Není co slavit, řekl Uhrin. Plzeň slibuje pro odvetu útočný fotbal a postup

Ploješť (od zvláštního zpravodaje Deníku) - Začínalo to s Plzní vypadat špatně. Pak vytáhl eso z rukávu a ukázal, že i on má na střídání "čich". Na trávník poslal Daniela Koláře, který skóroval, čímž zajistil Viktorii v Ploješti remízu 1:1. Co pak říkal kouč hostů Dušan Uhrin? Prohlásil, že šance jsou pořád vyrovnané.

1.8.2014 1

Trenér Dušan UhrinFoto: DENÍK/Milan Říský

„Podle mne je to stále padesát na padesát," tvrdí kouč Západočechů.

Viktoria držela bezbrankový stav až do 75. minuty, kdy se se prosadil hvězdný útočník Mutu, který přišel na hřiště jen deset minut předtím.

Uhrin na to reagoval střídáním, postupně na trávník poslal Hrošovského, Kovaříka a Koláře, který v nastaveném čase vstřelil gól.

"Chtěli jsme vyrovnat, a proto jsme nasadili hráče do útoku. Myslím si, že naše touha vyhrát byla cítit. Věřil jsem do posledního okamžiku, že vyrovnáme, protože náš tlak se stupňoval," uvedl trenér Viktorie Dušan Uhrin mladší.

„Výkon soupeře mě nepřekvapil, hrál na doraz a jejich ofenzivní síla byla znát. Jediné, co jsem nečekal, bylo, že Mutu nenastoupil od začátku," přiznal Uhrin.

O postupujícím podle něj není zdaleka rozhodnuto. „Ještě není co slavit, odveta za týden v Plzni bude ještě těžší než utkání v Ploješti," tvrdí.

Uhrin pochválil úroveň zápasu, který se odehrál ve skvělé atmosféře. Domácí fanoušci povzbuzovali svůj tým od první do poslední minuty. „Byl to kvalitní zápas, který se nesl oboustranně v útočném duchu, Atmosféra na stadionu byla skvělá," řekl.

Jeho mužstvo prý rozhodně nebude hrát v odvetě na bezbrankovou remízu, která by Viktorii zaručila postup. „Budeme dál hrát útočný fotbal," slíbil.

A jaký by si přál v odvetě výsledek? „Je mi celkem jedno, jaký výsledek uhrajeme. Hlavně, když postoupíme," dodal Dušan Uhrin mladší.

Autor: Václav Vacek