Úchvatná série Juventusu skončila, Plašil neuspěl v duelu proti AS Řím

Řím - Přišli o úchvatnou sérii, ale mrzet je to rozhodně nemusí. Fotbalisté Juventusu v italské lize zase vyhráli, na hřišti Atalanty Bergamo zvítězili jasně 4:1 a uhájili pětibodový náskok v čele tabulky. Jediná "kaňka"? Přišli o osmizápasovou sérii neprůstřelnosti.

22.12.2013 AKTUALIZOVÁNO 22.12.2013

Rafael Benitez koučuje svůj tým.Foto: REUTERS/Eddie Keogh

Juventus předchozích osm duelů vyhrál s čistým kontem, dnes ale Gianluigiho Buffona po čtvrthodině prostřelil se 160 centimetry nejmenší hráč italské ligy Maximiliano Moralez.

Argentinský záložník Atalanty vyrovnal na 1:1, "Starou dámu" předtím poslal do vedení v šesté minutě jeho krajan Carlos Tévez.

Svěřencům trenéra Antonia Conteho v Bergamu vyšel i úvod druhé půle, hned v její první minutě rozhodl utkání po přihrávce Fernanda Llorenteho záložník Paul Pogba. Na pohodlné vítězství 4:1 pak výsledek upravili v závěru Llorente a Arturo Vidal.

Plašil byl u debaklu

Druhý AS Řím vyhrál doma 4:0 nad Catanií, za kterou odehrál celý zápas záložník Jaroslav Plašil. AS dostal do vedení stoper Mehdi Benatia, který se trefil zblízka po rohovém kopu. Po přestávce pojistili vedení římského celku Mattia Destro a další brankou Benatia, který poprvé v Itálii vstřelil víc než gól v jednom zápase. Deset minut před koncem zpečetil výsledek Gervinho.

Debakl 1:4 na hřišti nováčka Hellasu Verona utrpělo Lazio, Fiorentina díky pozdní brance nejlepšího střelce ligy Giuseppeho Rossiho vyhrála 1:0 na hřišti Sassuola. Rossi má na kontě 14 branek, druhý Tévez z Juventusu o tři méně.

Boloňa po šesti zápasech vyhrála, když zdolala 1:0 FC Janov. Podle spekulací italských médií ale i tak přijde v krátké zimní přestávce o místo kouč Stefano Pioli, kterému během duelu vyjádřili podporu fanoušci, ale i hráči tím, že kolem něj před výkopem vytvořili kruh.

Milánské derby pro Inter

Inter zdolal díky pozdní brance v derby konkurenční AC 1:0.

Milánské derby s pořadovým číslem 222 tentokrát nebylo zápasem o čelo tabulky, ale spíš soubojem trápících se celků. Inter z posledních deseti utkání vyhrál jen tři a v tabulce měl propastný osmnáctibodový odstup na Juventus. Soupeř vyhrál ve stejném období ještě o jeden duel méně.

Na San Siru byli zpočátku nebezpečnější hráči "Rossoneri", ale nevyužili ani ty nejvýraznější šance, do kterých se dostával bývalý útočník Interu Mario Balotelli. V závěru se nadechl k náporu soupeř a nakonec vstřelil rozhodující branku zásluhou patičky Rodriga Palacia.

V nervózním nastaveném čase byl za zákrok mimo hru vyloučen záložník AC Sulley Muntari. Inter následně ubránil soupeřovy standardní situace a už popáté v řadě v lize v derby neprohrál.

Neapol na Sardinii neuspěla

Neuspěli naopak hráči Neapole, kteří jen remizovali v italské lize v Cagliari 1:1 a propásli možnost (alespoň na chvíli) se dotáhnout na druhý AS Řím. Zápas na Sardinii navíc kvůli zranění nedohrál gólman Pepe Reina.

Španělský brankář, který přišel na jih Itálie v létě z Liverpoolu, se zranil krátce před přestávkou po souboji s útočníkem Marcem Sauem. Mezi tyčemi jej nahradil Rafael Cabral.

V první půli Reina inkasoval, když v deváté minutě obrana hostů chybovala, míče se zmocnil Davide Astori a jeho přízemní centr napálil z voleje do branky Brazilec Nene.

O deset minut později byl v pokutovém území faulován Goran Panděv a nařízenou penaltu proměnil Gonzalo Higuaín, který se tak devátou trefou v ročníku osamostatnil v čele klubových střeleckých statistik.

Hosté s koučem Rafaelem Benitezem tak po remíze zůstali na třetím místě.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:

Livorno - Udine 1:2 (32. Siligardi - 11. López, 65. Heurtaux), Cagliari - Neapol 1:1 (9. Nene - 19. Higuaín z pen.), Boloňa - FC Janov 1:0 (57. Diamanti), AS Řím - Catania 4:0 (18. a 59. Benatia, 55. Destro, 80. Gervinho), Bergamo - Juventus Turín 1:4 (15. Moralez - 6. Tévez, 46. Pogba, 75. Llorente, 79. Vidal), FC Turín - Chievo 4:1 (45.+2 a 65. Immobile, 80. Vives, 90.+3 Cerci - 9. Théréau), Hellas Verona - Lazio Řím 4:1 (5. a 78. Toni, 44. Iturbe, 63. Romulo - 27. Biglia), Sampdoria Janov - Parma 1:1 (44. Éder - 64. Lucarelli), Sassuolo - Fiorentina 0:1 (82. Rossi), Inter Milán - AC Milán 1:0 (86. Palacio).

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.