Spartu znovu zachránil Kweuke, Jihlava vzala dva body Plzni

Praha - Fotbalová Gambrinus liga v letošní sezoně podruhé otevřela svoje brány. Sparta před prázdnými tribunami otočila duel s Příbramí. České Budějovice vedly v Mladé Boleslavi 2:0, ale ani to partě kolem Tomáše Řepky k bodům nestačilo. Brno po zlepšeném výkonu v závěru urvalo remízu 1:1 s Teplicemi.

5.8.2012 3
21 fotografií
Leonard Kweuke vystřelil Spartě proti Příbrami tři důležité body.

Leonard Kweuke vystřelil Spartě proti Příbrami tři důležité body.Foto: ČTK

Návrat do Hradce Králové trenérovi Václavu Kotalovi pořádně zhořkl. Kouč Jablonce musel překousnout, že jeho tým ve městě, kde poslední tři roky působil, ztratil dvougólové vedení. Hradec remizoval ve 2. kole fotbalové ligy s Jabloncem 2:2.

Zápas fotbalistů Ostravy a Slavie ve druhém ligovém kole skončil remízou 2:2. Po gólech cizinců Davora Kukece a Vladana Milosavljeva měli k vítězství blíže domácí, ale jedenáct minut před koncem se o dělbu bodů postaral Milan Škoda.

Liberečtí vyhráli i druhý zápas v nové ligové sezoně a dostali se do čela tabulky. V duelu s pražskou Duklou obhájce titulu oslabený o několik zraněných opor dvakrát prohrával, díky premiérovému hattricku Josefa Šurala ale ve strhující druhé půli skóre otočil a zvítězil 3:2. Rozhodující gól vstřelil domácí záložník v 80. minutě, krátce poté byl vyloučen hostující Malý. Slovan se úspěšně naladil na středeční odvetu předkola Ligy mistrů s Kluží.

Sparta zdolala Příbram 2:1 a po remíze na Dukle si připsali první ligovou výhru v sezoně. V zápase, který se kvůli disciplinárnímu trestu za výtržnosti fanoušků v posledním duelu minulého ročníku hrál na Letné před prázdným hledištěm, prohrávali po trefě Trappa. Po změně stran ale Kadeřábek a Kweuke skóre otočili. Sparta se vítězně naladila na odvetu Evropské ligy s Admirou.

Ligový nováček z Brna po vítězství v prvním kole na Slovácku remizovali v domácí premiéře s Teplicemi 1:1. Brňané sice měli po většinu utkání převahu, v závěru poločasu ale inkasovali vlastní branku. Střelecky se prosadil až po změně stran střídající Halaška. Teplice dohrávaly posledních devět minut v oslabení, po druhé žluté byl vyloučen obránce Rosa.

Olomouc získala své první vítězství v novém ročníku Gambrinus ligy. Sigma na domácím stadionu zdolala 1. FC Slovácko 2:0, když rozhodující gól vstřelil sváteční střelec Aleš Škerle. Kapitán hanáckého celku zaznamenal teprve svůj druhý ligový gól kariéry.

Mladá Boleslav v pohledném duelu zdolala České Budějovice 3:2, přestože po přestávce prohrávala už 0:2 po dvou střelách Markoviče. Po změně stran snížil Mareš z přímého kopu a pak střídající Sivrič dvěma góly zařídil vítězství.

Jihlavští při návratu do ligy i ve druhém zápase získali nerozhodný výsledek, když uhráli remízu 1:1 s Plzní a navázali na pondělní bodový zisk na půdě pražské Slavie. Jihlava s loňským ligovým mistrem dokonce vedla od 15. minuty po trefě Karlíka, hosté ještě do poločasu srovnali brankou Koláře, byť domácí reklamovali ofsajd. Pro Plzeň je při nedělním klopýtnutí s outsiderem náplastí, že v nejvyšší soutěži už podvanácté neprohrála.

Jihlava - Plzeň 1:1 (1:1)

Plzeň před dnešním zápasem na startu sezony vyhrála všechny čtyři soutěžní zápasy a také v Jihlavě zpočátku ukázala své sebevědomí. Domácí v prvním ligovém zápase po šesti letech před vlastními fanoušky za deset minut téměř nebyli u míče, ale když jihlavský bek Josl ve třinácté minutě dalekonosnou ranou napálil břevno, rozpumpoval k odvážnému představení svůj tým a naladil i do té doby ztichlé fanoušky na vyprodaném stadionu.

Jihlavané vzápětí už slavili. Tlustý předčil v tvrdém hlavičkovém souboji Bakoše a záložník Karlík poslal míč do branky s odrazem od břevna. Plzeňané v lize poprvé od dubna a po 741 minutách inkasovali branku. Tým Vysočiny najednou byl v euforii, dvaadvacetiletý kapitán Tecl dvakrát zahrozil.

Plzeň však na zbrusu novém jihlavském pažitu nepanikařila. Ve 30. minutě slavila vyrovnání, i když se domácí zlobili, že dorážející Kolář stál po hlavičce Bakoše a zákroku brankáře Blažka v ofsajdu. Kolář se trefil už v prvním kole s Hradcem a i dnes mohl svůj střelecký ligový zápis vylepšit. Další šanci měl těsně před pauzou. Sudího Bílka domácí proklínali znovu, když neuznal gól Jihlavy po souboji stopera Šourka s plzeňským gólmanem Bolkem.

Pak se už Plzeň usadila na polovině domácích a trpělivou kombinací zkoušela najít okna v jihlavské obraně. Koláře hned na startu druhé půle znovu vychytal Blažek, domácí naopak litovali, že zahodili několik dobře nastartovaných brejků.

Ztrestat je za to mohl Ďuriš, hlavičkující deset minut před koncem těsně nad bránu. Ani Jihlava nevyklízela pozice: rozhodnout mohl Tecl, který se však místo střely zamotal ve vlastních kličkách. Poslední slovo mohla mít Plzeň: v první minutě nastaveného času zblízka trefil tyč obránce Ševinský.

Branky: 15. Karlík - 30. Kolář. Rozhodčí: Bílek - Košec, Tacina. ŽK: Tecl, Jungr, Josl, Sedláček - Horváth, Ďuriš, Rajtoral. Diváci: 4150.

Jihlava: Blažek - Obert, Šourek, Tlustý, Josl - Masopust (71. Mešanovič), Jungr (90. Kryštůfek), Koloušek, Karlík, Vaculík (81. Sedláček) - Tecl. Trenér: Komňacký.
Plzeň: Bolek - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Hora (46. Fillo), Kolář (90. Hanousek), Ďuriš - Bakoš (77. Štípek). Trenér: Vrba.

Olomouc - Slovácko 2:0 (1:0)

V zápase 2. kola na Andrově stadionu proti sobě nastoupili celky, které v úvodním zápase sezony neuspěly a shodně prohrály 0:1. Sigma však na domácí půdě dokázala napravit zaváhání z Českých Budějovic a připsala si první tři ligové body.

Do olomoucké branky se místo zraněného Zdeňka Zlámala postavil Martin Blaha. Ten ovšem v prvním poločase prakticky neměl jediný zákrok. Ani jeho protivník Dušan Melichárek se v úvodu příliš nenadřel. Prověřila jej až dalekonosná střela Tomáše Hořavy z 12. minuty.

O tři minuty později se do náznaku šance dostal kapitán Slovácka Jan Trousil, který hlavou mířil nad břevno. Vzápětí se k další ráně ze střední vzdálenosti odhodlal Jan Schulmeister, ale ani on gólový účet Sigmy v novém ligovém ročníku neotevřel.

Pak se oba celky několik minut marně snažily dobýt pokutové území soupeře. Pořádný vzruch přinesla 32. minuta, kdy se po ose Schumleister – Michal Hubník dostal míč na malé vápno na kopačku Michala Ordoše, jenže olomouckého útočníka v jasné pozici vychytal brankář Slovácka.

A když se nedokázal trefit ani bývalý král ligových střelců Ordoš, musel na sebe vzít zodpovědnost fotbalista, jenž měl do nedělního zápasu na kontě jediný ligový zásah. Kapitán Sigmy Aleš Škerle napálil míč, který k němu doputoval po rohovém kopu, přímo pod břevno.

Chvíli po začátku druhého poločasu nastaly zajímavé okamžiky v šestnáctkách obou týmů. Nejprve se ve vápně Slováka k zemi zřítil olomoucký forvard Martin Doležal, místo vybojované penalty však viděl žlutou kartu.

Ještě než utichly emoce se do šance dostalo Slovácko, které se dokonce i chvíli radovalo z vyrovnávací branky. Ta ale nebyla uznána pro ofsajd.

V 64. minutě byl v pokutovém území sražen gólmanem hostů Hubník a tentokrát již nebylo o penaltě pochyb. Míč si sebevědomě vzal Ordoš a stejně jako v superpohárovém zápase jednoznačně proměnil.

O chvíli později mohl třetí gól Sigmy přidat unikající Hubník, ten však gólmana nepřekonal a na dorážku Doležal o krok nedosáhl.

Sigma ve druhém poločase na hřišti kralovala, trochu ji však přibrzdila situace ze 76. minuty, kdy se za oplácení nechal zbytečně vyloučit stoper Pavel Dreksa.

Zápas ale nakonec v klidu dohrála a došla si pro tři body.

Branky: 43. Škerle, 65. Ordoš z pen. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kocián. ŽK: Doležal, Petr - Martykán, Kubáň, Došek, Melichárek, Lukáš. ČK: 76. Dreksa (Olomouc). Diváci: 5171.

Olomouc: Blaha - Janotka, Škerle, Dreksa, Vepřek - Schulmeister (72. Petr), Rossi, Hořava, Hubník (83. Navrátil) - Ordoš (80.Šindelář), Doležal. Trenér: Pivarník.
Slovácko: Melichárek - Kubáň, Kuncl, Trousil, Hofmann - Volešák (63. Kovář), Daníček, Martykán, Trávník (75. Kerbr) - Došek, Kuzma (56. Lukáš). Trenér: Soukup.

Mladá Boleslav - České Budějovice 3:2(0:2)

Zdecimovaným Středočechům chybělo osm hráčů kvůli zranění a Magera za vyloučení v předchozím kole, což se na jejich hře zpočátku hodně projevovalo. Hosté toho využili už ve 13. minutě, kdy si Markovič naběhl na přihrávku za obranu, udělal kličku gólmanu Šedovi a poslal míč do prázdné branky.

Domácí pak zvýšili tempo, ale jejich akce často končily před pokutovým územím. Naopak ve 35. minutě hosté zvýšili náskok. Brankářovi Šedovi se nepovedl odkop, míč zachytil Markovič a ze čtyřiceti metrů ho poslal podruhé do branky, do níž se Šeda nestihl vrátit. To už domácí diváci začínali pískat.

Trenér domácích Miroslav Koubek o přestávce reagoval nasazením Sivriče místo Ščuka a tento tah se mu vyplatil. Nejprve v 57. minutě snížil tečovanou střelou z přímého kopu ze třiceti metrů Mareš a o tři minuty později přišla první chvíle střídajícího Chorvata Sivriče. Na hranici pokutového území se uvolnil přes obránce a přesnou střelou k tyči vyrovnal. V 82. minutě pak dokonal obrat, když z levé strany technicky obstřelil Daňka. V závěru už domácí udrželi vydřené vítězství.

Branky: 60. a 82. Sivrič, 57. Mareš - 13. a 35. Markovič. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Jiřík. ŽK: Táborský, Johana - Rýdel, Lengyel. Diváci: 2863.

M. Boleslav: Šeda - Bořil, Johana, Zbrožek, Šírl - Mareš, Kúdela, Ondřejka, Ščuk (46. Sivrič), Táborský (81. Brunclík) - Nešpor (71. Kysela). Trenér: Koubek.
Č. Budějovice: Daněk - Novák, Řepka, Lengyel, Hanzlík - Klesa (83. Němec), Rakovan (69. Hudson), Rýdel (75. Halama), Otepka, Sandro - Markovič. Trenér: Cipro.

Brno - Teplice 1:1 (0:1)

Brňané se představili ve vítězné sestavě z prvoligové premiéry a ve vedru se snažili diktovat tempo. Jejich snaha sice vedla k územní převaze, ale cesta přes nakopávané míče na útočníka Švancaru končila na zadácích Teplic. Větší nebezpečí pro teplickou obranu znamenaly postupné útoky, kterým ale dlouho chyběla přesnost. Proto také neohrozili domácí fotbalisté vážněji branku soupeře. Pouze ve 27. minutě zahrozil Zavadil, který z trestného kopu z dvaceti metrů trefil břevno.

Teplice spoléhaly na dokonalou defenzívu. Z ní se zmohly jen na ojedinělé protiútoky, k zakončení v podobě střely na branku se však nedostaly. Až v samém závěru prvního poločasu se po nenápadné akci po pravé straně protáhl Mahmutovič mezi domácími zadáky, od brankové čáry jen nakopl před sebe míč, ale ten se odrazil od obránce Paška do vlastní sítě.

Ze šoku se snažili Brňané vzpamatovat po změně stran útočnou hrou, ale většina akcí končila na teplických stoperech Lukášovi s Rosou. Z obranného bloku se hosté pokoušeli o brejky, osamocený Mahmutovič se dostal pouze jednou do slibnější šance po půlhodině hry, kdy jeho pokus obstřelit brankáře Doležala skončil vedle branky.

Ofenzivní snahu Zbrojovky oživil příchod útočníka Halašky. V 67. minutě po Zavadilově rohovém kopu poslal Husár hlavou míč před teplickou branku, kde se prosadil právě Halaška a vyrovnal. Branka domácí fotbalisty vyburcovala k náporu, navzdory početní převaze po vyloučení Rosy se už střelecky neprosadili.

Branky: 67. Halaška - 45. vlastní Pašek. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Moláček. ŽK: Zavadil, Kaufman, Švancara - Čajič, Rosa, Melunovič. ČK: 81. Rosa (Teplice). Diváci: 5760

Brno: Doležal - Pašek, Kaufman, Pernica, Husár (88. Nekuda) - P. Mezlík, Šoljič, Zavadil, Lutonský (78. Fall) - Švancara, Jurdík (60. Halaška). Trenér: Čuhel.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Chovanec - Čajič, Matula - Ježdík (84. Jablonský), Vachoušek (64. Jindráček), Vůch - Mahmutovič (81. Melunovič). Trenér: Přerost.

Sparta - Příbram 2:1 (0:1)

Oba týmy zamíchaly sestavami a nasadily nové posily. Sparta představila albánského mladíka Balaje, kterému v útoku sekundoval Kadlec, nejlepší kanonýr Kweuke zůstal jen na lavičce. Příbram vyztužila sestavu o Radka Dejmka naposledy působícího v belgické Lovani a navrátilce Huňu. Bývalý kanonýr překvapivě hrál na pravém kraji obrany.

Příbramští na úvod doma inkasovali čtyři góly od obhájce titulu Liberce, s vicemistrem ale hráli v první půli rovnocennou partii a brzy dali vzpomenout na výhru 2:0 na Letné z jarní části minulé sezony.

Před čtyřmi měsíci zaskočili Spartu vedoucím gólem v 38. minutě, tentokrát udeřili už po pěti minutách. Gólman Vaclík vykopl míč přímo na Mareše a Trapp následně z hranice malého vápna zakončil do prázdné branky. Dočkal se premiérového gólu po letním příchodu do Příbrami.

Mladou sparťanskou jedenáctku inkasovaný gól naprosto vykolejil. Pražané hráli pomalu, nepřesně kombinovali a hostům stačily jen bojovný výkon a poctivá defenziva k bezproblémovému kontrolování náskoku. Liduprázdný stadion, za jehož branami občas zafandilo pár desítek sparťanských příznivců, jako by domácí uspával. Výrazněji zahrozil jen v 35. minutě hlavičkou Balaj. Na druhé straně sprintoval k Vaclíkovi střídající Šlapák a domácí Jarošík si div nedal vlastní gól.

Po přestávce poslal kouč Lavička na hřiště kanonýra Kweukeho a kamerunský bijec ztuhlou ofenzivu výrazně rozhýbal. Po třech minutách ještě gólman Hruška dokázal lapit Přikrylovu hlavičku, v 50. minutě už ale kapituloval. Po standardní situaci vrátil míč na druhou tyč Jarošík a Kadeřábek hlavou svou první trefou v lize vyrovnal.

Sparťané byli v druhé půli jako vyměnění a v 57. minutě mohli otočit skóre, kdyby si Přikryl po úniku příliš nepředkopl míč. Za osm minut už ale favorit vedl a znovu u toho byl kapitán Jarošík. Po rohu vrátil míč před branku a Kweuke zblízka doklepl hlavou do sítě. Příbramští tak v součtu s minulou sezonou prohráli posedmé za sebou. Nic na tom nezměnila ani Krbečkova hlavička, kterou v 73. minutě reflexivně vyrazil Vaclík. V závěru ještě odmítli pojistku Kweuke a Zápotočný.

Branky: 50. Kadeřábek, 65. Kweuke - 5. Trapp. Rozhodčí: Adam - Štěrba, Dobrovolný. ŽK: Hušbauer, Balaj (oba Sparta). Bez diváků.

Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič - Kadeřábek (89. Zápotočný), Holek, Hušbauer, Přikryl (76. Skalák) - Kadlec (46. Kweuke), Balaj. Trenér: Lavička.
Příbram: Hruška - Huňa (65. Střihavka), Hájovský, Dejmek, Divíšek - Mareš, Trapp (28. Šlapák), Koukal, T. Pilík, Pleško (80. Wágner) - Krbeček. Trenér: Vavruška.

Liberec - Dukla 3:2 (0:1)

Liberecký kouč Jaroslav Šilhavý udělal oproti středečnímu utkání v Kluži čtyři změny v základní sestavě. Chyběli Hadaščok, Kušnír, nemocný Štajner i Kelič, jehož nahradil na stoperu Karišik. Srbský bek zasáhl do soutěžního utkání poprvé od 28. kola minulé sezony.

Liberečtí začali celkem aktivně, ve finální fázi se ale zpočátku trápili. Hostujícího brankáře Radu ohrozil jen Bosančičův pokus, který vyboxoval nad roh. Dukla aktivní obranou nepouštěla domácí do šancí a ve 24. minutě neměla daleko k otevření skóre. Po Ljulkově chybě šel z úhlu na branku Přeučil, nikdo ze spoluhráčů ale před brankou míč nezasáhl.

Pražanům stačila k vedení jediná střela. Berger v 37. minutě rozehrál nakrátko přímý kop za vápnem a Kelič tečoval Haškův přízemní pokus tak nešťastně, že se od tyče odrazil do sítě. Hostující zadák svou brankou zařídil už v prvním kole remízu 1:1 se Spartou. Liberec v úvodu sezony drtí zranění opor, těsně před poločasem odkulhal ze hřiště Bosančič.

Po přestávce ale začali Severočeši náporem a hned po dvou minutách vyrovnali. Výraznou měrou k tomu přispěl veterán Janů, který si u pravé čáry postupně obhodil tři protihráče, poslal centr do vápna a Váchovu nepodařenou střelu doklepl do sítě Šural.

Dukla si vzala v 51. minutě vedení zpět. Sudí Matějek odpískal až dlouho po Borkově střele faul Karišikovi a Malý z přímého kopu trefil přesně šibenici. Slovan to však nevykolejilo. Šilhavý oživil hru přesunutím Breznaníka a Šurala na opačnou stranu a první jmenovaný zařídil další vyrovnání. Po jeho centru se prosadil hlavičkou o zem Šural.

Liberec pokračoval v náporu a dal vzpomenout na povedené výkony z mistrovského ročníku. Dukla se s vypětím sil bránila, deset minut před pauzou už ale kapitulovala. Rada vyrazil Ljulkovu střelu do strany a Šural dorážkou do odkryté branky zaznamenal první hattrick sezony. Když za chvíli viděl červenou kartu hostující Malý, zdálo se, že Dukla už nemůže duel zdramatizovat. Střídající Pospěch se ale dostal do velké šance a jeho brance proti bývalému klubu zachránil jen dobře postavený Vácha.

Branky: 47., 60. a 80. Šural - 37. Hašek, 51. Malý. Rozhodčí: Matějek - Peřina, J. Paták. ŽK: Janů, Breznaník, Karišik - Gedeon, Borek, Preučil, Malý. ČK: 85. Malý. Diváci: 4232.

Liberec: Bičík - Ljulka, Kelič, Karišik, Fleišman (88. Souza) - Šural, Vácha, Janů, Bosančič (40. Morozenko), Breznaník - Blažek (80. Musiol). Trenér: Šilhavý.
Dukla: Rada - Hašek, Božič, Vorel, Vrzal - Malý, Borek, Berger (82. Kalouda), Gedeon, Svatonský (59. Engelmann) - Přeučil (71. Pospěch). Trenér: Kozel.

Ostrava - Slavia 2:2 (1:1)

Baníku těsně před domácí premiérou vypadli ze sestavy zraněný Lukeš s nemocným Kaprálikem a v úvodní čtvrthodině se týmy spíše seznamovaly s nástrahami zrenovovaného trávníku, na kterém se oproti původním plánům hrálo s měsíčním předstihem.

Zahřmělo prakticky z první vážnější situace. Kisel se nejprve po Juharově centru ukopl, ale opravný pokus mu vyšel už na výbornou a jeho střela levačkou si našla cestu k levé tyči.

Ostrava však zareagovala střelhbitě. Nejlepší muž Baníku Kukec si vymodlil faul před velkým vápnem, jeho trestný kop odvrátila zeď, ale opakovaná rána po teči jednoho ze slávistů skončila v síti.
Ze hry se příliš vzruchu před brankami nedělo, jiné to bylo po standardkách. Namlsaný Kisel v 29. minutě mířil z trestného kopu tvrdě do tyče.

Po půlhodině se k chvilkovému náporu nadechli domácí. Presinkem soupeři zavařili v rozehrávce a Kraut bombou z osmnácti metrů pořádně vystrašil Čontofalského, který měl štěstí, že míč šel těsně nad.

Po změně stran už byla převaha Ostravy znatelnější. Do vedení ji poslal v 59. minutě Milosavljev, který vyzrál na ofsajdovou past, a jeho pokus se štěstím doputoval za brankovou čáru. Náskok Baníku mohl pojistit Vomáčka, ale jeho křížná hlavička se mezi tyče nevešla.

Tak přišel trest. Zmrhal po dalším z trestných kopů hlavou trefil tyč, ale do skrumáže před brankou vletěl Škoda a srovnal.

Teprve v závěrečné desetiminutovce nabral zápas grády. Nůž do zad mohl domácím v 90. minutě vrazit aktivní Kisel, jeho střelu po rychlém protiútoku však Buček vytlačil na roh.

Rozhodnutí měl už v třetí minutě nastavení na hlavě i domácí Milosavljev, ten z malého vápna trefil tyč a dorážku Onuchukwua zneškodnil Čontofalský.

Branky: 20. Kukec, 59. Milosavljev - 17. Kisel, 79. Škoda. Rozhodčí: Franěk - Kovařík, Gallo. ŽK: Zawada - Zmrhal. Diváci: 8913.

Ostrava: Buček - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Mach - Droppa (86. Greguš), Vašenda - Fantiš (81. Onuchukwu), Kukec, Milosavljev - Kraut. Trenér: Látal.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Čonka (86. Tusjak) - Vošahlík (46. Koreš), Petrák, Kisel, Zmrhal, Juhar - Škoda. Trenér: Rada.

Hradec Králové - Jablonec 2:2 (0:1)

Po deseti minutách hry potvrdil pověst krále střelců Lafata. Stačily dva momenty a o jeho nebezpečnosti bylo jasno. Poprvé naskočil do centru a při ostrém střetu rozhodil gólmana Lindra. Ve 13. minutě se trefil, po Kovaříkově rohu si našel místo na malém vápně - ani nemusel vyskočit, domácí zadáci mu nechali dost prostoru - a hlavou překonal Lindra.

Lafata opět začal sezonu ve velkém stylu. V té minulé nasázel 25 branek, v současné má po dvou kolech dva zásahy.

Jinak byla první půle nezáživná, Hradec vystřelil na branku jen jednou, když z ostrého úhlu zkoušel Valeše překvapit Štěpán. Jablonci stačil na vedení jediný pokus mířící mezi tyče.

Po přestávce se tempo zlepšilo. Najednou byl zápas mnohem rušnější. Hradec se pokoušel vyrovnat, ale Šisler namířil pokus z hranice šestnáctky těsně vedle. Domácí pak nepodržel brankář. Lindr pustil Kopicovu střelu z rohu pokutového území, i když míč mířil přímo na něj.

Hradecká aktivita byla i po tomto kiksu mnohem vyšší, tlaku pomohlo také střídání: k Dvořákovi přišel druhý útočník Uškovič. A nakonec se předvedl i ostře sledovaný muž domácí sestavy. Bosňan Harba na sebe upozornil už v první půli individuálním průnikem, ve druhé byl u snížení na 1:2.

Jeho technickou střelu mířící do sítě vyrazil rukou stoper Beneš. Sudí Kocourek zapískal penaltu, z níž snížil precizní ranou do horního roku branky Dvořák. Jabloneckého obránce však k nevoli domácích nevyloučil.

Nepříznivý stav a možná i pocit křivdy hnaly Hradec za vyrovnáním. Velké šance měli Harba a Štěpán, oba však zblízka po centrech ze strany minuli. Přesto se domácí tímto způsobem prosadili: po levé straně utekl Štěpán, přihrál Uškovičovi, jeho první střelu Valeš perfektně lapil, ale na dorážku přes hlavu nestačil.

Jablonec se na konci vzepjal, ale skóre už nezměnil. Lafatův pokus skončil na tyči a Benešův vyrazil nohama Lindr.

Branky: 69. Dvořák z pen., 85. Uškovič - 13. Lafata, 53. Kopic. Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Nádvorník. ŽK: Holeš, Dvořák - Beneš, Novák, Eliáš. Diváci: 3959.

Hradec: Lindr - Holeš, Hochmeister, Fukal, Poděbradský - Pávek (60. Uškovič), Šisler (84. Jedunov) - Štěpán, Harba, Zelený (54. Rezek) - Dvořák. Trenér: Plíšek.
Jablonec: Valeš - Eliáš, Beneš, Novák, Jablonský - Čížek (78. Vaněk), Loučka - Kopic (86. Třešňák), Piták, Kovařík (63. Zoubele) - Lafata. Trenér: Kotal.

Autor: ČTK, Miroslav Mazal