Velmi cenného výsledku dosáhli v neděli fotbalisté FC Viktoria Plzeň. V rámci herního soustředění v Rakousku remizovali v Bischshofenu s několikanásobným mistrem Rumunska a pravidelným účastníkem evropských pohárových soutěží, týmem Steaua Bukurešť 1:1.

Zápas jednoho z nejpopulárnějších klubů Rumunska přitáhl pozornost tří štábů rumunských televizí. Z ochozů sledovala zápas i skupinka skalních plzeňských fanoušků.

Oba týmy preferovaly i ve vytrvalém dešti aktivní fotbal. V šesté minutě prověřil Poštulku střelou z dálky Golanski, o minutu později zase pálili viktoriáni na rumunského gólmana Zapatu.

Po půlhodině hry šla Viktoria do vedení. Centr Rezka zpracoval v šestnáctce Rumunů Tatanašvili, přistrčil jej Trappovi a ten střelou k tyči překonal Zapatu. Za osm minut ale bylo vyrovnáno, když obrana Viktorie neuhlídala Badeu, který hlavou vyrovnal.

Po přestávce se na deštěm zmáčeném trávníku těžko kombinovalo. Přesto měla Plzeň další šanci – po centru Horvátha mohl skórovat v 72. minutě Rada, ale brankáře nepřekonal. Ten stačil míč pouze reflexivně vyrazit před sebe, ale na dorážku si už z Viktoriánů nikdo nenaběhl.

Další utkání čeká na Viktorii ve středu, kde od 18.00 hodin nastoupí v Halleinu proti Gorniku Zábřeh.

FC Steaua Bukurešť – FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:1)

Branky: 40. Badea – 33. Trapp.

Viktoria: Poštulka – Limberský, Rada, Halama, Smola – Rezek, Hochmeister, Trapp, Horváth, Petržela – Tatanašvili.
Steaua: Zapata – Golanski, Baciu, Goian, Petre Marin – Pleşan – Szekely, Dayro Moreno, Ochiroşii – Bogdan Stancu, V. Badea.(vac)