Real neuspěl, padla i Barcelona. Na čelo španělské ligy se tlačí Atlético

Madrid - Kdo by to byl čekal? Fotbalisté Realu Madrid i Barcelony vstoupili do nového roku mizerně. Oba velkokluby prohrály své nedělní zápasy - Bílý balet padl ve Valencii 1:2, Katalánci neuspěli v San Sebastianu. Ronaldo a spol. dál vedou tabulku, ale jen o bod. A na druhou Barcelonu se už dotáhlo Atlético Madrid.

4.1.2015 AKTUALIZOVÁNO 5.1.2015

Fotbalisté Atlética Madrid zdolali LevanteFoto: ČTK/AP

Real až dosud nevyhrál soutěžní zápas naposledy 13. září, kdy v ligovém derby podlehl Atléticu. Ve Valencii směřoval favorit za očekávanou výhrou, když ho ve 14. minutě poslal do vedení Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonýr proměněným pokutovým kopem potrestal ruku Álvara Negreda a vstřelil 26. gól v sezoně.

Domácím se však v bouřlivé kulise stadionu Mestalla podařilo ve druhém poločase skóre otočit. Sedm minut po přestávce vyrovnal šťastně Antonio Barragán, jehož střelu tečoval za záda Ikera Casillase jeho spoluhráč Pepé. Obrat poté v 65. minutě završil hlavičkou po rohu Nicolás Otamendi.

Real po třetí porážce v sezoně vede o bod před Barcelonou a Atléticem Madrid, kvůli účasti na prosincovém MS klubů však má odehráno o jeden zápas méně.

Alba si dal vlastní gól

Barcelona přitom mohla svého soka sesadit, jenže nepovedlo se jí to.

K rozhodujícímu okamžiku utkání v San Sebastianu došlo hned ve druhé minutě, kdy centr domácího Carlose Vely umístil hlavou do vlastní branky obránce katalánského celku Jordi Alba.Svěřenci skotského trenéra Davida Moyese cenné tři body udrželi i poté, co hostující kouč Luis Enrique v druhém poločasu nasadil původně odpočívající útočné hvězdy Lionela Messiho a Neymara.

San Sebastian navzdory tomu, že hraje o záchranu, v této sezoně porazil na svém stadionu všechny tři adepty na titul Real, Atlético a nyní i Barcelonu.

Atléticu ještě chyběl Torres

Fotbalisté Atlética Madrid porazili Levante 3:1.

Atlético ještě bez posily Fernanda Torrese, jehož hostování z AC Milán vstoupí oficiálně v platnost až v pondělí, udeřilo třikrát ze vzduchu. Skóre otevřel v 18. minutě Antoine Griezmann, jenž osvědčil svou střeleckou formu už v posledním utkání před Vánocemi, kdy zaznamenal hattrick.

Francouzský útočník přidal druhou branku hlavou po zmatku v domácí obraně dvě minuty po přestávce a připsal si osmý gól v sezoně. Po hodině hry sice za hosty snížil střídající Nábil El Žar, ale pojišťovací třetí branku přidal v 82. minutě jak jinak než hlavičkou Diego Godín.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Atlético Madrid - Levante 3:1 (18. a 47. Griezmann, 82. Godín - 62. El Žar), FC Sevilla - Vigo 1:0 (32. Pareja), Elche - Villarreal 2:2 (26. Jonathas, 35. Víctor Rodríguez - 12. Vietto, 17. Uche), La Coruňa - Bilbao 1:0 (24. Cavaleiro), Málaga - Almería 1:2 (73. Samuel - 39. a 76. z pen. Hemed), Getafe - Vallecano 1:2 (3. Álvaro - 39. Jozabed, 59. Baena), Valencie - Real Madrid 2:1 (52. Barragán, 65. Otamendi - 14. Ronaldo z pen.), Espaňol Barcelona - Eibar 1:2 (80. Caicedo - 34. Manu, 38. Boveda), San Sebastian - FC Barcelona 1:0 (2. vlastní Alba),  Córdoba - Granada 2:0 (16. Ghilas, 44. Andone).

V New Orleansu najel muž s autem do lidí, tři desítky zraněných

MAJITELKA pivnice U Hnáty Dana Zikmundová.

Ceny jídel a pití v restauracích v prosinci stouply o tři procenta

FOTO, VIDEO: Tatečtí připravili veselý masopust

Tatce – Pěkné, téměř jarní počasí již jen s lehkým větříkem přálo v sobotu tradičnímu masopustu v Tatcích.

Krpálek porazil světovou dvojku Nateu, bude se prát o bronz

Judista Lukáš Krpálek hned při premiéře v nejvyšší váhové kategorii ukázal, že bude znovu patřit mezi hlavní favority. Olympijský vítěz porazil na Grand Prix v Düsseldorfu světovou dvojku Daniela Nateu, Rumuna vážícího přes 170 kilogramů, a prohrál až v semifinále s mladým Japoncem Kokorou Kageurou. Od 17:00 se tak bude prát o bronzovou medaili s Kazachem Jeržanem Šynkejevem.

Faltýnek zůstal 1. místopředsedou ANO, hejtmanka ho nesesadila

Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek zůstal prvním místopředsedou hnutí. V tajných volbách dnes získal 142 z 210 možných hlasů. Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová ho z této pozice nesesadila, získala na sněmu jen 59 hlasů.