Liverpool přehrál West Ham, United uspěli v derby

Praha - V německé lize deklasoval Bayern Hannover díky Robbenově hattricku.

18.4.2010 1

Neville z Manchesteru United originálně slaví trefu střelce vítězného gólu Scholese.Foto:

Fotbalisté Manchesteru United porazili v 35. kole anglické ligy v městském derby Manchester City na jeho stadionu 1:0.

Díky brance záložníka Paula Scholese z nastaveného času si uchovali naději na titul. Obhájce prvenství ztrácí bod na vedoucí Chelsea, která ve dalším sobotním mači podlehla Tottenhamu.

Pětatřicetiletý veterán Scholes si v třetí minutě nastavení naskočil na přesný Evrův centr a hlavičkou k tyči oslavil páteční roční prodloužení smlouvy s "Rudými ďábly".

Domácí nebodovali po třech vyhraných zápasech za sebou a v případě úspěchu Tottenhamu přijdou o čtvrté místo.

United tak stejně jako v zářijovém sedmibrankovém duelu se City, v němž se stal hrdinou Owen, rozhodli o nejtěsnějším vítězství až v nastaveném čase.

Shodou okolností byl u toho opět rozhodčí Martin Atkinson, který na podzim City naštval prodloužením duelu o šest minut, i když avizoval jen čtyři.

Původně měl dnešní duel pískat Steve Bennett. Ten se však nemohl vinou zastavení leteckého provozu nad Evropou kvůli sopečnému popelu dostat z Rumunska, kde byl na kurzu pro rozhodčí.

Naopak Chelsea zaváhala v Tottenhamu. Ani Petr Čech nedokázal zabránit prohře 1:2. Kromě Baleho ho z penalty přelstil i Defoe.

Liverpool v generálce na Evropskou ligu přehrál West Ham

Fotbalisté Liverpoolu porazili v dohrávce 35. kola anglické ligy West Ham 3:0 a uchovali si teoretickou šanci na účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Na čtvrtý Tottenham ale ztrácejí pět bodů, navíc mají odehráno o zápas víc.

Jejich dnešní soupeř, v jehož dresu odehrál celý zápas Radoslav Kováč, zůstává nadále ohrožen sestupem. Před osmnáctým Hullem má náskok tří bodů.
Liverpool se dostal brzy do dvoubrankového vedení zásluhou Benajuna a N'Goga, navíc soupeře do mnoha šancí nepouštěl.

Když si v 59. minutě dali třetí gól hosté sami, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Kouč Rafael Benítez tak už mohl pomalu přemýšlet o čtvrtečním semifinále Evropské ligy, před nímž čeká celý tým kvůli kolapsu letecké dopravy zřejmě strastiplná cesta autobusem do Madridu.

ANGLIE 35. kolo

Manchester City - Manchester United 0:1 (90.+3 Scholes), Birmingham - Hull 0:0, Blackburn - Everton 2:3 (69. N'Zonzi, 81. Roberts - 4. Arteta z pen., 79. Yakubu, 90. Cahill), Fulham - Wolverhampton 0:0, Stoke - Bolton 1:2 (13. Kitson, 85. a 88. M. Taylor), Sunderland - Burnley 2:1 (25. Campbell, 41. Bent - 82. Thompson),Tottenham - Chelsea 2:1 (15. Defoe z pen., 44. Bale - 90.+3 Lampard),Wigan - Arsenal 3:2 (80. Watson, 89. Bramble, 90.+1 N'Zogbia - 41. Walcott, 48. Silvestre), Portsmouth - Aston Villa 1:2 (10. Brown - 17. Carew, 82. Delfouneso), Liverpool - West Ham United 3:0 (19. Benajun, 29. N'Gog, 59. vlastní Green).

Pořadí: 1. Chelsea 35 zápasů/77 bodů, 2. Manchester United 35/76, 3. Arsenal 35/71, 4. Tottenham 34/64, 5. Manchester City 34/62, 6. Liverpool 35/59.

NĚMECKO: Fantastický Robben si zastřílel

Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali ve 31. kole německé ligy i díky hattricku Nizozemce Arjena Robbena zachraňující se Hannover na svém hřišti 7:0 a vrátili se do čela tabulky o dva body před Schalke.

To se v sobotu odpoledne vzpamatovalo ze dvou předchozích ligových proher a doma zdolalo Mönchengladbach 3:1. Na třetí místo se posunuly Brémy po výhře 4:2 nad mistrovským Wolfsburgem. Leverkusen je po prohře se Stuttgartem o skóre čtvrtý.

Bayern rozhodl zápas s outsiderem už v prvním poločase, ve kterém se trefili postupně Olič, Robben a Müller. I v druhém poločase pokračovala jasná dominance domácích.

Hattrickem se předvedl nizozemský krajní záložník Robben, jenž zaznamenal v domácí soutěži už čtrnáct branek a je nejlepším střelcem bavorského klubu.

Druhé branky v zápase si připsali i chorvatský útočník Olič a německý ofenzivní záložník Müller. Bayern tak suverénně zvládl generálku na Lyon, se kterým se ve středu střetne v úvodním semifinále Ligy mistrů.

Schalke poslal do vedení už v 8. minutě chorvatský záložník Rakitič, ale hostující argentinský útočník Bobadilla za dalších osm minut vyrovnal. Domácím vrátil vedení gólem do šatny v nastaveném čase Peruánec Farfán.

Svěřencům trenéra Magatha se povedl i vstup do druhého poločasu a hned po dvou minutách zdvojnásobil vedení dvaadvacetiletý Rakitič z penalty.

Brémy předvedly zvrat

Brémy otočily zápas ve Wolfsburgu a po výhře 4:2 se posunuly na třetí místo o skóre před Leverkusen. Hosté potvrdili dobrou formu a v lize vyhráli popáté z posledních šesti zápasů. Úřadujícího mistra poslal do vedení v 18. minutě nejlepší střelec soutěže Džeko svým dvacátým ligovým gólem v sezoně.

Ve 38. minutě vyrovnal záložník Frings, ale "Vlkům" vrátil vedení o dvě minuty později Brazilec Grafite. Hráči Werderu v druhém poločase dominovali a po brankách Pizzara, Fringse a střídajícího Hugo Almeidy dokonali obrat.

Peruánec Claudio Pizzaro se svým dnešním 133. gólem v bundeslize dotáhl na Brazilce Giovane Élbera, nejlepšího neněmeckého střelce v historii soutěže.

Trápící se Leverkusen prohrál ve Stuttgartu 1:2, počtvrté z posledních pěti zápasů v domácí soutěži nebodoval a propadl se na čtvrté místo.

Hosté začali dobře a po třinácti minutách je poslal do vedení svým devatenáctým ligovým gólem v sezoně útočník Kiessling. Téměř vzápětí však neudržel nervy Švýcar Barnetta, který byl vyloučen za dvě žluté karty v rozmezí tří minut.

Domácí využili početní výhodu po půl hodině hry, kdy vyrovnal desátým ligovým gólem v sezoně Cacau. Brazilský rodák zápas otočil pět minut před koncem, kdy podruhé v utkání překonal obranu hostů i s krajním bekem Michalem Kadlecem.

Hamburk doma podlehl nováčkovi z Mohuče 0:1, propadl se na sedmé místo a vzdálil se evropským pohárům.

Domácí tak neuspěli v generálce na čtvrteční úvodní semifinále Evropské ligy proti Fulhamu. Jedinou branku utkání vstřelil ve 20. minutě nejlepší střelec hostů Bancé. V záloze HSV odehrál 69 minut kapitán David Jarolím, David Rozehnal do utkání z lavičky nezasáhl.

Německo, 31. kolo:

Freiburg - Norimberk 2:1
(4. vlastní Maroh, 60. Cissé - 49. Maroh), Hamburk - Mohuč 0:1 (20. Bancé), Schalke - Mönchengladbach 3:1 (8. a 47. z pen. Rakitič, 45.+1 Farfán - 16. Bobadilla), Stuttgart - Leverkusen 2:1 (29. a 85. Cacau - 13. Kiessling), Wolfsburg - Brémy 2:4 (18. Džeko, 40. Grafite - 38. z pen. a 62. Frings, 49. Pizzaro, 75. Hugo Almeida), Bayern Mnichov - Hannover 7:0 (30., 50. a 90.+1 Robben, 21. a 49. Olič, 44. a 62. Müller),Dortmund - Hoffenheim 1:1 (57. Valdez - 89. vlastní Hummels), Frankfurt - Hertha Berlín 2:2 (37. Korkmaz, 63. Russ - 17. Kačar, 43. Raffael).

Pořadí: 1. Bayern 31 zápasů/63 bodů, 2. Schalke 31/61, 3. Brémy 31/54, 4. Leverkusen 31/54, Dortmund 31/53.

ŠPANĚLSKO: Barcelonské derby skončilo smírně, Espaňol hvězdy uhlídal

Fotbalisté vedoucí Barcelony v 33. kole španělské ligy remizovali v městském derby s Espaňolem na soupeřově hřišti bez branek a ukončili svou sedmizápasovou vítěznou sérii v domácí soutěži.

Obhájce titulu, jenž dohrál zápas bez vyloučeného obránce Daniho Alvese, tak vede tabulku o čtyři body před Realem Madrid. Rival v boji o titul má však k dobru nedělní zápas s třetí Valencií.

Klíčový moment derby přišel po hodině hry, kdy musel hřiště po druhé žluté kartě předčasně opustit brazilský krajní bek Dani Alves.

Hosté sice i v oslabení měli šance, ale jejich útok v čele s nejlepším střelcem soutěže Messim na pozornou domácí obranu nevyzrál. Svěřencům trenéra Guardioly se tak příliš nepovedla generálka na úterní úvodní semifinále Ligy mistrů proti Interu Milán.

V dalším dnešním zápase porazila Sevilla na svém stadionu Gijón jasně 3:0 a vrátila se na čtvrté místo, znamenající předkolo Ligy mistrů. Pátá Mallorca ztrácí dva body, má však k dobru nedělní zápas s Pamplonou.

Domácí poslal do vedení už v 8. minutě malijský útočník Kanouté, náskok pojistil v 53. minutě svým jedenáctým ligovým gólem nejlepší střelec Sevilly Luís Fabiano. Na konečných 3:0 uzavřel deset minut před koncem obránce Cala, jenž skóroval v domácí soutěži v třetím zápase za sebou.

Real Madrid se opět vrátil na dostřel k Barceloně, když v nedělním duelu zdolal Valencii 2:0.

Trefila se i superstar Cristiano Ronaldo. Jeho "bílý balet" je v tabulce druhý o bod za katalánským lídrem.

Španělsko, 33. kolo:

Espaňol Barcelona - FC Barcelona 0:0, FC Sevilla - Gijón 3:0 (8. Kanouté, 53. Luís Fabiano, 80. Cala), Villarreal - Atlético Madrid 2:1 (21. Godín, 43. Rossi - 64. Agüero), La Coruňa - Almería 0:0, Málaga - Valladolid 0:0, Tenerife - Getafe 3:2 (30., 70. a 77. Nino - 10. Pedro León, 75. Casquero), Xerez - Santander 2:2 (6. Orellana, 73. Víctor Sánchez - 43. a 57. z pen. Tchité), Bilbao - Zaragoza 0:0, Real Madrid - Valencie 2:0 (25. Higuaín, 78. Ronaldo), Mallorca - Pamplona 2:0 (36. Rubén, 90.+1 Keita).

Pořadí: 1. Barcelona 33 zápasů/84 bodů, 2. Real 33/83, 3. Valencia 33/59, 4. Mallorca 33/55, 5. FC Sevilla 33/54, 6. Villarreal 33/49.

ITÁLIE: AC Milan podlehl v Janově Sampdorii

Fotbalisté AC Milán prohráli v 34. kole italské ligy se Sampdorií Janov na jejím hřišti 1:2 a zisk titulu se jim výrazně vzdálil. Hosté, kteří dohráli zápas bez vyloučeného obránce Bonery, z posledních šesti ligových utkání vyhráli jen jednou a na momentálně vedoucí Inter ztrácejí šest bodů.

Naopak Sampdoria potřetí za sebou v soutěži zvítězila a posunula se na čtvrté místo, zajišťující předkolo Ligy mistrů.

Milánský celek, v jehož sestavě opět chyběl obránce Marek Jankulovski, začal v Janově dobře a ve 20. minutě ho poslal do vedení svým čtrnáctým ligovým gólem nejlepší střelec týmu Borriello. Devět minut po přestávce ale obránce "Rossoneri" Bonera nedovoleně zastavil v pokutovém území
Cassana a dostal červenou kartu. Sám faulovaný útočník z penalty vyrovnal.

Domácí pak početní výhodu zužitkovali až v druhé minutě nastaveného času. O jejich vítězství rozhodl nejlepší střelec týmu Pazzini svou patnáctou ligovou trefou v sezoně.

Palermo počtvrté za sebou v Serii A nedokázalo vyhrát na soupeřově hřišti a po remíze 2:2 s Cagliari se propadlo na pátou pozici. Hosté sice ještě minutu před koncem prohrávali o dvě branky, ale zásluhou skórujících Miccoliho a Hernándeze v nastavení vybojovali alespoň bod.

Na šesté místo před Juventus poskočila Neapol, která porazila díky dvěma gólům argentinského útočníka Lavezziho nováčka z Bari na jeho stadionu 2:1.

V neděli se odehrálo derby dvou nesmiřitelných válečníků. V boji o Řím uspělo favorizované AS 2:1.

ITÁLIE, 34. kolo

Bari - Neapol 1:2 (75. Almirón - 28. a 57. Lavezzi), Bergamo - Fiorentina 2:1 (6. Pinto, 69. Tiribocchi - 75. Montolivo), Cagliari - Palermo 2:2 (28. Cossu, 89. Jeda - 88. Miccoli, 90.+3 Hernández), Catania - Siena 2:2 (11. Maxi López, 50. Biagianti - 49. Maccarone, 69. Vergassola), Parma - FC Janov 2:3 (60. Zaccardo, 62. vlastní Bocchetti - 33. a 52. Palacio, 73. Fatic), Sampdoria Janov - AC Milán 2:1 (54. Cassano z pen., 90.+2 Pazzini - 20. Borriello), Udine - Boloňa 1:1(90.+1 Di Natale - 3. vlastní Zapata),Udine - Boloňa 1:1 (90.+1 Di Natale - 3. vlastní Zapata), Lazio Řím - AS Řím 1:2 (14. Rocchi - 53. z pen. a 63. Vučinič).

Pořadí: 1. AS Řím 34 zápasů/ 71 bodů, 2. Inter 34/70, 3. AC Milán 34/64, 4. Sampdoria 34/57, 5. Palermo 34/55.