Štěpán: Mrzelo mě, že jsem nehrál od začátku

Olomouc /ROZHOVOR/ - Fotbalový záložník Hradce Vojtěch Štěpán svůj bývalý klub Sigmu příliš nepozlobil. Navíc Hradec přišel o šňůru bez porážky.

16.5.2011

Záložník Hradce Vojtěch Štěpán.Foto: Deník/Jan Jelínek

Do hry naskočil až na poslední půlhodinu a ke svým typickým akcím se příliš nedostal. Hradecký záložník Vojtěch Štěpán na Andrově stadionu své bývalé spoluhráče svými pověstnými bleskovými brejky příliš nepozlobil a i z toho důvodu východočeský celek neuspěl.

„Určitě mě mrzelo, že jsem nehrál od začátku, protože v předchozích zápasech se mi dařilo,“ řekl po utkání bývalý hráč Sigmy, jehož současný klub přišel na Hané o dlouhou šňůru bez porážky.

O zápase Hradce s Olomoucí čtěte ZDE.

Po vyrovnaném prvním poločase Sigma dvakrát udeřila. S prohrou 0:2 asi být spokojeni nemůžete, že?

To ne. Sigma sice už v prvním poločase měla nějaké náznaky, ale ve druhém poločase začali velkou šancí, kdy Hořava přestřelil branku. Pak se to stupňovalo a rozhodly dvě akce.

Zápas jste začal na lavičce náhradníku. Mrzelo vás, že jste v Olomouci nehrál od začátku?

Určitě mě to mrzelo, protože v předchozích zápasech se mi dařilo a byl jsem už zvyklý hrát od začátku.

Chtěl jste se proti svým bývalým spoluhráčům vytáhnout?

O to ani nešlo. Bral jsem ten zápas jako každý jiný, protože zase není moc příjemné hrát proti kamarádům. Že bych si v tom vyloženě liboval, to určitě ne.

Skončilo dlouhé hradecké období bez porážky. Mrzí vás to?

Měli jsme šňůru, myslím, sedm zápasů, ale ta série jednou skončit musela a stalo se to právě tady. My jsme se na tu sérii zase tolik neohlíželi, ale byli jsme samozřejmě rádi, že se nám daří.

Prokázala Sigma v zápase svoji sílu a kvalitu, nebo se jí podle vás zase tolik nedařilo?

Myslím, že v prvním poločase to nebyla ze strany Sigmy taková sláva. Vázla jim kombinace, ale ve druhém poločase rozhodly dvě gólové akce. Myslím, že to dnes nebyl nějaký fotbalový galavečer. (usmívá se)

Vy jste se ke své typické hře příliš nedostal. Bylo to zapříčiněno pozdějším příchodem na hřiště?

Dostal jsem se do hry ve fázi, kdy víc útočila Sigma, takže tam na to zase tolik prostoru nebylo.

Při vašem návratu na Andrův stadion nepanovala dvakrát bouřlivá atmosféra, protože přišlo málo diváků. Je to trochu zklamání?

Asi jsme to čekali. Víme, že se všichni radši podívají na hokej, když se hraje o medaile. Počasí taky nebylo příliš valné a nováček ligy není pro diváky asi příliš velký tahák. (usmívá se)

Ale zejména v jarních zápasech vyvádíte skeptické diváky z omylu, že?

Snažíme se. Někdo si řekne, že Hradec Králové bude hrát jako nováček ustrašeně, ale myslím, že ve všech zápasech jsme si to rozdali jakoby na férovku. Nikam jsme nejezdili vyloženě jenom bránit, to byl náš cíl.

Autor: Miroslav Mazal

16.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Rakušané volí v opakovaných volbách nového prezidenta

Vídeň - V Rakousku začalo opakované druhé kolo prezidentských voleb. Voliči si vybírají mezi nezávislým kandidátem podporovaným stranou Zelených Alexanderem Van der Bellenem a členem pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Norbertem Hoferem. Květnové hlasování, v němž zvítězil Van der Bellen, kvůli formálním chybám při sčítání hlasů zrušil ústavní soud.

Duka slouží mši k otevření německy mluvící farnosti v Praze

Praha - V souvislosti s otevřením farnosti německého jazyka v Praze na Novém Městě bude dnes pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka sloužit od 11:00 mši v kostele sv. Jana Nepomuckého Na Skalce. Německou farnost zřídil Duka k 1. říjnu, důvodem byl růst německy hovořící komunity a snaha o obrození staleté přítomnosti německého kulturního živlu v hlavním městě, uvedlo na webu pražské arcibiskupství.