Sparta v Dánsku gól nevstřelila, ze Sönderjyske veze bezbrankovou remízu

Haderslev (Dánsko) - Fotbalisté Sparty uhráli v úvodním utkání play off Evropské ligy na hřišti dánského pohárového nováčka Sönderjyske bezbrankovou remízu. Odveta v Praze, ve které bude letenský celek usilovat o třetí postup do základní skupiny za sebou, se hraje příští týden.

18.8.2016

Marcel Römer a brankář Sparty Tomáš KoubekFoto: čtk

Sparta na miniaturním stadionu v Haderslevu nastoupila ve stejné sestavě jako o víkendu v lize, kdy porazila 2:0 Bohemians 1905. Trenér Ščasný do útoku poslal Juliše, v záloze dostal šanci Holzer a na lavičce se poprvé objevila čerstvá posila Karavajev, který v úterý přestoupil z CSKA Moskva.

Do první šance se dostalo v páté minutě Sönderjyske - stoper Mazuch se nechal obrat o míč, ale Guira postupoval z úhlu sám na branku a jeho centr bez problémů pokryl gólman Koubek. Sparta zahrozila v 18. minutě, kdy se k dorážce dostal Juliš, ale napoprvé ho zastavil brankář Skender a poté rozhodčí, který mu odpískal faul.

Po půlhodině hry se opět dostali ke slovu domácí. Po závaru po rohovém kopu se k míči na hranici malého vápna dostal Dal Hende a jeho ránu na poslední chvíli zastavil skluzem Costa.

Reflexivní zákrok Koubka

Ve druhém poločasu se na pořádnou šanci čekalo až do 65. minuty a Sönderjyske nebylo daleko od vedoucího gólu. Dal Hendeho při rohovém kopu neuhlídal Kadlec a Spartu od inkasování zachránil brankář Koubek, který míč reflexivně vykopl nohou.

Když zhruba deset minut před koncem neuznal rozhodčí Šuralův gól kvůli těsnému ofsajdu, nedokázala Sparta v pohárech popáté za sebou v zápase s dánským soupeřem skórovat. Sönderjyske ani ve svém pátém duelu na evropské scéně neprohrálo.

Sparta do play off zamířila po neúspěšném třetím předkole Ligy mistrů, kde vypadla se Steauou Bukurešť a na účast v elitní soutěži čeká od roku 2005. Po vyřazení jí připadlo asi deset milionů korun, a pokud by se jí podařilo projít do základní skupiny Evropské ligy, získala by minimálně dalších zhruba 70 milionů.

Úvodní utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Sönderjyske - Sparta Praha 0:0

Rozhodčí: Göcek - Eyisoy, Yilmaz (Tur.). ŽK: Guira - Mareček, Kadlec. Diváci: 4795.

Sönderjyske: Skender - Pedersen, Kanstrup, Maak, Dal Hende - Absalonsen, Drachamnn, Romer (73. Kroon), Madsen - Guira, Uhre (74. Klöve). Trenér: Michelsen.

Sparta: Koubek - Zahustel, Mazuch, Kadlec, Costa - Šural (80. Pulkrab), Dočkal, Vácha, Mareček, Holzer (46. Frýdek) - Juliš. Trenér: Ščasný.

18.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
Petr Nečas a Jana Nagyová (dnes Nečasová).
14 8

Jana Nečasová znovu stojí před soudem. Předchozí rozsudky byly zrušeny

Na křižovatce ulic Boleslavská a V Kolonii došlo ke střetu Škody Fabia a policejního vozu, který pod houkačkami spěchal k jinému případu.
13

Jako z akčního filmu: houkající policejní vůz k případu nedojel

Budvar má nového šéfa, Petr Dvořák byl manažerem v Prazdroji

Ministr zemědělství Marian Jurečka v pondělí představil nového ředitele Budějovického Budvaru. Stane se jím Petr Dvořák, bývalý šéf mezinárodního marketingu Plzeňského Prazdroje. Informaci Deníku potvrdila mluvčí ministerstva zemědělství Markéta Ježková.

Čeká vás smrt, vzkazuje Severní Korea Spojeným státům

Čínský prezident Si Ťin-Pching vyzval jak Spojené státy, tak Japonsko, aby se zdrželo neuvážených kroků. Reagoval tak na probíhající společné cvičení Japonska a USA v blízkosti Korejského poloostrova. Zúčastnila se ho americká letadlová loď Carl Vinson a další doprovodné lodě.

Zvýšování platů učitelů i růst rozpočtu vysokých škol. Valachová ocenila dohodu

Rozpočtové plány státu na příští tři roky zahrnují podle ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) navýšení financí na změny ve školství o 3,5 miliardy i další dvě miliardy na profesní podporu učitelů. S výsledkem dnešního jednání vlády je spokojena.

Vláda podpořila jmenování první ženy do hodnosti generála

Česko by mohlo mít poprvé ženu v hodnosti generála. Vláda na svém dnešním zasedání schválila jmenování čtyř generálů včetně plukovnice Lenky Šmerdové. Pokud s návrhem ministerstva obrany bude souhlasit prezident Miloš Zeman, jmenováni budou 8. května.