Strach až do konce. Bohemians zdolali Duklu a poslali na dno Olomouc

Praha - Fotbalisté Bohemians už nejsou (minimálně do neděle) nejhorším týmem Gambrinus ligy. V páteční předehrávce 28. kola zdolali "Klokani" městského soka Duklu 3:2, načež předstihli Olomouc a rázem se posunuli na patnácté místo.

9.5.2014 1 AKTUALIZOVÁNO 9.5.2014

Bohemians - Dukla: Domácí slaví jednu ze tří branekFoto: ČTK/Vít Šimánek

Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 3:2 (3:0)

"Klokanům" zajistili v Ďolíčku tříbrankový poločasový náskok Michal Šmíd, Josef Jindřišek a Petr Nerad, po změně stran zdramatizovali utkání Zbyněk Pospěch a ligový debutant Jan Juroška. "Zvládli jsme to a vítězství je pro nás hodně důležité, pořád ještě dýcháme," oddechl si kouč Luděk Klusáček.

Domácí brzy převzali iniciativu a po několika náznacích ve 22. minutě otevřeli ze standardní situace skóre. Rada našel v šestnáctce hlavu Šmída, který si proti bývalému mužstvu připsal premiérový ligový zásah.

Už za šest minut "Klokani" skórovali podruhé. Po dalším Radově centru se míč dostal na zadní tyč k Jindřiškovi, kapitán vršovického mužstva s pomocí břevna dostal míč za čáru a raději ještě vše pojistil dorážkou. Bohemians teprve podruhé na jaře dali v utkání víc než jeden gól.

Dukla v obraně dál tápala a pět minut před pauzou potřetí kapitulovala. Nerad se z levé strany uvolnil do zakončení a pohotovou střelou na bližší tyč překonal gólmana Radu.

Hosté nastoupili do druhé půle jako vyměnění. V 59. minutě si Pospěch narazil míč se střídajícím Juroškou a trefil prostor mezi nohama Berkovce. Druhý nejlepší střelec soutěže dal 14. branku v sezoně.

Za pět minut už to bylo jen o gól. Mareš našel ve středu pokutového území Jurošku a ten zakončil přesně k tyči. Domácí hodně znervózněli a deset minut před koncem je zachránila tyč po hlavičce Jeřábka.

Bohemians tak porazili Duklu v nejvyšší soutěži poprvé. Dejvické mužstvo prohrálo osmé utkání v jarní části sezony a může přijít o sedmé místo. "Byla to další z našich zbytečných porážek. Bohužel jak mužstvo není momentálně psychicky v pohodě, tak je velice labilní," dodal hostující kouč Luboš Kozel.

Branky: 22. Šmíd, 28. Jindřišek, 40. Nerad - 59. Pospěch, 64. Juroška. Rozhodčí: Kovařík - Moláček, Hock. ŽK: Šmíd - Jeřábek. Diváci: 3459.
Bohemians: Berkovec - Pauschek, Brabec, Šmíd, Kalina - J. Rada - Jindřišek, Nerad (80. Jeremenko), Hora (73. Bartek) - Lietava (90. Cseh), Moravec. Trenér: Klusáček.
Dukla: F. Rada - Romera, Štetina, Jeřábek, Matěj Hanousek (87. Marek) - Hlinka (46. Ouedraogo), Gedeon, Marek Hanousek - Černý (55. Juroška), Pospěch, Mareš. Trenér: Kozel.

9.5.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
Dílčí výsledky houbařských výprav Jiřího Laštůvky z uplynulého týdne.
1 4

Hlinecký houbař nanosil za týden z lesa přes tisíc hřibů

Školačka pochází údajně z městečka Pulsnitz u Drážďan
15

Mezi džihádistkami chycenými v Mosulu je i šestnáctiletá Němka od Drážďan

Zeman bude do krajů nadále jezdit, podle Ovčáčka to není kampaň

/ANKETA/ Prezident Miloš Zeman bude v návštěvách krajů od září pokračovat, nejsou součástí předvolební kampaně, míní prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zvážit cesty, případně zahrnout náklady na ně jako bezúplatné plnění do volebního limitu, by měl Zeman podle člena Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí Jana Outlého. Zeman bude v přímé volbě usilovat o znovuzvolení, limit nákladů pro každého kandidáta je 50 milionů korun.

AUTOMIX.CZ

Tohle nám nedělejte. 10 věcí, které spolehlivě naštvou každého nadšence do aut

Jste automobilový nadšenec? Potom jistě nemůžete vystát některé návyky, zlozvyky a názory, se kterými se občas setkáváte ze strany „neautařů“. V mnoha případech se sice jedná o malicherné drobnosti, ale sami víme, že pokud jde o naše plechové miláčky, není žádná drobnost dostatečně malá.

Parašutistka spadla na rodinný dům

Žena se zranila, ale byla při vědomí. K nehodě došlo v Nové Vsi na Plzeňsku.

Kláštery nabízejí poznání, odpočinek, ubytování i nové zážitky

Kláštery jako cíl výletů, seznámení s historií i nalezení chvíle klidu v uspěchaném světě prezentuje web Klášterní stezky. Vytvořili ho učitelé a studenti pražské pedagogické fakulty a zahrnuje podrobné informace o více než dvacítce klášterů v Čechách a na Moravě. Seznamuje s řeholním životem i s tím, jak církev postupně staleté objekty renovuje. Kláštery jsou stále více objevovanou skupinou památek, která láká zájemce o kulturu i milovníky technických či přírodních památek.