Dvaadvacetiletý Jan Krob, jenž přišel do Dynama loni na hostování z pražské Sparty, v nedělním úvodním střetnutí jarní části Gambrinus ligy vyrazil v nastaveném čase míč po Doškově střele tělem z brankové čáry. Hosté z Teplic sice reklamovali ruku, rozhodčí Adam ale vše viděl jinak.

A jak celou tu situaci viděl hráč samotný? „Došek si zpracoval míč ve vápně a vypálil, já stál na čáře a on mě naštěstí trefil,“ líčí levonohý obránce infarktový moment zápasu.

A co ta ruka? Byla?

Nejdřív mě trefil do břicha, pak se to odrazilo do ruky. Že by to ale byla úmyslná ruka, to ani náhodou! Penalta to tudíž stoprocentně nebyla.

Nezatrnulo vám ale v tu chvíli? I za neúmyslnou ruku už bylo dost pokutových kopů…

Já se podíval na rozhodčího a hrálo se dál, takže naštěstí to bylo v pohodě. Zaplaťpánbůh, prohrát 1:0 v poslední minutě gólem z penalty, to by byla velká škoda.

Že jste byl v pravý čas na správném místě, byla náhoda, nebo záměr?

Já hlídal Matulu, který zavíral zadní tyč. Když se míč po rohu odrazil k Doškovi, já se jen posunul do brány. Že bych stál na čáře cíleně, to ne. Měl jsem zadní tyč, tak jsem tam zůstal. Naštěstí.

Brankář Kučera upozornil, že ještě předtím, než začali řvát ruka hosté, jste vy reklamovali, že si míč rukou zpracoval Došek…

Něco jsem zaslechl v šatně, všechno ale bylo v takové rychlosti, že já nic neviděl.

Zmiňoval jste, že prohrát gólem v poslední minutě z penalty by byla velká škoda. Bylo by to ale asi i hodně kruté. Myslím, že minimálně bod jste si zasloužili, ne?

Souhlasím, byl to vyrovnaný zápas, šancemi jsme měli my i oni.

Byť jste hráli doma, bod berete?

Určitě. Bod s prvním mužstvem tabulky není špatný. Doufejme, že na konci soutěže se nám bude hodit.

Zatímco těsně před ligou proti Jihlavě jste jezdil po levé lajně a přihrával na dva góly, teď jste se tolik dopředu nedostal. Měli jste z Teplic přece jen respekt?

Byl to jiný zápas. S Jihlavou to byla příprava, teď šlo o ligové body. Hlavně Teplice na pravé straně měly Verbíře a za ním Vidličku. To je sehraná dvojka, navíc Verbíř je hodně zkušený i rychlý, tak jsem dával víc pozor a snažil se hrát spíš zezadu. Přesto je fakt, že bych se měl dostávat víc dopředu, Teplice mi to ale bohužel moc neumožnily.

Vyjíždět po lajně je ale vaší oblíbenou činností. Táhne vás to dopředu?

V dnešním fotbale už to tak je, že by ofenzivní obránce měl vyjíždět aspoň čtyřikrát pětkrát za poločas.

Jak se vám na Verbíře hrálo? Je to hodně složité?

Já ho v lize sleduji, jeho styl se mi líbí. Je to pila po lajně, jezdec, má výbornou kopací techniku. Nějaké centry i tady měl, ale že by se nějak prosadil, to myslím, že ne. Snad si mohu troufnout říct, že z mé strany to zezadu bylo docela dobré.

Bod dobrý, Kladno ale uhrálo v Boleslavi všechny tři!

Pravda, Boleslav nám moc nepomohla, my ale musíme koukat sami na sebe.

Vidíte šanci i teď na Slavii?

Slavii jsme viděli proti Bohemians a všimli jsme si, že vzadu tam měla okénka. Snad bychom mohli nějaký dobrý výsledek taky uhrát. Musíme si to ale odmakat, ale v Edenu na tom krásném stadionu to ani nejde odchodit. Jistě přijde hodně lidí a všichni se na ten zápas moc těšíme.