Vedoucí tým druhé ligy Hradec po sedmi výhrách ztratil body

Praha - Fotbalisté Hradce Králové ve druhé ligy po sedmi výhrách za sebou poprvé ztratili body. Východočeši v 11. kole remizovali 1:1 ve Vlašimi, přesto si udrželi vedoucí příčku v tabulce. Stejný výsledek dnes uhrály v Pardubicích také České Budějovice, druhý z týmů, který po minulé sezoně sestoupil z nejvyšší soutěže.

12.10.2013 AKTUALIZOVÁNO 13.10.2013

FOTBAL - ilustrační foto.Foto: DENÍK

Hradec na půdě čtrnácté Vlašimi v úvodu směřoval za osmým vítězstvím po sobě, ve 24. minutě ho poslal do vedení střelou k tyči Plašil. Jenže domácí Jeřábek po půlhodině po rohu vyrovnal a ve 42. minutě hostům ještě víc zkomplikoval situaci Kulič, který se nechal vyloučit.

"Votroci" i v oslabení dokázali několikrát zahrozit, Vlašim ale podržel brankář Švenger, který ve středočeském klubu hostuje ze Sparty. Naprázdno tentokrát vyšel nejlepší střelec druhé ligy s deseti brankami David Vaněček, hostující kanonýr neskóroval poprvé od 3. kola.

Na druhé místo v neúplné tabulce Fotbalové národní ligy poskočilo Ústí. Severočeši vyhráli před téměř čtyřmi tisícovkami diváků na půdě nováčka Frýdku-Místku 3:2 a bodovali po dvou předešlých prohrách.

České Budějovice vedly v Pardubicích po Haškově brance z 27. minuty. Účastníka minulého ročníku nejvyšší soutěže pak v druhém poločase několikrát podržel brankář Křížek, ale Východočeši přece jen vyrovnali. Pět minut před koncem se trefil Jeřábek a prodloužil domácí neporazitelnost Pardubic v sezoně. Jihočeši jsou v neúplné tabulce šestí.

Žižkov udolal poslední Vltavín

Žižkov, který před týdnem v úvodním osmifinále Poháru České pošty porazil prvoligové Brno 1:0, na poslední Vltavín v pražském derby dlouho nedokázal vyzrát. Třetí výhru v sezoně zařídil Viktorii až v 81. minutě Bartl. Nováček Vltavín prohrál pošesté za sebou a s pěti body se dál krčí na chvostu tabulky.

Z předposlední pozice se nedostali Bohemians Praha. Střížkovští hráči podlehli na svém stadionu 2:4 Varnsdorfu, jenž naopak po čtvrté výhře za sebou poskočil na páté místo.

Bohemians dokázali odpovědět na vedoucí branku Mikiniče dvěma zásahy Ptáčka, ale varnsdorfský Synek ještě v prvním poločase vyrovnal. Po změně stran už dominovali Severočeši, za které se prosadili opět Mikinič a střídající Daníček.

Za Bohemians hrál i obránce Jan Halama, který je jedním z jedenácti obviněných fotbalistů v sázkařské aféře. Disciplinární komise přitom všem podezřelým v kauze zastavila činnost a ve čtvrtek upozornila, že v případě neoprávněného startu hrozí klubům potrestání.

Karviná porazila Třinec 2:1 a v druhé fotbalové lize je druhá

Fotbalisté Karviné porazili v druhé lize Třinec 2:1 a v tabulce je po jedenácti kolech před nimi jen Hradec Králové. V druhém dnešním utkání Most - Sokolov branka nepadla.

Ve slezském derby skóroval jako první po čtvrthodině hry domácí Ciku, ale více šancí měli v první půli hosté z Třince. Hupka, Gulajev ani Malík však neuspěli.

V druhém poločase nasadil Třinec do hry bývalého karvinského hráče Wojnara a právě on devět minut před koncem po přihrávce za domácí obranu vyrovnal. Karviná však dokázala rychle odpovědět, Gonda se z 20 metrů trefil přesně.

Most hrál proti Sokolovu od 73. minuty přesilovku, když Vondráček stáhl na polovině hřiště zezadu za dres Šlapáka a dostal druhou žlutou kartu. Krátce nato mohl rozhodnout domácí Jiří Procházka, ve velké šanci však netrefil z deseti metrů branku.

Karviná - Třinec 2:1 (1:0)

Branky: 16. Ciku, 85. Gonda - 81. Wojnar. Rozhodčí: Kalenda - Peřina, Ratajová. ŽK: Eismann - Velner. Diváci: 1925.

Karviná: Pindroch - Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Uvíra - Gonda, Hottek - Ciku (54. Svatonský), Vladavič (69. Vaněk), Eismann - Mišinský (89. Fiala). Trenér: Mazura.
Třinec: Bruk - Velner, Hupka, Cigánek, Matoušek - Malíř, Ceplák (69. Wojnar), Motyčka (86. Rekiš), Malík - Málek, Gulajev (64. Gavlák). Trenér: Hajný.

Most - Sokolov 0:0

Rozhodčí: Marek - Vysloužil, Antoníček. ŽK: Ježdík - Jurdík, Vondráček. ČK: 73. Vondráček. Diváci: 970.

Most: Belaň - Běloušek, Olejník, Charuza, Ježdík - Nečas (89. Duchnič), Jan Procházka (26. Kotlan), Rosendo, Šlapák - Surynek (61. Vojta), Jiří Procházka. Trenér: Chaloupka.
Sokolov: Dvořák I. - Vondráček, Hruška, Hofmann, Hrubý - Čada, Vrtělka (35. Jurdík) - Blažek, Kobylík (90. Vaněček), Dvořák II. - Šamánek (71. Machek). Trenér: Jindra.

Frýdek-Místek - Ústí nad Labem 2:3 (1:1)

Branky: 14. Šrom, 66. Prokeš - 9. a 51. Leibl, 49. Moulis. Rozhodčí: Pechanec - Vaňkát, Urban. ŽK: Prokeš (Frýdek). Diváci: 3726.

Frýdek: Prepsl - Švrček, Silveira (53. Coufal), Literák, Žídek - Vrťo (60. Talián), Mozol, Šrom, Vašenda - Lukáš (79. Soukup), Prokeš. Trenér: Duhan.
Ústí: Novák - Zeman, Vaněk, Valenta (23. Pavlata), Benčík - Peterka, Zukič - Moulis, Vacek, Leibl (60. Jursa) - Veverka (72. Mujagič). Trenér: Přerost.

Vlašim - Hradec Králové 1:1 (1:1)

Branky: 30. Jeřábek - 24. Plašil. Rozhodčí: Lerch - Nádvorník, Černý. ŽK: Ujec, Starý (oba Vlašim). ČK: 42. Kulič (Hradec). Diváci: 558.

Vlašim: Švenger - Sus, Petrů, Kryštůfek, Starý (70. Jícha) - Jeřábek (84. Janda), Putz, Vebr, Tomášek, Průcha - Ujec. Trenér: Horňák.
Hradec: Lindr - Plašil, Rolko, Pillár, Poděbradský - Shejbal (60. Malinský), Kučera (90. Hochmeister), Janoušek, Zelený - Kulič, Vaněček (88. Dvořák). Trenér: Prokopec.

Bohemians Praha - Varnsdorf 2:4 (2:2)

Branky: 14. a 35. Ptáček - 12. a 52. Mikinič, 37. Synek, 72. Daníček. Rozhodčí: Bílek - Pospíšil, Kříž. ŽK: Sloboda, Kuzmanovič (oba Bohemians). Diváci: 374.

Bohemians: Mandous - Laštovka, Bohata, Halama, Sudek - Ibragimov (78. Krmar), Ptáček (84. P. Novotný), J. Novotný, Sloboda (76. Hájek), Volek - Kuzmanovič. Trenér: Sazima.
Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Zbrožek, Kouřil - Breite, Mikinič (85. Šraga), Kotiš, Cana (40. Daníček) - Synek, Jakobovský, Rudnickij (69. Just). Trenér: Frťala.

Vltavín - Žižkov 0:1 (0:0)

Branka: 81. Bartl. Rozhodčí: Nenadál - Hock, Arnošt. ŽK: Očovan, Láncz - Škoda.

Vltavín: Čaba - Bureš, M. Pávek, Hájek (89. Tenkl) - Láncz, Pečeňa (66. Valášek), Valíček, Podzimek, Očovan - Předota, Klán (60. Mařík). Trenér: Knížek.
Žižkov: Boháč - Šťastný, Hejný, Bodeček, Houžvička - Bartl, Folprecht (71. Podrazký), Mareš, Sivrič (86. Zapalač) - Súkenník, Škoda (90. Opluštil). Trenér: Trpišovský.

Pardubice - České Budějovice 1:1 (0:1)

Branky: 85. Jeřábek - 27. Hašek. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Vlasjuk. ŽK: Hundák, Jeřábek - Hanzlík, Vyskočil. Diváci: 870.

Pardubice: Shejbal - Přibyl, Vencl, Němeček, Norek - Pospíšil (84. Kakrda), Kudrna, Jeřábek, Fusek (75. Rešetár) - Janecký (53. Hodas), Hundák. Trenér: Krejčí.
Č. Budějovice: Křížek - Hašek, Lengyel, Deli, Hanzlík - Poliaček, Jarolím, Benát (85. Novák), Klesa (90. Wermke) - Vyskočil, Linhart (46. Kalod). Trenér: Hoftych.

12.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Bída přišla na pálenice. Ovoce na jaře pomrzlo

Tradice je znát. Zatímco na Uherskohradišťsku je 38 palíren, v Praze není ani jedna.

Pes vběhl na cizí pozemek, majitel mu ustřelil přirození. Teď jej soudí

Klatovsko – Nelehký úkol stojí před klatovským okresním soudem. Musí rozhodnout, zda je Zdeněk Skalický (53 let) nebezpečný pistolník, který ustřelil samonabíjecí pistolí psu přirození jen proto, že vběhl na jeho pozemek, nebo šlo jen o nešťastnou náhodu, když se chovatel snažil bránit své ovce před útočícím predátorem.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).