Sparťan Schick vystřelil "19" v kvalifikaci o ME výhru nad Irskem

Mannheim - Čeští fotbalisté do 19 let zvládli vstup do kvalifikace o mistrovství Evropy, když v úvodním utkání elitní části vybojovali výhru 1:0 nad Irskem. O jediný gól se postaral sparťanský útočník Patrik Schick.

26.3.2015 AKTUALIZOVÁNO 26.3.2015

Patrik Schick ze Sparty (vpravo).Foto: ČTK/Milan Kammermayer

Svěřenci Michala Petrouše se ujali vedení ve skupině, neboť druhý zápas mezi Německem a Slovenskem skončil remízou 1:1.

Na červencový šampionát postoupí jen vítěz skupiny, o to důležitější byl vydařený vstup. Češi se sice dlouho nemohli prosadit přes irskou obranu, když v první půli měl vážnější šanci jen Kratochvíl, ale nakonec potvrdili roli favorita. V 60. minutě přišel do hry Schick a po šesti minutách na hřišti zařídil vítězství.

"Na úvod to byl nervózní zápas proti houževnatému soupeři. Hodně nám pomohl gól Patrika Schicka po krásné individuální akci a střele do šibenice. Opravdová lahůdka," řekl Petrouš.

"Je to důležitý vstup do turnaje, ale pořád musíme udělat dva velké kroky, i když po remíze Slovenska s Německem se to pro nás vyvíjí zajímavě. Navíc je pro nás motivací středeční postup sedmnáctky. Toužíme na ně navázat," uvedl Petrouš.

Další utkání sehrají čeští fotbalisté v sobotu proti Slovensku.

Kvalifikace o ME fotbalistů do 19 let:

Česká republika - Irsko 1:0 (0:0)
Branka: 66. Schick.
Sestava ČR: Staněk - Rys, Šural, Toml, Matějů - Kulhánek - Trubač, Jankto (90.+1 Matěj), Kratochvíl, Černý (74. Buchvaldek) - Yunis (60. Schick). Trenér: M. Petrouš.

Německo - Slovensko 1:1 (1:0)
Branky: 19. Christiansen - 90.+3 Vestenický.

Dýmkař Krška: Dělám pocitové dýmky. Řídím se hlavně kresbou dřeva

Výrobě dýmek se Karel Krška z Drnovic věnuje už sedmadvacet let. I po takové době nepovažuje jejich vyřezávání za rutinu. „Každý kousek je originál. Vše dělám ručně a každý kus dřeva mě jinak inspiruje. Možná proto mě práce pořád baví,“ pochvaluje si devětačtyřicetiletý muž.

První burčák je v prodeji. Jak poznat ten pravý? Zákazník nemá šanci, říká vinař

/ANKETA/ - Hrozny už pomalu dozrávají a s blížícím se vinobraním začíná i burčáková sezóna. Zatímco někteří vinaři čekají s výrobou burčáku na začátek září, jiní už prodávají.

Libanon a Sýrie zahájily ofenzivu, chtějí vyčistit hranice od islamistů

Hnutí Hizballáh spojilo své síly se syrskými vládními jednotkami s cílem zbavit pohraniční oblasti posledních bojovníků Islámského státu. Libanonskou armádu v této operaci podporují i Američané.