Chelsea zachránil Fábregas, derby v Manchesteru pro United. Arsenal vyhrál

Londýn - Chelsea to s útokem na titul myslí vážně. Ovšem tentokráte se Mourinhova družina (bez Petra Čecha) nadřela - na půdě Queens Park Rangers v neděli vyhrála 1:0. Stejným poměrem vyhrál o den dříve Arsenal, jenž si proti Burnley připsal osmou výhru v řadě. Derby v Manchesteru ovládli domácí United, kteří vyhráli nad City 4:2.

12.4.2015 AKTUALIZOVÁNO 12.4.2015

West Ham - Stoke: Alex Song a Marko Arnautovic Foto: ČTK/PA

Chelsea s Thibautem Courtoisem v brance se v 32. kole trápila. Důkaz? Na její výhru stačila jediná střela na branku, kterou vyslal v 88. minutě Fábregas. Ten k utkání nastoupil s ochrannou maskou, neboť v týdnu podstoupil operaci zlomeného nosu.

Do té doby stříleli pouze domácí fotbalisté, nejaktivnější byl útočník a nejlepší střelec týmu Austin, ale Courtois jeho pokusy zneškodnil. V závěru utkání rozhodl o tříbodovém zisku "Blues" španělský záložník Fábregas po přihrávce Hazarda, jenž nastoupil k 100. utkání v Premier League.

Chelsea prodloužila ligovou neporazitelnost na jedenáct utkání a v čele tabulky drží sedmibodový náskok před Arsenalem, navíc má zápas k dobru.

United pomohl gól z ofsajdu

Manchesterské derby začalo ve velkém stylu, už v osmé minutě otevřel skóre útočník "Citizens" Agüero. Střelec jediné branky podzimního vzájemného duelu se prosadil po 564 minutách.

Z vedení se však hosté mohli radovat pouhých šest minut, než vyrovnal Young. Dvaadvacetiletý záložník navíc byl i u druhé branky domácích: v 27. minutě poslal nadýchaný centr před bránu na Fellainiho, jenž nebyl důsledně bráněn Clichym a hlavou dokonal obrat.

Chvíli po přestávce mohli "Rudí ďáblové" navýšit náskok, závar před Hartovou brankou ale gólem neskončil. V 67. minutě už ale Mata přidal třetí gól, který rozhodčí Clattenburg uznal, přestože mu podle opakovaných záběrů předcházel ofsajd. Devadesátou asistenci v Premier League si připsal Rooney.

O šest minut později nacentroval Young do pokutového území a nikým nehlídaný Smalling se trefil v počtvrté v sezoně. V závěru se podruhé v utkání prosadil Agüero, ani jeho 100. soutěžní branka v dresu Manchesteru City ale nepomohla týmu k páté výhře v derby proti United v řadě.

Arsenal si připomněl titul z roku 2004

Rovněž Arsenal to na půdě předposledního Burnley neměl vůbec jednoduché a několikrát je musel podržet brankář Ospina. Jedinou branku vstřelil ve 12. minutě Aaron Ramsey, který dotlačil míč do sítě po střelách Özila a Sáncheze.

Série osmi výher se "Kanonýrům" podařila naposledy v březnu 2004, kdy neprohráli celou sezonu a získali zatím svůj poslední titul.

Druhému týmu ze severního Londýna se nedařilo, Tottenham doma podlehl Aston Ville 0:1. Skvělou formu potvrdil Benteke, který se postaral o všech šest posledních branek Aston Villy. Belgický útočník se prosadil hlavou po centru Bacuny a udělal radost trenéru Sherwoodovi, který ještě v minulé sezoně vedl právě Tottenham.

Spurs v tabulce přeskočil Southampton, který na domácí půdě porazil 2:0 Hull. Saints dokonce poskočili až na pátou příčku před Liverpool a usilují o překvapivý postup do pohárové Evropy.

Leicester se vrátil do hry o záchranu

Crystal Palace díky vydařenému nástupu do druhé půle rozdrtil Sunderland na jeho půdě 4:1.

Londýnský celek nastřílel všechny góly během úvodních 17 minut druhého poločasu, třikrát se prosadil Bolassie. Od nástupu trenéra Pardewa nasbíral Crystal Palace v Premier League 25 bodů, více za toto období získal jen Arsenal (30). Naopak Sunderland i pod novým koučem Advocaatem pokračuje v boji o udržení.

Jeho situaci ještě zhoršil Leicester, který se zdál už odepsaný, ale díky dvěma výhrám za sebou se vrátil do boje o záchranu. Tentokrát vybojoval tři body na půdě West Bromwiche, i když o jejich zisku rozhodl Vardy až v nastaveném čase. Svěřence trenéra Pearsona po první venkovní výhře v roce 2015 dělí na posledním místě jen tři body od sedmnáctého Hullu.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

Swansea - Everton 1:1 (69. Shelvey z pen. - 41. Lennon), Southampton - Hull 2:0 (57. Ward-Prowse z pen., 81. Pelle), Sunderland - Crystal Palace 1:4 (89. Wickham - 51., 53. a 62. Bolasie, 48. Murray), Tottenham - Aston Villa 0:1 (35. Benteke), West Bromwich - Leicester 2:3 (8. Fletcher, 26. Gardner - 20. Nugent, 80. Huth, 90.+1 Vardy), West Ham United - Stoke 1:1 (7. Cresswell - 90.+5 Arnautovič), Burnley - Arsenal 0:1 (12. Ramsey), QPR - Chelsea 0:1 (88. Fábregas), Manchester United - Manchester City 4:2 (14. Young, 27. Fellaini, 67. Mata, 73. Smalling - 8. a 89. Agüero).

EXKLUZIVNĚ

Děti neponižuji. Nabádali je proti mně, oponuje učitelka. Někteří rodiče ji hájí

Jihokorejci chtějí stavět Dukovany. Nezdržujeme a nezdražujeme, slibují

Tři roky poté, co ČEZ zrušil tendr na dostavbu Temelína, začíná jaderný maraton nanovo. Zatím jen opatrně a zdvořilostním představováním. Bitva o jednu z největších zakázek v dějinách ČR ale bude možná ještě ostřejší než minule.

Staronový šéf České televize: Natočíme velký dětský seriál

Navázat na úspěchy Arabely, Pana Tau nebo kultovních Návštěvníků by chtěl Petr Dvořák, který bude šéfovat veřejnoprávní stanici až do roku 2023.

Kdo hodně cvičí, nástroj si ničí, věří Kabáti

/ROZHOVOR/ Po čtyřech letech vyrazí na velké halové turné nejúspěšnější česká rocková kapela Kabát. Obsáhne devatenáct zastávek a odehraje se v průběhu měsíců října a listopadu. Vypráví o něm zpěvák Pepa Vojtek.

DOTYK.CZ

Hašek vysvětluje Bubníka: každý autor má svůj rukopis

Bývalý brankář a současný podnikatel Dominik Hašek obhajoval na facebookových stránkách svého nápoje Smarty Drink reklamu s nekrologem Augustina Bubníka.