Ústí vyhrálo potřetí za sebou, Brno remizovalo

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Fotbalisté Ústí ve 4. kole druhé ligy zvítězili nad Karvinou 4:2. Rezerva Sparty padla se Zlínem.

27.8.2011

Fotbalisté Ústí (v bílém) proti Karviné.Foto: Deník/Karel Pech

Fotbalisté Ústí nad Labem v druhé lize potřetí za sebou vyhráli. Po sobotní domácím vítězství 4:2 nad Karvinou, k němuž dvěma góly přispěl středopolař Zachariáš, se v tabulce posunuli na třetí místo.

Fotbalisté Zlína bodovali i ve čtvrtém kole druhé ligy a po vítězství 1:0 na hřišti Sparty Praha B jsou druzí. Branku vstřelil čtvrt hodiny před koncem Jiří Dobeš a hosté už těsné vedení uhájili i po Švachově vyloučení.

Ve druhém domácím utkání druholigové sezony hostila Zbrojovka Bohemians Praha. Brňané remizovali 1:1, když obě branky padly v úvodních třech minutách.

Fotbalisté druholigového Třince slaví první letošní výhru. V sobotu porazili brankami Marošiho a Nekudy Sezimovo Ústí.

Jediný okamžik rozhodl o druhé porážce fotbalistů Znojma ve čtvrtém kole druhé nejvyšší soutěže. Ve 41. minutě přišlo zatmění fotbalových schopností obránce Sukupa. Jeho špatnou malou domů potrestal sokolovský Mlika, jediný střelec zápasu.

Šestnáct opavských fanoušků jelo podpořit svůj tým do dalekého Varnsdorfu. Žádný extra fotbal ale neviděli. Slezané na hřišti posledního týmu druhé ligy uhráli bezbrankovou remízu, když zajímavých fotbalových momentů bylo jako šafránu.

Brno - Bohemians Praha 1:1 (1:1)

Kdo nepřišel na stadion hned od začátku, přišel o dvě branky. Už v první minutě se domácí dostali do vedení. Švancara utekl po levé straně, obehrál obránce a z hranice velkého vápna nacentroval před bran ku Pražanů. Nastřelený balón si za záda vlastního brankáře srazil některý z obránců Bohemians.

Radost brněnských fanoušků, kteří poprvé na hřišti viděli i novou posilu záložníka Václava Kolouška, ale netrvala dlouho. Hned z následující akce se totiž prosadili i hosté a ve třetí minutě utkání tak na světelné tabuli svítilo skóre 1:1. Centr přilétl na nekrytou levou stranu brněnské obrany, odkud střílený balón do vápna uklidil do brněnské sítě za bezmocného Bureše útočník Huňa.

Po úvodních střeleckých závodech se hra uklidnila. Až ve 37. minutě měli Bohemians obrovskou šanci, kdy Očovan po špatně zahrané ofsajdové pasti Brňanů šel z levé strany sám na Bureše, ale tvrdou střelou trefil jen gólmanovu nohu. O pět minut později přišla Zbrojovka o nejzkušenějšího obránce Zbožínka, který musel po jednom se soubojů vystřídat

Ve druhém poločase měl dvakrát na kopačce slibnou šanci Došek, ale poprvé balón netrefil, podruhé jej vychytal gólman Bohemians. Další šanci měl v 79. minutě kapitán Švancara, který ve skrumáži po rohovém kopu neusměrnil míč mezi tři tyče.

Nejblíže brance byla Zbrojovka pět minut před koncem utkání. Ve vyložené šanci byl sám na malém vápně Simerský, ale střelou z první trefil jen pražského brankáře.

Branky: 1. vlastní Horáček - 2. Huňa. Rozhodčí: Možíš - Tacina, Santarius. ŽK: Pašek, Švancara, Fall, Koloušek, Buchta, Polák - Križan, Macháček. Diváci: 1559.

Brno: Bureš - Pašek, Buchta, Zbožínek (42. Pernica), Polák - Šamánek (67. Fall), Koloušek, Simerský, Borák - Došek (73. Doležal), Švancara. Trenér: Wagner.
Bohemians: Winter - Flachbart, Horáček, Penc, Grznár - Fenyk (13. Duchnič), Demeter, Macháček, Križan (83. Janda) - Očovan (60. Ibe), Huňa. Trenér: Barát.

Ústí nad Labem - Karviná 4:2 (3:0)

V Ústí se hrál zápas dvou odlišných poločasů. V tom prvním domácí Severočeši pokračovali ve střelecké produktivitě z Jihlavy, kde před týdnem vyhráli 5:2.

Po dvou Vaněčkových nevyužitých šancích překonal v 22. minutě karvinského brankáře Kafku poprvé Zachariáš. Za další čtyři minuty přidal tentýž ústecký záložník druhý gól po Benčíkově rohovém kopu. Před přestávkou zvýšil Valenta po další standardní situaci už na 3:0.

Po změně stran oživil trenér hostů Karel Kula hru svého týmu dvojím střídáním. V 50. minutě překonal Hrtánek zblízka domácího brankáře Nováka, Karvinští získali herní převahu a zatlačili protivníka do obrany. V 77. minutě snížil z penalty Jursa, když předtím rozhodčí Moláček vyloučil ústeckého špílmachra Martykána za ruku v šestnáctce.

Pět minut před koncem trefil střídající Cverna břevno domácí branky. Karviná vrhla všechny síly do útoku, ale jejím zadákům utekl ústecký náhradník Peterka, nadvakrát překonal Kafku a uzavřel brankový účet zápasu na 4:2.(ČTK)

Branky: 22. a 26. Zachariáš, 42. Valenta, 90.+2 Peterka - 50. Hrtánek, 77. Jursa z pen. Rozhodčí: Lerch - Moláček, Zeman. ŽK: Benčík, Džuban, Veverka, Zachariáš, Novák - Mišinský, Motyčka. ČK: 76. Martykán (Ústí). Diváci: 712.

Ústí n. L.: Novák - Hyčka, Džuban, Valenta, Zeman - Brunclík (65. Peterka), Zachariáš, Martykán, Benčík - Vaněček (83. Holek), Veverka (78. Volek). Trenér: Habanec.
Karviná: Kafka - Hoffman, Motyčka, Bolf, Knötig - Hrtánek, Jursa, Milosavljevič, Látal (46. Chovanec) - Bartošek (46. Ciku), Mišinský (84. Cverna). Trenér: Kula.

Sparta B - Zlín 0:1 (0:0)

Začátek zápasu vyšel lépe mladým sparťanům, kteří dostali soupeře pod tlak. Zlín postupem času vyrovnal hru a po 20 minutách si také vypracoval první šanci, Železníkovo sólo ale domácí brankář Holý zneškodnil. Vzápětí vynikl na druhé straně také Dostál, který vyrazil Hušbauerovu střelu zblízka.

Několik možností skórovat nevyužil sparťanský útočník Slepička, Zlín kontroval Poznarovým břevnem. Nakonec rozhodla 76. minuta, kdy Švach z levé strany odcentroval a střídající Jiří Dobeš poslal hosty do vedení.

Tři minuty nato ale Švach dostal druhou žlutou kartu a Zlín dohrával v oslabení. Tři body mu zachránil brankář Dostál, který tři minuty před koncem zlikvidoval další Slepičkovu tutovku.(ČTK)

Branka: 76. J. Dobeš. Rozhodčí: Ochotnický - Košec, Kovařík. ŽK: Poznar, Švach, Elšík, Dostál (všichni Zlín). ČK: 79. Švach. Diváci: 325.

Sparta B: Holý - Sus, Rada, Brabec, Frýdek - Sýkora, Jánoš (81. Jeřábek), Tomášek, Hušbauer - Putz (46. Jirásek), Slepička. Trenér: Svoboda.
Zlín: Dostál - Jugas, Malý, Kubica, Jelínek - Paciorek (46. Elšík), Polách, R. Dobeš - Poznar, Železník (63. J. Dobeš), Švach. Trenér: Skácel.

Vlašim - Most 7:0 (4:0)

Branky: 40. z pen. a 44. Strnad, 2. vlastní Řehák, 23. Koytza, 51. Pokorný, 52. Macek, 74. Vukovič. Rozhodčí: Orel - Urban, Blažej. ŽK: Strnad, Vukovič - Frnoch, Ruseckij. Diváci: 480.

Vlašim: Toma - Vebr, Petrů, M. Nešpor, Mareš - Kotyza, Macek, Pokorný (64. Radosta), Kolašinac (56. Průcha) - Vrťo (56. Vukovič), Strnad. Trenér: Nádvorník.
Most: Pokorný - Jendruščák, Hofmann (64. Běloušek), Bohata, Řehák (46. Guyen) - Christof (36. Nikovski), Ruseckij, Rosendo, Oboya - Danoski, Frnoch. Trenér: Zach.

Třinec - Sezimovo Ústí 2:0 (1:0)

Třinec do letošní sezony vstoupil špatně, na plný bodový přísun si musel počkat až do čtvrtého kola. Poradil si v něm s loňským nováčkem soutěže, který úvodní dvě venkovní střetnutí vyhrál.

Tentokrát Sezimovo Ústí narazilo, tým kouče Luhového mu nedovolil skórovat a navíc v závěrečných okamžicích obou poločasů mu zasadil rozhodující rány. Na gólech má velký podíl Malíř – v prvním případě ideálním centrem našel hlavu Marošiho a ve druhém se jeho centr dostal ke střídajícímu Nekudovi, který napálil míč do sítě.

Hosté zahrozili v prvním dějství, ale Lipčák nebezpečné střely Sklenáře a Ciferského kryl. „Nepodali jsme tak bojovný výkon, jako v předchozích utkáních, proto jsme prohráli,“ prohlásil hostující trenér Luboš Zákostelský.

„Po předešlých zápasech nám trenér vyčítal nedostatek snahy a rvavosti, a tak jsme to dnes napravili,“ řekl třinecký záložník Pavel Malíř.

Branky: 45. Maroši, 90.+2 Nekuda. Rozhodčí: Bíma - Pelikán, Hájek. ŽK: Lisický, Rehák, Siegl - Ciferský, Dobal. Diváci: 789.

Třinec: Lipčák - Lisický, Kuděla, Rehák, Siegl - Malíř, Hanus (35. Pospíšil), Maroši, Joukl - Sznek (78. Nekuda), Gavlák (90. Surinek). Trenér: Luhový.
Sezimovo Ústí: Frišták - Ciferský, Ptáček, Nesvadba, Rožboud (81. Šturma) - Dobal, Javorek, Kostečka - Vukadinovič (62. Kotrba), Sklenář, Vyhnal (73. Mach). Trenér: Zákostelský.

Znojmo - Sokolov 0:1 (0:1)

Hostující Baník si díky nepřesnosti mladého obránce vylepšil svoji bilanci s jihomoravskými celky. Po remíze s Brnem v minulém kole přidal tři body ve Znojmě. „Přitom začátek zápasu jsme hráli fotbal, který nás zdobil v úvodních úspěšných zápasech. Pak jsme se přizpůsobili hře Sokolova, který se spoléhal hlavně na nakopávané míče,“ nabídl svůj pohled na úvod zápasu domácí trenér Bohumil Smrček.

Všechny taktické plány nakonec zhatila nepovedený manévr v zadních řadách. Jediný gól zápasu vstřelil čtyři minuty před přestávkou Mlika po chybě Sukupa, který poslal nepovedenou malou domů. Hostující útočník se ve vyložené šanci trefil přímo pod břevno a udělal velkou radost svému kapitánovi Dřížďalovi. Ten stejně jako další sokolovský obránce Dvorník ještě nedávno oblékal brněnský dres..

Do kabiny pak šel Sukup hodně smutný. „Nemá smysl mu něco vyčítat nebo vysvětlovat. Musí se s tím srovnat, ví, jakou chybu udělal,“ bránil Smrček odchovance Slovácka.

Domácí Znojmo se snažilo ve druhém poločase vyrovnat, nicméně vytvořilo si pouze jednu vyloženou šanci. Zkušený Pacanda posadil v 52. minutě míč na hlavu Vašíčkovi, ten ale mířil pouze do brankáře Bučka. „Sokolov hrál velmi takticky. Nějaké šance jsme měli, ale bohužel jsme nesrovnali,“ řekl Smrček.

Znojmo se po výborném startu druhé ligy zvolna propadá do středu tabulky, k čemuž přispěla druhé porážka za sebou. Jihomoravané při nich navíc vstřelili pouze jedinou branku. „Samozřejmě že mohlo být líp. Na druhou stranu nám současné umístění sedí víc. Aspoň nebudeme tak na očích,“ uvědomoval si trenér.

V příštím kole se hráči Znojma podívají na jihlavský stadion, ještě předtím však v úterý vyzvou ve třetím kole Ondrášovka Cupu prvoligové Bohemians 1905

Branka: 41. Mlika. Rozhodčí: Ondráš - Slavík, Lakomý. ŽK: Sukup, Podzemský - Hájovský, Dřížďal. Diváci: 720.

Znojmo: Hrubý - Hříbek, Jonov, Mička, Sukup (84. Krhut) - Lukáš (78. Okleštěk), Podzemský, Hnaníček, Zifčák - Pacanda, Vašíček. Trenér: Smrček.
Sokolov: Buček - Dřížďal, Dvorník, Hájovský (38. Benda), Hanzlík - Glaser (90. Kura), Čada, Šindelář, Vrtělka, Vaněček - Mlika (83. Geňo). Trenér: Látal.

Čáslav - Jihlava 0:0

Rozhodčí: Proske - Marek, Makovička. ŽK: Kunášek, Němeček - Velický, Gabriel, Komárek. Diváci: 910.

Čáslav: Ducheček - Špidlen, Němeček, Karal, Kunášek - Prášil, Rakovan, Šisler - Džafič (75. Kaňák), Fikejz, Voltr (86. Timm). Trenér: Abrhám.
Jihlava: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Komárek, Gavrič - Dolejš (62. Kosak), Dort (81. Kučera), Velický, Vaculík - Mešanović, Tecl (71. Sedláček). Trenér: Pivarník.

Varnsdorf - Opava 0:0

Největší šanci měli hosté ve 23. minutě. Partyš zahrával rohový kop na přední tyč, kde si vyskočil Cigánek a jeho hlavičku gólman Porcal s velkými potížemi vytáhl na břevno. Ještě předtím zlikvidoval hostující gólman nájezd jednoho z varnsdorfských hráčů.

„Odehráli jsme zápas, který byl hodně o bojovnosti. Domácí měli přehuštěný střed a my jsme se jen těžko přes něj dostávali,“ řekl záložník Slezského FC Opava Zdeněk Partyš. „Hra se vesměs odehrávala mezi oběma šestnáctkami,“ dodal ještě osmadvacetiletý záložník Opavy.

Ve druhém dějství se obraz hry nezměnil. V 54. minutě stáhl trenér Mazura ze hry Lumíra Sedláčka a Riškou posílil defenzivu, Slezané od tohoto okamžiku hráli jen na jednoho útočníka. V 80. minutě mohl nováček druhé ligy z Opavy znovu udeřit. Na Partyšův centr si naběhl Wirth, ale gólman Porcal svůj tým znovu podržel.

Největší šanci Slovanu ve druhém poločase měl Rudyntsky, který z dobré pozice hlavou o metr minul Blahovu bránu. „Fanoušci možná čekali vítězství, ale máme plusový bod a ten se počítá,“ řekl ještě Partyš.

Rozhodčí: Paták - Lhoták, Šecová. ŽK: Kotiš - Čáp, Cigánek, Radzinevičius, Formánek. Diváci: 980.

Varnsdorf: Porcal - Breite, Pimpara, Stehlík, Kotiš (66. Jordák) - Rudnickij, Koblížek, Jakobovský (17. Cana), Mach - Procházka, Chod (61. Matějov). Trenér: Křeček.
Opava: Blaha - Wirth, Cigánek, Formánek, Čáp - Partyš, Křeček, Sedláček (54. Riška), Vyskočil - Mrázek (90. Neubert), Radzinevičius (76. Halaška). Trenér: Mazura.

27.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Rakušan: Hnutí STAN je připraveno soudit se o mandát Drábové

Praha - Hnutí STAN je podle středočeského lídra Víta Rakušana připraveno soudit se o mandát krajské zastupitelky Dany Drábové, pokud by ho někdo napadl. Drábová je totiž předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB), ačkoli podle ministerstva vnitra mohou být zastupiteli jen řadoví státní zaměstnanci. STAN tvrdí, že souběh funkcí je podle zákona možný. I kdyby hnutí u soudu neuspělo, výsledkem bude alespoň precedentní rozhodnutí, které vyjasní současný stav, řekl dnes Rakušan novinářům.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.