Sparta zahájila přípravu ve Španělsku remízou, Slavia smetla čínského soupeře

Chiclana - Mají za sebou čtyři přípravné zápasy, vyhrát ale zatím dokázali fotbalisté Sparty pouze jednou. Ve středu remizovali ve Španělsku s rumunským celkem Pindurii 1:1. Naopak Slavia udělila lekci čínskému týmu Ťiang-su Suning, který deklasovala 5:1.

27.1.2016 AKTUALIZOVÁNO 27.1.2016

Posila Sparty Ondřej Zahustel.Autor: ČTK/Milan Petrovič

Zatím se jí v zimní přípravě příliš nedaří. Sparta od svého úvodního zápasu s druholigovým Ústím nad Labem (7:1) marně čeká na výhru. Ve Španělsku zahájila soustředění remízou s rumunským týmem 1:1. Soupeř ujal vedení gólem z penalty, o vyrovnání se postarala posila Ondřej Zahustel.

Kouč Sparty Zdeněk Ščasný tentokrát nechal odpočívat svého nejlepšího střelce Lafatu a na ofenzivně to bylo znát. Jeho svěřenci v úvodu zápasu tápali a trest přišel v 17. minutě, kdy Willington proměnil nařízenou penaltu.

Ve druhé půli už Sparta působila sebejistěji, hlavní zásluhu na tom měl střídající Matějovský.

A Letenští se dočkali i vyrovnání. V 62. minutě se odražený míč dostal na hranici vápna k Zahustelovi a ten parádní střelou do šibenice vstřelil první gól v dresu Sparty. "Moc takovýchto gólů nedávám. Chtěl jsem to obstřelit a prostě se to povedlo. Je to hezký pocit, jsem za první gól ve Spartě rád a doufám, že ještě nějaké přidám," uvedl pro klubovou televizi Zahustel.

Sparta poté ožila, ale vyrovnávacího gólu se i přes velkou snahu nedočkala. I když byla blízko. Sudí jí v nastaveném čase pravděpodobně upřel penaltu.

"Začali jsme hodně unaveně, ale po inkasované brance z penalty jsme na hřišti dominovali. Z mého pohledu jsme hráli hodně dobře, ale měli jsme z toho vytěžit víc. Měli jsme vyhrát," uvedl trenér Zdeněk Ščasný.

V neděli Spartu ve Španělsku prověří ukrajinský Dněpropetrovsk.

Slavia vyškolila čínského soupeře

Naopak Slavia vstoupila do soustředění ve španělském Coínu vysokou výhrou 5:1 nad týmem Ťiang-su Suning. Desátý celek uplynulé sezony čínské ligy sice vedl, ale pražský celek skóre s přehledem otočil. Prosadili se zimní posily Lukáš Železník a Antonín Barák, dvakrát se trefil snajpr sešívaných Milan Škoda.

Brankáře Slavie Berkovce překonal pouze Escudero. Jenže Slavia, kterou na podzim koupili čínští majitelé, srovnala už za necelé čtyři minuty. Po Zmrhalově centru udeřil Železník, do poločasu se pak hlavou prosadil Škoda.

A byl to právě reprezentační útočník, který ve druhém poločase zvyšoval už na 3:1. Poté se mezi střelce zapsal ještě Zmrhal a konečnou podobu výsledku dal premiérovou trefou za Slavii Barák.

"Ťiang-su Suning vyhrál pohár, hraje asijskou část Ligy mistrů, takže jsem rád, že se nám podařilo zvítězit. Byli jsme dnes živější a v první půli jsme soupeře převyšovali. Pro nás je to skoro třicetistupňový teplotní rozdíl oproti Praze a jsem rád, že se s tím hráči srovnali," uvedl pro klubový web kouč Slavie Dušan Uhrin mladší.

Sešívaní tak zopakovali předchozí výhru 5:1 s Vyšehradem a vyhráli šestý ze sedmi přípravných zápasů. V pátek změří síly s dalším asijským celkem, jihokorejským Suwonem.

"Zítra nás čekají zase dvě tréninkové jednotky a za dva dny hrajeme proti Korejcům, takže máme nabitý program a musíme ještě spoustu věcí poladit. S posilami jsme spokojeni, dávají do toho všechno a chtějí se u nás prosadit, což je pozitivní," řekl Uhrin.

Přípravná fotbalová utkání:

Chiclana (Španělsko):

Sparta Praha - CS Pandurii 1:1 (0:1)
Branky: 62. Zahustel - 17. Wellington z pen.
Sestava Sparty: Miller - Zahustel, Brabec, Mazuch (46. Holek), Frýdek (46. Costa) - Fatai (69. Konaté), Jiráček (46. Matějovský), Mareček (46. Vácha), Dočkal, Josef Šural - Juliš. Trenér: Ščasný.

Coín (Španělsko):

Slavia Praha - Ťiang-su Suning 5:1 (2:1)
Branky: 40. a 57. Milan Škoda, 27. Železník, 62. Zmrhal, 79. Barák - 23. Escudero.
Sestava Slavie: Berkovec - Mikula (78. Holík), Bílek (46. Latka), Deli, Bořil (46. T. Jablonský) - Štohanzl (46. M. Vukadinovič), Souček (79. Frydrych), Hušbauer (72. Piták), Zmrhal (77. Kenija) - Železník (46. Mešanovič), Milan Škoda (66. Barák). Trenér Uhrin.