Vítězný debut Mourinha. Ibrahimovic vystřelil United Superpohár

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United v premiéře pod koučem Josém Mourinhem zdolali vítěze Premier League Leicester 2:1 a získali anglický Superpohár. O vítězný gól se postarala sedm minut před koncem letní posila United z Paris St. Germain, švédský útočník Zlatan Ibrahimovic.

7.8.2016

Zlatan Ibrahimovic z Manchesteru United se raduje z gólu proti Leicesteru.Foto: ČTK/AP/Tim Ireland

"Rudé ďábly" poslal do vedení záložník Jesse Lingard, který si ve 31. minutě proklestil cestu přes několik obránců a sólovou akci zakončil přesnou střelou. Sedm minut po přestávce ale vyrovnal po zaváhání obránců Manchesteru jeden ze strůjců překvapivého triumfu "Lišek" v posledním ročníku anglické ligy Jamie Vardy.

V závěru odvrátil možné prodloužení Ibrahimovic, který poslal do branky centr Antonia Valencii. United hráli o Superpohár již potřicáté a připsali si 21. vítězství. Leicester naopak nenavázal na svůj triumf při jediné účasti v roce 1971. Mourinho si spravil chuť po loňském roce, kdy v Superpoháru prohrál na lavičce Chelsea s Arsenalem 0:1.

Anglický fotbalový Superpohár ve Wembley:

Manchester United - Leicester 2:1 (1:0)
Branky: 31. Lingard, 83. Ibrahimovic - 52. Vardy.

7.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
Lubomír Zaorálek.
5 7

Zaorálek: Egypt musí sdělit okolnosti útoku a zvážit odškodnění

6

Výrobci kotlů: Nová vlna dotací nám paradoxně brzdí prodej

Policejní stíhačka za prchajícím BMW se prohnala okolím hlavního nádraží v Olomouci.

Vandal poškodil fotoobrazy Jadrana Šetlíka v prachatické galerii

/FOTOGALERIE/ Po vandalovi, který poškodil díla Jadrana Šetlíka, vystavené v Galerii Dolní brána v Prachaticích, pátrá policie.

Posádka lodě pravicových extremistů byla zatčena na Severním Kypru

Kapitán lodě C-Star, na které byla skupina krajně pravicových aktivistů, byl zadržen na Severním Kypru spolu se členy posádky. Loď měla za cíl hlídkovat ve Středozemním moři před připlouvajícími uprchlíky v rámci akce nazvané "Defend Europe".