Real neuspěl, padla i Barcelona. Na čelo španělské ligy se tlačí Atlético

Madrid - Kdo by to byl čekal? Fotbalisté Realu Madrid i Barcelony vstoupili do nového roku mizerně. Oba velkokluby prohrály své nedělní zápasy - Bílý balet padl ve Valencii 1:2, Katalánci neuspěli v San Sebastianu. Ronaldo a spol. dál vedou tabulku, ale jen o bod. A na druhou Barcelonu se už dotáhlo Atlético Madrid.

4.1.2015 AKTUALIZOVÁNO 5.1.2015

Fotbalisté Atlética Madrid zdolali LevanteFoto: ČTK/AP

Real až dosud nevyhrál soutěžní zápas naposledy 13. září, kdy v ligovém derby podlehl Atléticu. Ve Valencii směřoval favorit za očekávanou výhrou, když ho ve 14. minutě poslal do vedení Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonýr proměněným pokutovým kopem potrestal ruku Álvara Negreda a vstřelil 26. gól v sezoně.

Domácím se však v bouřlivé kulise stadionu Mestalla podařilo ve druhém poločase skóre otočit. Sedm minut po přestávce vyrovnal šťastně Antonio Barragán, jehož střelu tečoval za záda Ikera Casillase jeho spoluhráč Pepé. Obrat poté v 65. minutě završil hlavičkou po rohu Nicolás Otamendi.

Real po třetí porážce v sezoně vede o bod před Barcelonou a Atléticem Madrid, kvůli účasti na prosincovém MS klubů však má odehráno o jeden zápas méně.

Alba si dal vlastní gól

Barcelona přitom mohla svého soka sesadit, jenže nepovedlo se jí to.

K rozhodujícímu okamžiku utkání v San Sebastianu došlo hned ve druhé minutě, kdy centr domácího Carlose Vely umístil hlavou do vlastní branky obránce katalánského celku Jordi Alba.Svěřenci skotského trenéra Davida Moyese cenné tři body udrželi i poté, co hostující kouč Luis Enrique v druhém poločasu nasadil původně odpočívající útočné hvězdy Lionela Messiho a Neymara.

San Sebastian navzdory tomu, že hraje o záchranu, v této sezoně porazil na svém stadionu všechny tři adepty na titul Real, Atlético a nyní i Barcelonu.

Atléticu ještě chyběl Torres

Fotbalisté Atlética Madrid porazili Levante 3:1.

Atlético ještě bez posily Fernanda Torrese, jehož hostování z AC Milán vstoupí oficiálně v platnost až v pondělí, udeřilo třikrát ze vzduchu. Skóre otevřel v 18. minutě Antoine Griezmann, jenž osvědčil svou střeleckou formu už v posledním utkání před Vánocemi, kdy zaznamenal hattrick.

Francouzský útočník přidal druhou branku hlavou po zmatku v domácí obraně dvě minuty po přestávce a připsal si osmý gól v sezoně. Po hodině hry sice za hosty snížil střídající Nábil El Žar, ale pojišťovací třetí branku přidal v 82. minutě jak jinak než hlavičkou Diego Godín.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Atlético Madrid - Levante 3:1 (18. a 47. Griezmann, 82. Godín - 62. El Žar), FC Sevilla - Vigo 1:0 (32. Pareja), Elche - Villarreal 2:2 (26. Jonathas, 35. Víctor Rodríguez - 12. Vietto, 17. Uche), La Coruňa - Bilbao 1:0 (24. Cavaleiro), Málaga - Almería 1:2 (73. Samuel - 39. a 76. z pen. Hemed), Getafe - Vallecano 1:2 (3. Álvaro - 39. Jozabed, 59. Baena), Valencie - Real Madrid 2:1 (52. Barragán, 65. Otamendi - 14. Ronaldo z pen.), Espaňol Barcelona - Eibar 1:2 (80. Caicedo - 34. Manu, 38. Boveda), San Sebastian - FC Barcelona 1:0 (2. vlastní Alba),  Córdoba - Granada 2:0 (16. Ghilas, 44. Andone).

AUTOMIX.CZ

Takto by mohla vypadat Škoda Kodiaq Coupé RS. A co říkáte na Karoq Coupé?

Česká automobilka Škoda se chce v nejbližší době víc soustředit na vozy typu SUV. Je to logické, zákazníci o ně mají čím dál větší zájem. Jednou z možností, jak by mladoboleslavská značka mohla svou nabídku "esúvéček" a crossoverů v budoucnu rozšířit, je třeba i uvedení nových kupé-SUV.

Mořský gigant přistál u Austrálie. Největší loď světa měří skoro 500 metrů

/VIDEO/ Největší plavidlo světa, plovoucí stanice společnosti Shell na těžbu a zkapalňování zemního plynu, dorazilo z doků v Jižní Koreji k břehům Austrálie. Po prvním vyplutí na moře zakotvilo na místě, kde bude postupně uvedeno do provozu. Posádka má speciální námořní školení pro navigaci letadel.

Potvrzeno! Francii postihla katastrofální neúroda vinných hroznů

Když na jaře varovali francouzští vinaři, že silné mrazy zničily jejich celoroční snažení, mnozí doufali, že se réva nakonec vzpamatuje. Bohužel, černé předpovědi se vyplnily.

V bankomatech je Windows XP, lze ho ovládnout během minuty

Ke každému bankomatu se dá jednoduše připojit USB kabelem, peníze pak lze ukrást během minuty. Několika zlodějíčkům v Asii se tak před časem podařilo jednoduše vybrat peníze. Experti vysvětlují, jak jsou bankomaty málo zabezpečené.