví 25 nových exemplářů modelu DB4 GT. Cena je astronomická

Britská automobilka Aston Martin se vrátí k výrobě vozu, jehož život byl původně vymezen lety 1959 až 1963. Příští rok totiž obnoví produkci slavného modelu DB4 GT, v plánu je stavba 25 kusů.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.