Sparta s Rosickým a Kadlecem jen remizovala s Mladou Boleslaví

Praha - Fotbalisté Sparty při návratu Tomáše Rosického a Václava Kadlece na Letnou remizovali ve šlágru 6. kola první ligy s Mladou Boleslaví 2:2. Pražané sice dvakrát vedli po gólech Davida Lafaty a Josefa Šurala, ale hostům se vždy povedlo rychle srovnat zásluhou Golgola Mebrahtua a Jana Chramosty.

10.9.2016 3

Sparta remizovala s Mladou Boleslaví 1:1Foto: ČTK

Sparta tak udržela druhé místo v tabulce o bod před dnešním soupeřem, ztrácí však dva body na překvapivého lídra Zlín, na jehož hřišti se představí za týden. Boleslav s letenským týmem bodovala poprvé po sedmi prohrách.

Zápas nabídl hned několik velkých návratů. Vedle Kadlece a Rosického na straně Sparty se v sestavě Mladé Boleslavi objevil Tomáš Fabián, který po velkých zdravotních potížích nastoupil k prvnímu ligovému utkání po třech letech, když naposledy hrál v 10. kole sezony 2013/14. Oslavil tak dnešní 27. narozeniny. Trenér Leoš Kalvoda dal šanci i nové posile Marešovi, který zastoupil zraněného Radu. Navíc chyběl i kapitán Magera kvůli problémům se zády.

Nejdražší hráč v historii ligy Václav Kadlec na sebe poprvé výrazněji upozornil ve 12. minutě, kdy střelou z dálky prověřil brankáře Diviše. Jinak se však do hry moc nedostával, ačkoli měl na hřišti hodně volnosti a často měnil pozici na hřišti.

Spartě příliš nefungovala záloha a nebezpečnější tak byli hosté. Ve 14. minutě si Mebrahtu obhodil Michala Kadlece a běžel na Koubka. Stíhat se ho snažil Vácha a alespoň mladoboleslavského útočníka rozhodil a Mebrahtu nedůraznou střelou trefil jen brankáře Koubka. Ten chytil i střelou Hůlky po rohovém kopu.

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný už po půlhodině udělal změnu v sestavě a místo Čermáka poslal do hry dalšího útočníka Juliše. Ve 36. minutě pak domácí udeřili ze standardní situace. Přímý kop tečoval na vlastní branku Hůlka, Diviš reflexivně vyrazil míč jen před sebe a Lafata hlavou vstřelil svůj třetí gól v sezoně.

Mladá Boleslav však měla odpověď. Chramosta dostal kolmou přihrávku za obranu, Koubka znovu nepřekonal, ovšem u míče byl jako první Mebrahtu a z úhlu trefil prázdnou branku. Ukončil tak 401 minut trvající ligovou neprůstřelnost brankáře Koubka v dresu Sparty.

Do druhé půle nastoupila Sparta aktivněji a přišla odměna. Marečka ještě vychytal Diviš, ovšem z následného rohu Karavajeva se hlavou prosadil Šural.

Jenže vedení znovu Letenští dlouho neudrželi. Marešův centr přinesl závar ve vápně a Chramosta podstřelil vybíhajícího Koubka. Rozcvičovat se tak začal Rosický, což přineslo bouřlivou reakci publika, které se své hvězdy dočkalo v 72. minutě. Jeho střídání doprovodilo potleskem ve stoje a skandováním jména kapitána reprezentace.

Rozhodnout však mohla Mladá Boleslav, ovšem Přikryl sám před brankářem neprostřelil Koubka. Na druhé straně mířil těsně mimo Juliš.

Autor: Redakce / ČTK