Sparta porazila Tbilisi. První branku si za českého mistra připsal Shala

Praha - Vydařený úvod soustředění. Fotbalisté Sparty zvítězili v prvním přípravném utkání v Turecku nad Dinamem Tbilisi 3:1. Skóre po půlhodině hry otevřel albánský záložník Herolind Shala a připsal si první branku v dresu českého mistra. Ve druhé půli nastoupil i Nizozemec Otman Bakkal, který je v letenském celku na zkoušce.

3.2.2015 1 AKTUALIZOVÁNO 3.2.2015

Herolind Shala ze Sparty (v rudém).Foto: ČTK/Roman Vondrouš

Na Shalovu branku navázal v 53. minutě Ladislav Krejčí, který po vyrovnávací brance Dinama vrátil Spartě vedení. Konečnou podobu výsledku dal v závěru Bořek Dočkal a potvrdil střeleckou formu. Zaznamenal totiž osmý gól v deseti přípravných zápasech.

V Beleku bude Sparta trénovat do 10. února a odehraje tam ještě dva zápasy. V pátek nastoupí proti Steaue Bukurešť a o tři dny později proti Rubinu Kazaň.

Výhru Brna vystřídala hořká prohra se Znojmem

Poslední dva testy před čtvrtečním odletem na soustředění v Turecku zvládlo Brno zcela odlišně. V úvodním duelu nastoupila silnější sestava Zbrojovky proti slovenskému prvoligovému Ružomberoku, který zdolala 1:0 brankou Jakuba Jugase v závěru prvního poločasu. Ve druhém utkání podlehli brněnští fotbalisté s většinou hráčů na zkoušce druholigovému Znojmu 0:2.

Chyby v závěru potrestal dvěma góly znojemský Libor Žondra. „Druhý zápas se mi nehodnotí lehce, bohužel jsem si nedokázali vypracovat za devadesát minut gólovou příležitost, neustále jsme každý třetí míč odevzdávali soupeři, těžko se pak dá něco vytvořit," mrzelo brněnského trenéra Václava Kotala.

Přípravná fotbalová utkání v Turecku:

Sparta Praha - Dinamo Tbilisi 3:1 (1:0)
Branky Sparty: 30. Shala, 53. L. Krejčí, 74. Dočkal.
Sestava Sparty: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Vácha, Matějovský (70. Mareček), Shala (65. Bakkal) - Dočkal, L. Krejčí (75. Konaté) - Picault (46. Schick). Trenér: Lavička.

Bohemians Praha 1905 - Rapid Vídeň 2:2 (1:0)
Branky: 45.+1 a 57. z pen. M. Jarolím - 55. S. Hofmann, 83. Schaub.
Sestava Bohemians: Švenger - Pauschek, Gajič, Škerle, Šírl - Moravec (77. Bartek), Jindřišek, J. Rada, Mosquera - M. Jarolím (65. Nerad) - Mikuš (55. Lietava). Trenér: Pivarník.

Slovan Liberec - Wolfsberg (Rak.) 2:0 (1:0)
Branky: 14. Šural, 68. Hadaščok.
Sestava Liberce: Hroššo - Sus (60. Mudra), Pimpara, Karišik, Fleišman - Obročník (80. Pavelka), Douglas (46. Soungole) - Hadaščok, Šural (60. Ndiaye), Frýdek (60. Kaiser) - Bakoš (60. Luckassen). Trenéři: Kotrba a Csaplár.

Přípravné fotbalové utkání na Kypru:

FK Teplice - Kruoja Pakruojis (Lit.) 2:0 (0:0)
Branky: 70. a 87. Chukwuma.
Sestava Teplic: Slavík - Vondrášek (60. Hora), Lüftner, Hošek, Krob (46. Mozol) - Takács, Urma - Balász (46. Chukwuma), Táborský (75. Richter), Nivaldo (60. Salami) - Stratil (46. Potočný). Trenér: Ščasný.

Přípravné fotbalové utkání v Algarve (Portugalsko):

Mladá Boleslav - Midtjylland 1:0 (1:0)
Branka: 24. Vacek.
Sestava M. Boleslavi: Šeda - Kysela, Hůlka, Koch, Bořil - Ščuk (46. Šisler), Kúdela - Skalák (77. Zahustel), Vacek, Končal (77. Štohanzl) - Wágner (81. Ďuriš). Trenér: K. Jarolím.

Další utkání:

Zbrojovka Brno - Ružomberok 1:0 (1:0)
Branka: 40. Jugas.
Sestava Brna: Hladký - Jugas, Košťál, Schuster - Hyčka, Zavadil, Fischer, Keresteš - Slančík (56. Zoubele), Pašek (56. Brigant), Sýkora (56. Klán).

Brno - Znojmo 0:2 (0:0)
Branky: 79. a 86. Žondra.
Sestava Brna: Melichárek (46. Veselý) - P. Buchta, Jakub Šural, Malík - R. Buchta, Šumbera, Vávra, Brigant, Serečin - Čtvrtníček, Markovič. Trenér: Kotal.

Autor: ČTK, Jaroslav Kára

3.2.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
Marine Le Penová a Emanuel Macron
1 5

Le Penová, nebo Macron? Francouzským adolescentům se nezavděčil ani jeden

Premiér Bohuslav Sobotka během rozhovoru Deníku.
26 12

Sobotka počká na Babišovo vysvětlení do konce dubna, pak rozhodne

Vojenský historický ústav převzal provoz památníku heydrichiády

Vojenský historický ústav (VHÚ) ve čtvrtek symbolicky převzal provoz Památníku hrdinů heydrichiády, který je umístěn v kryptě chrámu sv. Cyrila a Metoděje v pražské Resslově ulici. Pietní místo, kde zemřeli za druhé světové války po boji českoslovenští výsadkáři včetně atentátníků na říšského protektora Reinharda Heydricha, dosud spravovala pravoslavná církev. O památník se bude po dohodě s pražským magistrátem a pravoslavnou církví nově starat VHÚ, chrám budou i nadále užívat pravoslavní.

Nejvyšší soud zrušil rozsudek nad Dalíkem kvůli právní kvalifikaci

Nejvyšší soud zrušil odsuzující verdikt nad lobbistou Markem Dalíkem poté, co vyhověl jeho dovolání i dovolání šéfa žalobců Pavla Zemana. Případ vrátil pražskému vrchnímu soudu, který Dalíka poslal na čtyři roky do vězení za pokus o podvod. Odvolací soud bude muset znovu přezkoumat právní kvalifikaci, na jejímž základě byl odsouzen. Oznámil to předseda trestního kolegia NS František Púry. Podle něj může soud trest zmírnit, ponechat stejný i zpřísnit.

Policie zatkla ve vládní čtvrti v Londýně muže ozbrojeného noži

V britské vládní čtvrti v Londýně došlo ve čtvrtek 27. dubna k incidentu, při němž policie zadržela muže, jenž byl ozbrojen dvěma noži. Informovala o tom BBC.

DOTYK.CZ

Hašek vysvětluje Bubníka: každý autor má svůj rukopis

Bývalý brankář a současný podnikatel Dominik Hašek obhajoval na facebookových stránkách svého nápoje Smarty Drink reklamu s nekrologem Augustina Bubníka.