Vítězství nad Litvou zařídil střelec Koller

Praha - Česká reprezentace pokřtila Eden dvougólovou výhrou nad Litvou a syrovým výkonem.

27.5.2008

Jan Koller zatím Slováky nestraší.Foto: GetPhoto/Martin Malý

Co si jen čeští fotbalisté počnou bez Kollera, až v červnu odevzdá národní dres?

Obrovitý útočník s nohou číslo patnáct v úterý opět zachránil reprezentaci. Pokolikáté už…

Jeho dva góly, už 53. a 54. v národním dresu, rozhodly přípravný mezistátní zápas s Litvou.

Při prvním na jeho hlavičku centroval zprava Zdeněk Grygera. Na druhý vtipně přiťukl patičkou střídající Václav Svěrkoš.

Ten ochutnal reprezentační premiéru a už po devíti minutách na hřišti z přemíry snahy překopl bránu z jasné šance. Ale pak jako by mu z lavičky, kde seděl jako host, poradil léčící se Tomáš Rosický, jehož desítku oblékl.

"Náš výkon měl stoupající tendenci, jsem potěšen," komentoval vítězství 2:0 Karel Brückner, kouč českého týmu. "V prvním poločase to nicméně ideální nebylo," připomněl.

Poprvé přivítal mezistátní zápas nový stadion v Edenu. Hlediště dvaadvacátého domácího hřiště reprezentace se mohutně vlnilo.

Co ještě zápas ukázal? Celkem sedmnáct hráčů. Čecha v novém zelinkavě svítívém dresu, jímž hypnotizoval útočníky. Nepříjemně prostupnou obranu. Našlápnutého Vlčka a precizní nápadité rozehrávky Plašila. Jinak stále ne zcela sehranou středovou řadu. A marně se snažícího Baroše.

"Pořád jde jen o přípravu. Dobré je, že se naše po poločase zlepšila," uvedl střelec Koller.

Do startu Eura zbývá devět dní. Generálkou bude páteční duel se Skotskem na Letné.

ČESKO - LITVA 2:0 (1:0)
Branky: 39. a 63. Koller. Rozhodčí: Hriňák – Somolányi, Sluk (všichni Slovensko). Diváci: 14 220. Bez karet.
Česko: Čech 2 – Grygera 2, Ujfaluši 3 (75. Kováč), Rozehnal 3, Janku-lovski 3 (64. Kadlec 2) – Vlček 2, Jarolím 3(83. Matějovský), Polák 4 (46. Galásek 3), Plašil 3 (79. Skácel), Baroš 5 (46. Svěrkoš 2) – Koller 1. Trenér: Brückner.
Litva: Kačermarskas 3 – Alunderis 3, Skerla 3, Dedura 2, Klimavičius 3 – Stankevičius 4 (70. Jokšas), Šemberas 3 (59. Žvirgždauskas 4), Kučys 3 (46. Kšanavičius 4), Česnauskis 4 (75. Jankauskas) – Danilevičius 2, Poškus 2 (60. Papečkys 4). Trenér: Ljubinskas.
Ostatní úterní výsledky:

Estonsko - Gruzie 1:1 (0:0)
Branky: 63. Kink z pen. – 83. Kenija.

Německo - Bělorusko 2:2 (2:0)
Branky: 10. Klose, 20. vlastní Korytko – 61. a 88. Bulyga.

Branka: 3. Žurawski.

Lucembursko - Kapverdské ostrovy 1:1 (0:0)
Branky: 77. Leweck – 83. Toy.

Autor: Tomáš Nohejl

27.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
Anarchisté Katarína Zezulová a Martin Ignačák před soudem v kauze údajného plánování teroristického útoku na vlak.
4 4

Nevinní? Soud osvobodil anarchisty, kteří plánovali útok na český vlak

Saddám Husajn.
DOTYK.CZ

Saddám Husajn měl jít raději na psychiatrii, místo léčby zaútočil na Írán

Tenisové superhvězdy v Praze bojují o Laver Cup. Očekávání jsou velká

/INFOGRAFIKA/ Devět dvouher, tři čtyřhry, dvanáct elitních borců. A jeden zbrusu nový a nablýskaný pohár, nesoucí jméno australské legendy Roda Lavera. Tak se dá ve zkratce popsat tenisový cirkus, který bude ode dneška do neděle bavit nabitou O2 arenu v Praze. A také až miliardu diváků po celém světě.

Příliš levné dálnice. Ať to není na úkor kvality, varují odborníci

Třetinovou slevu nabízí u zakázek většina firem. Sílí tak hlasy, aby hlavní roli nehrála jen cena.

Podzim je tu. Dnes končí astronomické léto, dny se začnou krátit

Dnes přesně ve 22:02 středoevropského letního času začne astronomický podzim. Slunce vstoupí do znamení Vah a nastane podzimní rovnodennost. To je okamžik, kdy se střed Slunce nachází právě nad zemským rovníkem, takže rovnoměrně osvětluje obě polokoule. Díky tomu mají den a noc téměř stejnou délku.