Suárezův hattrick zařídil výhru Barcelony, Villarreal remizoval

Barcelona - Fotbalisté Barcelony zvítězili ve španělské lize zásluhou hattricku Luise Suáreze 3:1 nad Eibarem a v tabulce jsou druzí o skóre za Realem Madrid. Třetí je s dvoubodovou ztrátou Atlético Madrid, které porazilo Valencii 2:1. Jeden ze soupeřů Plzně v Evropské lize Villarreal remizoval bez branek na hřišti Las Palmas. "Žlutá ponorka" z posledních tří ligových duelů získala pouze bod. Las Palmas v prvním zápase pod trenérem Quiquem Setiénem přerušilo sérii tří proher.

25.10.2015 AKTUALIZOVÁNO 26.10.2015

Luis SuárezFoto: čtk

Eibar začal v Barceloně dobře a už od desáté minuty vedl po gólu Bastóna, se šesti trefami nejlepšího střelce týmu. Chvíli poté ale srovnal po Ramírezově centru Suárez. Uruguayský kanonýr v druhém poločase zkompletoval svůj druhý hattrick v La Lize, k čemuž mu výrazně dopomohl dvěma asistencemi Neymar.

Atlético si v poslední čtvrthodině prvního dějství zápasu s Valencií vypracovalo dvougólový náskok, když se trefily dvě letní posily: Martínez a Ferreira Carrasco. V 72. minutě sice snížil z penalty Alcácer, Atlético ale těsné vedení udrželo a potřetí v řadě bodovalo. Valencie prohrála poslední tři venkovní duely.

V deváté minutě duelu Las Palmas - Villarreal ohrozil brankáře hostů Areolu útočník Araujo, od té doby ale žádné větší příležitosti k vidění nebyly. Villarreal dokonce ani jednou nevystřelil přímo na Varasovu branku.

Trenér Villarrealu Marcelino poslal do hry sestavu Areola - Mario Gaspar, Bonera (83. Rukavina), Ruíz, Costa - Suárez, Dos Santos, Bruno, Castillejo - Leiva (67. Samu), Bakambu (59. Soldado).

Španělská fotbalová liga – 9. kolo:

Málaga - La Coruňa 2:0 (62. Tighaduini, 85. Carlos), Levante - San Sebastian 0:4 (8. a 84. Vela, 35. Agirretxe, 82. Illarramendi), Las Palmas - Villarreal 0:0, FC Barcelona - Eibar 3:1 (21., 48. a 85. Suárez - 10. Bastón), Atlético Madrid - Valencie 2:1 (32. Martínez, 40. Ferreira - 72. Alcácer z pen.), Bilbao - Sporting Gijón 3:0 (42. a 67. Aduriz, 29. Susaeta).

Třicetistupňová vedra vydrží až do čtvrtka, řeky jsou na hranicích sucha

Pondělí se opět neslo ve znamení veder. Horké teploty vydrží až do čtvrtka. V pátek bude podle některých meteorologických modelů maximálně dvaadvacet stupňů.

Místo českého lva moravská orlice. Moravan ničí na cedulích malý státní znak

Trestní oznámení chystá Správa chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Došla jí trpělivost s Moravanem, který ničí státní znak na tamních cedulích. Částka, na kterou přijde pořízení nových a jejich montáž, už se blíží téměř k dvaceti tisícům korun. „Řádění vandala začalo letos na jaře krádeží pěti cedulí v Údolí Říčky. Pak se přesunul do okolí Ostrova, Holštejna a Jedovnic," popsal zástupce vedoucího správy Antonín Tůma.

Asad chystá další chemický atak, varují Spojené státy

/VIDEO/ Bílý dům včera večer vyjádřil obavy, že se v Sýrii připravuje chemický útok podobný tomu, který letos 4. dubna udeřil na Chán Šajchún. Neštěstí v tomto syrském městě si vzalo více než sto mrtvých z řad rebelů, odpůrců prezidenta Bašára Asada.