Schalke v generálce na Spartu trápil nováček, Dortmund se přiblížil Bayernu

Berlín - Deset kol neztratili fotbalisté mistrovského Bayernu Mnichov v Bundeslize ani bod. O první je připravil po bezbrankové remíze až Frankfurt. Soupeř Sparty v Evropské lize Schalke pouze remizovalo s Ingolstadtem 1:1. Na vítězné vlně se veze Mönchengladbach, který vyhrál pošesté za sebou.

31.10.2015 AKTUALIZOVÁNO 1.11.2015

Mats Hummels z Dortmundu (vpravo) a Anthony Ujah z Brém.Foto: ČTK

Povzbudivá zpráva pro Spartu a další. Schalke, se kterým se pražský klub utká ve čtvrtek v Evropské lize, nečekaně klopýtl. V 11. Kole Bundesligy remizoval s nováčkem z Ingolstadtu 1:1 a přišel o třetí místo. Naopak druhý Dortmund využil pátečního zaváhání vedoucího Bayernu Mnichov a po výhře v Brémách 3:1 stáhl náskok obhájce titulu na pět bodů.

Schalke prohrávalo od 39. minuty, kdy skóre otevřel Levels. Bod mu zachránil až v 77. minutě Sané. Devatenáctiletý hrdina se v této sezoně podílel už na šesti gólech svého týmu. Nikdo jiný přitom nezařídil více jak tři branky.

Na talentovaného mladíka si tak bude muset dát pozor i Sparta. Schalke nastoupilo v německé lize v sestavě: Fährmann - Caicara, Höwedes, Matip, Aogo - Sané, Goretzka (68. Höjbjerg), Kolašinac (46. Chuopo-Moting), Meyer - Di Santo, Huntelaar.

Wolfsburg přetlačil Leverkusen

Na třetím místě vystřídal Schalke Wolfsburg, který porazil v domácím zápase Leverkusen 2:1 a uspěl potřetí za sebou.

V prvním poločase se fanoušci dočkali gólu na obou stranách. Skóre otevřel Nicklas Bendtner, jenže domácím vydrželo vedení pouze pět minut. O vyrovnání se postaral Javier Hernández. Mexický útočník se trefil už pošesté v posledních čtyřech zápasech.

Wolfsburgu však vyšlo střídání. Vítězství mu vystřelil v 77. minutě Julian Draxler, kterému ke gólu stačily na hřišti jen čtyři minuty.

Dortmund stahuje náskok Bayernu

Dortmundu v Brémách vyšel úvod zápasu, v deváté minutě poslal Mchitarjanův centr do sítě Reus. Werder se ale nepoložil a po půlhodině dotlačil míč do sítě Ujah. Vedení Dortmundu vrátil těsně před poločasem Mchitarjan, kterého přesným centrem našel Hummels.

Po přestávce mohl dvakrát zvýšit z obrovských šancí Aubameyang, jenže poprvé přestřelil z malého vápna a podruhé mu míč z brankové čáry vykopl český obránce Gebre Selassie. Třetí gól tak přidal opět Reus, který proměnil Mchitarjanovu přihrávku.

Mönchengladbach i pošesté vyhrál

Skvělou formu potvrdila také Borussia Mönchengladbach, která zvítězila na hřišti Herthy Berlín 4:1. Mönchengladbach vyhrál i šesté ligové utkání pod dočasným trenérem Schubertem a po špatném úvodu sezony se dostal už na čtvrté místo.

Velké drama viděli fanoušci v Augsburgu, odkud si nakonec bod za remízu 3:3 odvezla Mohuč. Hosté sice po půlhodině po Mutových trefách vedli už o dvě branky, jenže Augsburg dokázal vyrovnat a po brance Bobadilly z 81. minuty dokonce sám převzal vedení. V nastaveném čase se ale opět trefil Muto a zajistil svému týmu remízu.

Bayern přišel po deseti kolech o první body

Vítězná série Bayernu Mnichov v Bundeslize skončila na hřišti Frankfurtu. Úřadující mistři přišli v 11. kole o první body, když se nedokázali střelecky prosadit a po deseti výhrách si připsali bezbrankovou remízu.

Svěřenci trenéra Pepa Guardioly tak nedosáhli na letitý rekord Tottenhamu ze sezony 1960/61, kdy londýnský tým jako jediný v historii předních evropských lig zahájil ročník jedenácti výhrami.

Bayern vede tabulku o pět bodů před Dortmundem.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Eintracht Frankfurt - Bayern Mnichov 0:0, Augsburg - Mohuč 3:3 (41. Verhaeg z pen., 50. Ku Ča-čchol, 81. Bobadilla - 18., 30. a 90.+3 Muto), Brémy - Dortmund 1:3 (32. Ujah - 9. a 72. Reus, 44. Mchitarjan), Hertha Berlín - Mönchengladbach 1:4 (80. Baumjohann z pen. - 26. Wendt, 28. Raffael, 54. Xhaka z pen., 90.+1 Nordtveit), Kolín nad Rýnem - Hoffenheim 0:0, Schalke - Ingolstadt 1:1 (77. Sané - 39. Levels), Wolfsburg - Leverkusen 2:1 (34. Bendtner, 77. Draxler - 40. Hernández), Stuttgart - Darmstadt 2:0 (68. vlastní Garics, 90.+4 Werner), Hamburk - Hannover 1:2 (6. Gregoritsch - 59. Kijotake z pen., 67. Sané).

1. Bayern Mnichov 11 10 1 0 33:4 31
2. Dortmund 11 8 2 1 32:13 26
3. Wolfsburg 11 6 3 2 17:13 21
4. Schalke 11 6 2 3 14:13 20
5. Mönchengladbach 11 6 0 5 23:18 18
6. Hertha Berlín 11 5 2 4 14:14 17
7. Leverkusen 11 5 2 4 13:14 17
8. Ingolstadt 11 4 3 4 7:9 15